לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון

הלימודים במחלקה לפסיכולוגיה, באוניברסיטת אריאל בשומרון, ניתנים לשילוב עם מחלקות וחוגים אחרים. ניתן לשלב מסלול זה עם החוג לקרימינולוגיה, כלכלה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תקשורת, מדעי המחשב, רב תחומי במדעי החברה והרוח ומדע המדינה. במחלקה משולבת הכשרה עיונית, תיאורטית, עם דגש על יישומה. בנוסף, המחלקה מקנה לתלמידים בסיס מתודולוגי בשיטות מחקר, תיאוריות שונות להבנת התנהגותם של בני אדם כפרט ובחברה, יכולת עיבוד- לרבות סטטיסטית - של נתונים ועוד.

לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת אריאל בשומרון – העמקה לרוח, העצמה לנפש

באוניברסיטת אריאל בשומרון, שהוקם בשנת 1982, לומדים כיום 12,000 תלמידים, כשלושה רבעים מהם לתואר אקדמי ב– 28 תכניות לימוד ורבע מהם במרכז למכינות הקדם אקדמיות ובמרכז לעיצוב ולטכנולוגיה, לקבלת תואר הנדסאי. בנוסף, המרכז מפעיל יחידה ללימודי חוץ וללימודי המשך בתל-אביב. במרכז 260 מדענים, 70 מהם, בקירוב, עם בעלי תואר פרופסור. באוניברסיטת אריאל בשומרון יש שבעה מרכזי מחקר: חקר המוח, פיתוח אמצעי לחימה בטרור, מחקר ופיתוח רובוטיקה, המרכז הלאומי לפיתוח מקורות קרינה ויישומיהם, המרכז למערכות אנרגיה משולבות. מחקרים פורצי דרך נעשים במרכז במגוון תחומים שאי אפשר להפריז בחשיבותם: לימודי הסביבה, אימונולוגיה, פיתוח פולימרים, חקר הסרטן, אלקטרו אופטיקה, גידול גבישים ועוד. במרכז האוניברסיטאי פועלת חממה טכנולוגית, שבה רוכשים הסטודנטים, באמצעות השתתפותם בפרויקטים מחקריים, ניסיון מעשי במחקר ובפיתוח.

מטרות הלימודים ויתרונות המסלול

מטרת הלימודים במחלקה לפסיכולוגיה, באוניברסיטת אריאל בשומרון, היא לחשוף את הסטודנטים בפני שאלות היסוד בתחום הפסיכולוגיה, תוך היכרות עם מושגיה הבסיסיים. עם סיום מסלול הלימודים אמורים הבוגרים להתמצא בשיטות מחקר ולהסתייע בהן להבנה מעמיקה ויסודית של התנהגות בני האדם. בפני הבוגרים פתוחות שתי דרכים: להמשך לימוד לקראת תארים מתקדמים, או יציאה אל שוק העבודה, שבו יוכלו לממש וליישם את הידע הנרכש במגוון של משרות.
יתרונות המסלול:

  • מאחר שאוניברסיטת אריאל בשומרון מזוהה וידוע כמרכז מוביל בתחום המחקרי, בוגריו מבוקשים ומועדפים במקומות עבודה רבים.
  • בוגרי המחלקה מסיימים את לימודיהם בה כשהם מצוידים בידע תיאורטי מעמיק וביכולת להמשיך לחקור ולהתפתח בתחום הפסיכולוגיה.

מרצים

בראש המחלקה עומד ד"ר אריה לזר ועם המרצים בה נמנים: ד"ר אילנה לוי, ד"ר זאב פרנקל (פסיכולוג קליני), לאה פוסטיק, ד"ר אביטל לאופר ועוד.

תנאי קבלה

קבלה למסלול לימודים זה היא על סמך ציוני תעודת הבגרות בלבד הממוצע של 93 (מי שיש להם 3 יחידות בגרות בלבד במתמטיקה יופנו לוועדת חריגים לאישור זכאותם) ניתן להתקבל גם על סמך: בגרות 87, פסיכומטרי 560 ועל בסיס ציון משולב: 570 נקודות.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד באוניברסיטת אריאל בשומרון עומד השנה על סך של 9,521 ₪ לשנה ללימודי תואר ראשון. מלגות (קיום ולימוד) ניתנות לזכאים על פי תנאים סוציו אקונומיים, על-ידי משרד החינוך או הקרן לקליטת חיילים משוחררים, ישנן גם מלגות ליוצאי אתיופיה, נפגעי טרור, תושבי בקעת הירדן, סטודנטים המשתתפים בפרוייקט 'הישגים' בכפוף להצגת אישור על השתתפותם בו ועוד.