לימודי משאבי אנוש באוניברסיטת אריאל בשומרון

המגמה (חטיבה) להתנהגות ארגונית ומשאבי אנוש באוניברסיטת אריאל בשומרון היא אחת משבע-עשרה חטיבות הלימוד במסגרת החוג הרב תחומי במדעי החברה והרוח.

לימודי משאבי אנוש – המקום הנכון להגיע אל אנשים

אוניברסיטת אריאל בשומרון שהוקמה בשנת 1982, מונה כיום יותר מ- 12,000 סטודנטים. שלושה רבעים מהם, בקירוב, לומדים לתואר אקדמי בעשרות תכניות לימוד. השאר – במכינות הקדם אקדמיות ולקבלת תואר הנדסאי במרכז לעיצוב ולטכנולוגיה. 260 מדענים, מהם מובילים בתחום עיסוקם ומחקרם בארץ ובעולם, מלמדים וחוקרים במסגרת שבעה מרכזי מחקר ועוסקים במחקר יישומי בנושאים מדעיים מגוונים כגון: טיפול במחלות ממאירות, פיתוח פולימרים, חיזוי רעידות אדמה, רובוטיקה, גבישם ועוד. אוניברסיטת אריאל בשומרון כוללת גם חממה טכנולוגית, המציעה לסטודנטים אפשרות שילובם בתכניות המחקר המגוונות, אשר אחדות מהן היוו בסיס להקמתן של חברות ומפעלי הזנק (סטרט-אפ). המרכז מהווה כור היתוך של החברה הישראלית: לומדים בו דתיים וחילוניים, צברים ועולים חדשים, יהודים ובני מיעוטים, אשר השאיפה לרכישת דעת ולמצוינות אקדמית מהווה מכנה משותף שעל בסיסו מתקיים במרכז תהליך של שיח חוצה השקפות עולם ומקרב לבבות.

מהות המסלול

בכפוף למילוי תנאי הסף הנדרשים מבחינה אקדמית רשאים הסטודנטים לבנות תכנית אישית גמישה וייחודית מתוך ההיצע המגוון של חטיבות הלימוד. בין הנושאים הנלמדים: פסיכולוגיה ארגונית, מבוא לתורך הארגונים, מבוא לניהול משאבי אנוש, ניהול ומנהיגות בארגון, לחץ ושחיקה בעבודה, מחקרים פנים ארגוניים, ניהול קריירה, תהליכי שיפוט וקבלת החלטות, תיאוריות באישיות, מבוא לפסיכולוגיה חברתית.

מטרות המסלול ויתרונותיו

מטרות ההכשרה במסלול זה הן לחשוף את הסטודנטים למגוון עולמות התוכן של ההתנהגות האנושית והאופן שבו היא באה לידי ביטוי בארגונים ובחברות. הבנה מעמיקה ויסודית של התנהגות בני האדם מזה ויכולת לנתח את צרכי הארגון והאפשרויות המוצעות במסגרתו מזה מאפשרת לעוסקים בתחום משאבי האנוש למצות את הפוטנציאל המרבי משילובם של אנשים בארגונים השונים. היתרון המובהק של המסלול הוא ביכולת הסטודנטים לשלב בלימודי הליבה של תחום הלימודים נושאים שונים ומגוונים מתחום מדעי החברה והרוח המעשירים אותם בידע המעניק להם ראייה כוללת ומעמיקה של בני-אדם ובכך מאפשרת לארגון שבו הם מועסקים לשפר ולהעצים את יכולותיו.

תנאי קבלה

ללימודים במסלול משאבי אנוש מתקבלים מועמדים בעלי ציון משולב 530 המורכב מציוני תעודת בגרות 83 ו– 510 במבחן הפסיכומטרי. חשוב לציין, כי שילוב של שני חוגים מחייב עמידה בתנאי הסף הנדרשים של החוג, אשר דרישותיו מחמירות יותר.

מרצים

בחטיבה ללימודי משאבי אנוש מלמדים טובי המרצים בתחום זה, שרכשו ניסיון הן באקדמיה והן באופן מעשי בארגונים שונים.

עלויות ומלגות

התשלום עבור שנת לימוד אקדמית הוא בגובה שכר הלימוד השנתי באוניברסיטאות כיום – 12,866 ₪. מלגות מוצעות לנפגעי טרור ובני משפחתם בעלי שיעור נכות מוגדר, סטודנטים ממוצא אתיופי, בעלי ציון פסיכומטרי מעל 730 יקבלו מלגה בגובה שכר הלימוד של השנה הראשונה, ומי שציונם עד 730 יזכו להנחה של 50% בשנת הלימודים הראשונה. כל סטודנט רשאי לפנות לקבלת מלגת פר"ח תמורת התחייבות לחונכות של 4 שעות בשבוע.

קבל מידע על לימודי משאבי אנוש
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משאבי אנוש
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר