המכללה האקדמית הדסה ירושלים

ללמוד את מקצועות ההנדסה במרכז עיר הבירה

מכללת הדסה נוסדה תחת ההשראה של ארגון הדסה שנוסד על ידי חמש עשרה נשים ציונות בראשותה של הנריאטה סאלד בניו יורק. ארגון הדסה החל בעשייה ענפה של עזרה ופעילות למען הקהילה בארץ. בשנת 1942 ארגון הדסה החל לפעול גם בתחום של החינוך המקצועי והקים בית ספר תיכון להכשרה מקצועית וגם תחנה להכוונה בבחירת מקצוע. התפתחות התעשייה המדע והרפואה בארץ הביאה בשנת 1970 להקמת מכללת הדסה.

במכללת הדסה היום מועברים קורסים אקדמאיים ומסלולי לימוד טכנולוגיים בעבור סטודנטים מכל קצוות הארץ, הבוגרים שמסיימים את לימודיהם במכללת הדסה משתלבים ומוצאים עבודה בתחומים של התעשייה, הרפואה והתעשייה עתירת הידע.

במכללת הדסה קיימת תוכנית מכינה קדם אקדמאית אשר נועדה להכשיר עולים חדשים ללימודים אקדמאיים, במסלול זה נלמדת השפות העברית והאנגלית ברמות שונות ויישומי המחשב, כמו כן התלמידים מקבלים תגבור באחד מהמקצועות הבאים: מדעי החברה, מתמטיקה ואומנות, בכל שנה קיימים שני מחזורי לימוד. הסטודנטים שלומדים במכינה יכולים להתגורר במעונות של הסוכנות בירושלים.

המגורים במכללת הדסה נמצאים בקמפוס של האוניברסיטה בהר הצופים, המעונות כוללים חדרים או דירות אשר בתוכם נמצא כל הריהוט החיוני לסטודנט, מבנה המגורים של הסטודנטים מתוחזק, מטופח ומאובטח באופן שוטף. מהמגורים בהר הצופים ניתן להגיע בצורה נוחה כמעט בכל שעות היממה גם למכללה וגם למרכז העיר.

מכללת הדסה באה לקראת סטודנטים בעלי קשיים

מרכז הנרייטה סאלד–אתגרים שבהדסה נועד כדי לתמוך בסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים, כדי לאפשר להם לרכוש לימודים אקדמאיים וזאת מתוך ההכרה שכל אדם זכאי לתנאים שווים וחובתה של מכללת הדסה היא לנסות לספק לו אותם. מרכז הנרייטה סאלד–אתגרים מספק שירותים שונים לסטודנטים בעלי מגבלות רפואיות, או מגבלות גופניות שמשפיעות על הלמידה וגם לסטודנטים עם לקויות למידה, כמו כן המרכז מעניק עזרה לסטודנטים אשר אינם דוברים עברית כשפת אם. שירותי המרכז מעניקים בין השאר ליווי אינדיבידואלי לסטודנט ותמיכה אישית במסגרת תפיסת העולם ההוליסטית של המרכז.

מכללת הדסה מעניקה מלגות סיוע לסטודנטים בעלי קשיים כלכליים של עד כמחצית שכר הלימוד בזכות השתתפות בתוכניות חברתיות שבהן המכללה מעורבת, תחומי הפעילויות כוללים עזרה לתושבי ירושלים בתחומים רבים הקשורים בדרך כלל לתחום הלימודים של הסטודנט, בכל שנה משתתפים בתוכניות אלו מעל לשש מאות סטודנטים. מכללת הדסה קבלה את אות ירושלים על תרומתה המתמשכת לקהילה הירושלמית.

במכללת האקדמית הדסה ירושלים עומדים לרשות הסטודנטים שש מעבדות מחשבים שנחשבות למעבדות מתקדמות עם מחשבים שעליהם מותקנות מערכות הפעלה ותוכנות ייחודיות הקשורות לתחום הלימודים של הסטודנטים, כל עמדות המחשב מחוברות לאינטרנט וישנם גם עמדות נוספות במרכז המשאבים והמידע של האוניברסיטה.

