לימודי אדריכלות באוניברסיטת אריאל בשומרון

לימודי מקצוע האדריכלות נעשים במחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים באוניברסיטת אריאל בשומרון. לימודים אלו משלבים לימודי הנדסה מעשיים יחד עם הבנת תהליך האומנות והיצירה.

לשלב בין לימודי אדריכלות ללימודי עיצוב פנים

אוניברסיטת אריאל בשומרון הוקמה בשנת 1982 תחת חסותה של אוניברסיטת בר אילן, בשנת 2005 המרכז הפך לעצמאי. באוניברסיטת אריאל בשומרון לומדים יותר מ- 10,000 סטודנטים לתואר ראשון ושני ובמכינות. הלימודים במרכז נחלקים למספר קטגוריות: לימודים לקראת תואר הנדסאי במרכז לעיצוב ולמדיה. לימודים לתואר הנדסאי במרכז להנדסה וטכנולוגיה, לימודים לקראת תואר טכנאי במקצועות: טכנאי תעשיה וניהול, טכנאי אלקטרוניקה וטכנאי חשמל ולימודים מקבילים לתואר הנדסאי ותואר אקדמי. מלבד זאת ניתן ללמוד במרכז האוניברסיטאי אריאל שבשומרון במכינה הטכנולוגית.

באוניברסיטת אריאל בשומרון מתקיימים פרויקטי מחקר רבים בתחומים של הנדסה, מדעי הטבע ורפואה, מדעי החברה והרוח ואדריכלות.

מהות המסלול לאדריכלות באוניברסיטת אריאל בשומרון

מהות המסלול היא לגרום לאדריכל לעתיד להבין את הגדרת המבנה מבחינה חיצונית וכן את החלוקה לפונקציות השונות מבחינה עיצובית. במהלך הלימודים נלמדים המקצועות הבאים: יסודות השרטוט, תחיקת הבנייה והבטיחות, תולדות האומנות, הנדסת אנוש, אדריכלות, תוכנת אוטוקד ועוד. מקצועות ההתמחות באוניברסיטת אריאל בשומרון הינם: תורת הבנייה, עקרונות התכנון האדריכלי, ליודי מבנים וחישוב סטטי, חומרי בניין, ארגון וניהול הבנייה. מקצועות שרותי בנייה הנלמדים במרכז הינם: אינסטלציה סניטארית, חשמל תקשורת ותאורה, גיאודזיה, אקוסטיקה, חימום ומיזוג אויר.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

לימודי אדריכלות ועיצוב פנים באוניברסיטת אריאל בשומרון מאפשרים לסטודנט להבין וללמוד לא רק כיצד בונים מבנה הלכה למעשה, אלא גם כיצד מתכננים את המבנה גם על פי דרישות הלקוח וגם על פי הפונקציות הנדרשות מהמבנה. הלימודים מקנים לאדריכל לעתיד את כול הידע הנחוץ לו כדי לעסוק בתכנון אדריכלי של מבנים והוא גם בעל זכות חתימה לאישור מבנים עד גובה 11 מטר. כמו כן, בתום הלימודים האדריכל יוכל להשתלב במשרדי אדריכלים בתכנון והפקת תוכניות, או להפיק פרויקטים עצמאיים, או להעניק ייעוץ אדריכלי.

המרצים באוניברסיטת אריאל בשומרון

המרצים של אוניברסיטת אריאל בשומרון הינם בעלי ותק וניסיון מעשי רב בכול הקשור למקצוע האדריכלות ועיצוב הפנים כגון: האדריכל איתי שובל, האדריכל עמי אילון, גדי דיקמן, האדריכלית איריס בחנא, אדר' טל מרכס, מיכל בסון, שוש יהב ירדן, האדריכלית גרסיאלה אימבינדרוב, אדר' ירי דה-לנגה, אורית עובדיה, אדר' אתי ססובר, אורן פורת, האדריכל עמיחי שגיא ועוד.

תנאי קבלה למסלול אדריכלות באוניברסיטת אריאל בשומרון

תנאי הקבלה לאוניברסיטת אריאל בשומרון שבשומרון הינם: תעודת בגרות מלאה, או תעודת בגרות חלקית בציון עובר במתמטיקה 3 יחידות, ציון עובר באנגלית ברמה של 3 יחידות וציון עובר בעברית ברמה של 2 יחידות. או מעבר בהצלחה של מכינה טכנולוגית להנדסאים. כמו כן המועמדים יצטרכו לעבור מבחן מיון והתאמה למחלקה וגם ראיון אישי.

מלגות באוניברסיטת אריאל בשומרון

מועמדים מצטיינים בעלי תעודת בגרות בממוצע של 95% ומעלה זכאים לקבלת מלגה אשר תממן בעבורם 75% משכר הלימוד של השנה הראשונה. חיילים משוחררים זכאים להנחה של 90% מגובה שכר הלימוד של השנה הראשונה. תלמידים הלומדים במכללה האזורית ברצף ובלימודים אקדמיים באוניברסיטת אריאל בשומרון זכאים לקבל מלגת מימון של 40% משכר הלימוד של שנת לימודים.