לימודי פסיכולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי

מסלול לימודי פסיכולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי מאפשר הבנה וידע מעמיקים בעולם הפסיכולוגיה וההתנהגות האנושית וזאת על ידי למודים עיוניים, מדעיים וביצועיים.

לקבל ידע מעמיק ויסודי בנוגע להתנהגות האנושית

המכללה האקדמית הגליל המערבי הינה שלוחה של אוניברסיטת בר אילן ואת התואר עצמו מעניקה אוניברסיטת בר אילן. המכללה היפיפייה ממוקמת בעכו, בין השטחים הירוקים של הגן הבהאי ונופיה המקסימים של העיר העתיקה. במכללה האקדמית גליל מערבי לומדים כ- 4,100 סטודנטים ברמת לימודים אקדמית גבוהה וזוכים לקבל תמיכה, עזרה וליווי במשך כל זמן לימודיהם בקמפוס, המכללה האקדמית אף עוזרת להם בהיערכות מתאימה בצאתם לשוק העבודה.

מהות המסלול

החוקיות אותה לומדים הסטודנטים במסלול ללימודי פסיכולוגיה מבהירה שהתנהגות האדם אינה מקרית, אלה עונה על מערכת חוקים יסודית, המסבירה תופעות כמו ההתפתחות הכללית של האדם, התחושות שלו, הקשב והלימוד, דרך המחשבה שלו ועוד. ככל שהידע וההכרה במבנה הפסיכולוגי האנושי גדלים בזכות הלימודים, מתפתחת בסטודנט האפשרות להבין ולהכיר את דרכו האינדיבידואלית של האדם ואף להסיק מסקנות לגבי התנהגותו העתידית, כלים אלו עוזרים לסטודנט בסופו של דבר להפוך לאיש מקצוע מיומן ומנוסה בתחום מורכב זה.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

הייחודיות של המחלקה ללימוד תואר ראשון בפסיכולוגיה במכללת הגליל המערבי, מתבטאת בגישה יחידנית והתנסות מחקרית אמפירית בה מיושמים מרבית החומרים הנלמדים. בין הקורסים הנלמדים במכללה האקדמית גליל מערבי ישנם: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, תיאוריות שונות באישיות, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, מעבדה ניסויית, סטטיסטיקה, שימוש במחשב, שיטות מחקר ועוד.

המרצים

הקשר בין המרצים לסטודנטים במכללה האקדמית גליל מערבי הוא מעל ומעבר לקשר הרגיל שבין מרצה וסטודנט, הסטודנטים מקבלים סיוע אישי מהמרצים גם מחוץ לשעות הקבלה או שעות הלימודים וכל זאת כדי לסייע לסטודנטים בקידומם באופן פרטני ואישי. ההשלכות של גישה זו הן חיוביות ומשמעותית ביותר מבחינה אקדמית וחברתית כאחד.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה למכללה האקדמית גליל מערבי הם – תעודת בגרות ומבחן הפסיכומטרי. כמו כן כל המעומדים שלמדו שפה עברית והציון שלהם הוא פחות מ-70 נקודות בשתי יחידות לימוד, יחויבו בבחינת מיון בהבעה בעברית, הבחינה כרוכה בתשלום ומתבצעת אחת לחודש, את הבחינה חייבים לעבור גם מועמדים שלמדו בבתי ספר בהם שפת הלימוד אינה עברית. ציון הקבלה באנגלית צריך להיות 60 נקודות ומעלה בארבע יחידות לימוד.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללה האקדמית גליל מערבי מחושב על פי שעות הלימוד בכל שנה, כפול המחיר של שעת לימוד אחת, המחיר של שעת הלימוד תלוי בהיקף שעות הלימוד הנדרשות מהסטודנט במסלול שבו הוא בחר. שכר הלימוד הבסיסי זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות וללא הפחתה הוא עומד על 12,636 ₪ לשנה.
המכללה מעונינת ומשתדלת לעזור לכל סטודנט הנזקק לעזרה כספית, היא עוזרת לסטודנטים בגיוס כספים למימון שכר הלימוד, בעזרה בקבלת מלגה חיצונית, או בהלוואה שתעזור לאותם סטודנטים לממן את הלימודים. המלגות ניתנות בהתאם למצב הכלכלי של הסטודנט, ההישגים שלו והפעילות החברתית. מלבד המלגות שניתנות על ידי המכללה, ניתן לקבל מלגות גם מקרנות חיצוניות כגון: מלגת קרן אפרים קציר, מלגת העיר עכו, מלגת הלומדים בגליל, פרויקט סחל"ב ועוד.