מרכז המידע והמשאבים של מכללת הדסה ירושלים

בשנת 2001 נחנך לרשות הסטודנטים מרכז משאבים ומידע מתוקשב, במרכז המידע נמצאים יותר מ- 150,000 ספרים הכוללים: ספרי קריאה, ספרות מקצועית, ספרי צילום, ספרי אמנות, אנציקלופדיות ומילונים. במרכז המידע נמצאים גם כתבי עת באנגלית ובעברית הקשורים לנושאים הנלמדים במכללה, מאגרי מידע דיגיטליים, מאגרי בחינות, פרוייקטי גמר, קלטות וידאו של חוגי לימוד שונים וסרטי קולנוע לחוג לקולנוע.

ייחודיות מכללת הדסה ירושלים

ללמוד בלב ליבה של ירושלים במרכז התפר של שכונות המגורים עם האזור המסחרי, בתוך בנין היסטורי מהמאה ה- 19, גורם לאווירת הלימודים להיות שונה ומיוחדת יותר מאשר לימודים במכללה רגילה, במיוחד כאשר מכללת הדסה ירושלים מושפעת עד מאוד מפועלו של ארגון הדסה והיא מנסה לבוא גם לקראת הסטודנטים בעלי הצרכים המיוחדים וגם לעזרת הקהילה הירושלמית, שילוב זה יוצר יחס חם ואינטימי במכללה לכל סטודנט וסטודנט.

מסלולי הלימוד במכללת הדסה ירושלים

  • בית הספר למדעי המחשב והמידע
  • בית הספר למדעי הבריאות והחיים
  • בית הספר לתקשורת ועיצוב
  • בית הספר לניהול
  • אנגלית כשפה זרה
  • תוכנית קדם אקדמית

מידע נוסף

כתובת: מכללת הדסה ירושלים, רחוב הנביאים 37 ת.ד. 1114 ירושלים 91010 .
טלפון: 02-6291911

קבל מידע על מכללת הדסה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על המכללה האקדמית הדסה ירושלים

לימודי מדעי בריאות הסביבה במכללת הדסה - גם השנה נבחרה המכללה לאחד מעשרת המוסדות להשכלה גבוהה הטובים ביותר בישראל ודורגה במקום הראשון באיכות ההוראה לפי סקר של התאחדות הסטודנטים. - שכר הלימוד לתואר הינו אוניברסיטאי. - במכללה פועל מרכז השמה מוביל. כ – 90% מהסטודנטים מוצאים להמשך קריאה »
כלכלה וחשבונאות במכללת הדסה - גם השנה נבחרה המכללה לאחד מעשרת המוסדות להשכלה גבוהה הטובים ביותר בישראל ודורגה במקום הראשון באיכות ההוראה לפי סקר של התאחדות הסטודנטים. - שכר הלימוד לתואר הינו אוניברסיטאי. - במכללה פועל מרכז השמה מוביל. כ – 90% מהסטודנטים מוצאים להמשך קריאה »
תואר ראשון בביוטכנולוגיה במכללת הדסה - גם השנה נבחרה המכללה לאחד מעשרת המוסדות להשכלה גבוהה הטובים ביותר בישראל ודורגה במקום הראשון באיכות ההוראה לפי סקר של התאחדות הסטודנטים. - שכר הלימוד לתואר הינו אוניברסיטאי. - במכללה פועל מרכז השמה מוביל. כ – 90% מהסטודנטים מוצאים להמשך קריאה »
לימודי עיצוב תעשייתי במכללת הדסה יתרונות גם השנה נבחרה המכללה לאחד מעשרת המוסדות להשכלה גבוהה הטובים ביותר בישראל ודורגה במקום הראשון באיכות ההוראה לפי סקר של התאחדות הסטודנטים. שכר הלימוד לתואר הינו אוניברסיטאי. במכללה פועל מרכז השמה מוביל. כ – 90% מהסטודנטים להמשך קריאה »
לימודי קלינאות תקשורת במכללת הדסה בוא לשלב לימודים למקצוע נדרש עם חוויה ירושלמית בלתי נשכחת מכללת הדסה ממוקמת בלב ירושלים, בבניין מרשים ויפה שהוקם בשנת 1888 על ידי הברון רוטשילד והיה בית החולים היהודי הראשון מחוץ לחומות. המכללה הוקמה בשנת להמשך קריאה »

קבל מידע על מכללת הדסה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר