לימודי ביואינפורמטיקה באוניברסיטת אריאל בשומרון

לאוניברסיטת אריאל בשומרון ישנו מסלול התמחות של מדעי המחשב וביואינפורמטיקה. המסלול אורך 3 שנים, כאשר אוניברסיטת אריאל בשומרון מציעה מסלול לאנשים עובדים המתקיים בערב ובימי שישי. עם סיום הלימודים מקבלים תעודת BSC במדעי המחשב ומתמטיקה של אוניברסיטת אריאל בשומרון.

מה לומדים?

באוניברסיטת אריאל בשומרון לומדים נושאים מהותיים של ביואינפורמטיקה כגון חשיבה מרחבית ואנליטית, מחקר בתחום מדעי החיים וכן איסוף נתונים. התואר מכשיר את הסטודנט לדעת כיצד להשתמש במחשב בתור כלי מחקר עיקרי. בנוסף, לומדים הסטודנטים על תנאי מחקר מעשיים וכלים כגון מסדי נתונים ביולוגיים לחיפוש מאמרים, מסדים לחיפוש רצפי דנ"א וחלבון, תוכנות ביואדיט (Bioedit) וג'נדוק (Gendoc) לעריכת והשוואת רצפים וכן כלי אינטרנט שעוזרים לאפיין ולנתח רצפי דנ"א וחלבון.

תנאי קבלה למסלול

כדי להתקבל למסלול ביואינפורמטיקה באוניברסיטת אריאל בשומרון יש צורך לעמוד בקריטריונים הבאים:

  • ממוצע בגרות 90 ומעלה, עם 5 יח"ל במתמטיקה בציון 90 לפחות
  • ממוצע בגרות 85, לפחות 4 יח"ל במתמטיקה בציון 80 ומעלה
  • ציון פסיכומטרי או מצרף 570 (דגש על החשיבה הכמותית)
  • ציון קבלה משולב: 568
  • לפחות 4 יח"ל במתמטיקה בציון 80
  • לפחות 4 יח"ל באנגלית

להנדסאים תנאי הקבלה כוללים דיפלומת הנדסאים ממוצע ציונים חיצונים 80 והצגת פרוייקט בממוצע 80 עד סוף שנה א'.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

לימודי ביואינפורמטיקה באוניברסיטת אריאל בשומרון מכניסים אתכם לעובי הקורה באחד מתחומי המחקר והפיתוח המתקדמים ביותר הקיימים כיום. אם אתם מחפשים קריירה במסגרת שעתידה לזכות בכותרות במגזינים מדעיים בעתיד ולעמוד בחוד החנית של המדע – אז מסלול זה יתאים לכם. הסטודנט מתעמק בעבודה בפועל של ביואינפורמטיקאי – מקצוע חדש יחסית שחשוב ללמוד במקום עם מעבדות ותנאי מחקר טובים. עם סיום הלימודים הסטודנט יוכל להתקבל לעבודה באחד ממכוני המחקר בישראל, כמו מכון וייצמן למשל, או לנסות את מזלו במעבדות אוניברסיטאיות בחו"ל.