לימודי קולנוע באוניברסיטת אריאל בשומרון

לימודי קולנוע יעשירו את הידע שלכם לא רק כקולנוענים לעתיד אלא גם כאנשים המכירים את כל הקשור לנושא התלת מימד והאפשרויות האינסופיות הטמונות בו והקשור לטכנולוגיה המודרנית והשפעתה על השפה הקולנועית בפועל, יחד עם כל שלל האתגרים העלולים לצוץ בשטח בזמן אמת.

המרכז לעיצוב ולמדיה – מגמת הטלוויזיה והקולנוע

המרכז לעיצוב וטכנולוגיה אריאל שבשומרון הנמצא בסמוך לאוניברסיטת אריאל מכשיר הנדסאים בתחומים רבים בשני מרכזיים: המרכז לעיצוב ולמדיה והמרכז להנדסה ולטכנולוגיה. סמיכות המוסד לאוניברסיטה מקנה לסטודנטים את היתרון של לימודים ברמה אקדמית גבוהה שניתנים על ידי המרצים של אוניברסיטת אריאל, כמו כן לימודי התעודה וההכשרה מאפשרים השתלבות מהירה בשוק העבודה. הסטודנטים של אוניברסיטת אריאל בשומרון משתמשים במעבדות, הספרייה האקדמית והציוד של האוניברסיטה, קיימת גם האפשרות להשתתף בתכנית "הנדסאי אקדמי" בה צוברים נקודות אקדמיות תוך כדי לימודי ההנדסאות ועד להשלמת התואר האקדמי במידה והסטודנט מעונין בכך.

מהות המסלול

במסלול הנדסאי קולנוע וטלוויזיה של המרכז לעיצוב וטכנולוגיה אריאל שבשומרון נלמדים המקצועות הבאים: תסריטאות, צילום ותאורה, בימוי עלילתי, סרטים דוקומנטריים, עריכת וידאו – רעיונות ופרקטיקה, אולפן טלוויזיה וכל הכרוך בו, תוכן טלוויזיוני, כתבות תחקיר, טלנובלה, מקצועות הסט, הדרכת שחקנים – משחק מול המצלמה, עיצוב פס קול, ניהול לוקיישן, אפקטים קולנועיים, גריפ ובום, איפור, ליהוק ועוד הרבה מקצועות אחרים.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

במרכז לעיצוב ולמדיה שבמכרז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל שבשומרון לומדים במגמת הטלוויזיה והקולנוע באופן שמשלב לימודים תיאורטיים לצד לימודים מעשיים כאשר מושם דגש חזק על מקצועות כמו הפקה על גווניה הרבים, תהליכים יצירתיים של ההפקה בטלוויזיה ובקולנוע, מיומנות בתפעול הציוד הנדרש להפקה ועוד. התוכנית במסלול זה כוללת גם סדנאות שונות המכשירות את הסטודנטים בנוגע לעבודת אולפן באופן מעשי כגון: הכנת כתבות, צילום דרמות, בימוי סרטים דוקומנטריים, עריכת וידאו קליפים ועוד.

מרצים

ראש המחלקה היא הגב' אניטה איטון ולצידה מלמדים מרצים מיומנים ומקצועיים מאוניברסיטת אריאל.

תנאי קבלה

כדי להתקבל למסלול לימודי קולנוע נדרשת תעודת בגרות מלאה, במידה ותעודת הבגרות חלקית נדרש אישור ממשרד החינוך – ציון חיובי במתמטיקה לפחות 3 יחידות, באנגלית ציון חיובי לפחות 3 יחידות, ציון חיובי בעברית, חיבור, ספרות, לשון לפחות 2 יחידות. בוגר מכינה טכנולוגית שכל חובותיו הושלמו יכול גם הוא להתקבל ללימודם במסלול זה, מעל לגיל 35 יש צורך באישור משרד החינוך על 12 שנות לימוד. כל מעומד חייב לעבור ראיון אישי בו ומבחני מיון והתאמה בהם יבחנו כושר היצירתיות ודמיון של המעומדים, יש להביא תיק עבודות המכיל 6 עבודות אישיות.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד לדיפלומת הנדסאי במסלול זה עומד על כ- 7,000 ₪ לשנה. המרכז לעיצוב וטכנולוגיה אריאל שבשומרון מעניק מלגות עבור מצוינות בלימודים, ממוצע של תעודת בגרות מעל ל- 95 נקודות מזכה את הסטודנט ב- 75% מלגה משכר הלימודים בתנאי שיסיים את השנה בזמן. סטודנטים הלומדים 13 ש"ש ומעלה ומעוניינים במקביל ללמוד לתואר אקדמאי זכאים למלגה גם הם, נפגעי טרור שנכותם היא מעל ל- 19% יקבלו מלגה בגובה הנכות ובני משפחותיהם 50% מהסכום. חיילים משוחררים זכאים עד ל-90% מלגה.