לימודי הוראה במכללה האקדמית גליל מערבי

המכללה האקדמית הגליל המערבי מציעה תואר B.A בחינוך של אוניברסיטת בר אילן, במסלול הנמשך שלוש שנים הנלמדות בשלמותן בקמפוס המכללה בגליל המערבי. המשיכו לקרוא עוד על המסלולים המרתקים של חינוך.

זוית ראייה חדשה בנוגע לתחומי החינוך

המכללה האקדמית הגליל המערבי ממוקמת ליד העיר עכו, ושטח הקמפוס שלה הוא כ- 83 דונם, מטופחים ויפים. במכללה האקדמית הגליל המערבי לומדים כ- 3500 סטודנטים בכל המסלולים. המכללה מציעה לימודים אקדמיים ברמה גבוהה לתואר ראשון מאוניברסיטת בר-אילן. בנוסף מציעה המכללה מכינות קדם אקדמיות, מכינות לבגרות ומרכז ללימודי חוץ בהם ניתן ללמוד נושאים כגון: רפואה משלימה, אומנות, עיצוב, תקשורת, לימודי תעודה והשתלמויות, משנת הלימודים הנוכחית שנת תשע"א הורשתה המכללה ללמד קרימינולוגיה בנוסף למקצועות הקיימים.

מהות המסלול

תכנית לימודים זו מאפשרת לסטודנטים לקבל ידע תיאורטי וכלים מעשיים אשר יעזרו להם בראש ובראשונה לבחור את ייעודם המתאים מבין כל שטחי החינוך שמוצעים בשוק העבודה. תכנית המסלול העשירה מכילה תחומים רבים המשיקים לנושא החינוך כמו: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, ניהול ועוד ובאמצעות כך היא מעניקה ידע מעמיק בתחום, המאפשר לסטודנט לעסוק לא רק בהוראה, אלא גם בניהול וייעוץ בתחום החינוך. מסגרת הלימודים של המכללה האקדמית הגליל המערבי היא מסגרת כוללת מצד אחד ומעמיקה מצד שני והיא מעניקה ראייה מרחבית לסטודנטים שפורצת מעבר למסגרת ההוראה הצרה ומאפשרת סוג חשיבה שונה שיתרום רבות לקריירה העתידית שלהם.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

במכללה האקדמית הגליל המערבי קיימים מסלולים יישומיים ותיאורטיים המהווים נדבך יציב שמטרתו להכשיר את הסטודנטים לעיון ומחקר לא רק בחינוך כי אם גם בניהול ומדיניות החינוך. מגמת הלימודים היא להכשיר את הסטודנטים ולהעניק להם את הכלים המעשיים המתאימים, כדי שיהוו עתודה ניהולית במערכת החינוך בארץ, במחקר ובמנהל תוך שימת לב להיבט הפדגוגי, הבנת הקשר בין ההיבטים הסוציו-פוליטיים, הפסיכולוגים והמנהליים של החינוך.

המרצים

במכללה האקדמית הגליל המערבי מלמדים מרצים מהדרגה הראשונה בארץ בחינוך, הם מעניקים לסטודנטים רמת לימודים אקדמית גבוהה, יחס אישי ותומך לכל סטודנט וסטודנט. בין המרצים: פרופ. שימרון יוסף, ד"ר מנחם שטרן, ד"ר אדן דבורה, ד"ר גולדגרבר יעקב, ד"ר אלט דורית, ד"ר הוכדורהף ציפורה, ד"ר וקנין ורד, ד"ר מוטי מרדלר, ד"ר נוימן ארי, ד"ר עבאס, מתעב רנדה, פרופ'. עירם יעקב, ד"ר שטרן מנחם, ד"ר שדל ברוריה, ד"ר שרף שמחה ועוד.

תנאי קבלה

ניתן להתקבל למכללה האקדמית הגליל המערבי ללא בחינה פסיכומטרית, כאשר הממוצע בבגרות הינו יותר מ- 8.2 נקודות, בממוצע של 7.8 ועד 8.2 הציון בפסיכומטרי חייב להיות מעל ל-500 נקודות. בוגרי מכינות בני 30 ומעלה יכולים להתקבל למכללה עם ממוצע של למעלה מ- 7.8.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללה האקדמית הגליל המערבי מחושב על פי מספר שעות הלימוד אליהן רשום הסטודנט כפול המחיר לשעת הלימוד. המחיר של שעות הלימוד אינו מחיר אחיד. באופן כללי שניתן לומר ששכר הלימוד במכללה זהה לשכר הלימוד היסודי באוניברסיטה ומעודכן בהתאם להנחיות. שכר הלימוד הבסיסי לתכנית מלאה וללא הפחתה עומד כיום על 12,636 ₪.
במכללה האקדמית הגליל המערבי מרגישים קשר הדוק לערים והיישובים בסביבה ועובדים איתם בשיתוף פעולה בפרויקטים רבים ובניהם חלוקת מאות מלגות מידי שנה בסך של מיליוני שקלים, בנוסף לשירותי תמיכה אחרים שלהם זוכים התושבים מהאזור. קבלת מלגות תלויה בעיקר במצבו הכלכלי של הסטודנט, באם הסטודנט מוכן לעבודות התנדבות במהלך לימודיו סיכוייו לקבל מלגה גדולים יותר. הרשימה השלמה של כל המלגות מופיעה באתר הבית של המכללה.