לימודי גננות בבית ברל

לימודי גננות בבית ברל כוללים כמובן קורסים עיוניים רבים, אשר מקנים בסיס איכותי לתחום וכן קורסים מתקדמים שמעצבים את דמותם של אנשי החינוך לעתיד. המסלול כולל גם התנסויות מעשיות כחלק בלתי נפרד מההכשרה המקצועית.

לימודי גננות במוסד אקדמי מוביל ופורץ דרך בתחום החינוך

המכללה האקדמית בית ברל קרויה על שם ברל כצנלסון, ממנהיגי תנועת העבודה, המכללה הפכה עם השנים ממוסד קטן להכשרת אנשי חינוך לתנועת העבודה, למכללה רב תחומית מתקדמת ופורצת דרך אשר שמה דגש על תחומים כמו חינוך, תרבות, אמנות וחברה. המכללה ממוקמת באזור כפר סבא ולומדים בה אלפי סטודנטים במגוון מסלולים.

בית הספר לחינוך בבית ברל הוא מוקד העשייה והלימודים המרכזי של המכללה שרואה חשיבות עמוקה לחינוך ביצירת שינויים חברתיים בחברה ובמדינה. בבית ברל קמפוס ירוק ונעים ביותר, אווירה מיוחדת ורגועה ודגש רחב על אידיאולוגיה וקידום נושאים חברתיים, לצד לימודים אקדמיים ברמה הגבוהה ביותר.

מהות לימודי גננות בבית ברל

לימודי גננות בבית הספר לחינוך בבית ברל נמשכים 4 שנים שבסופן הבוגרים מקבלים תואר בוגר בהוראה – B.Ed.. אפשר לבחור שלושה מסלולי לימודי גננות לגיל הרך:

  • הכשרת גננות 0-6 – תעודת הוראה לגיל הרך
  • הכשרת גננות 0-6 + מורות א-ב – תעודת הוראה לגיל הרך ותעודת הוראה ל-א'-ב'
  • לימודי גננות 0-6 לחינוך רגיל וחינוך מיוחד – תעודות הוראה לחינוך רגיל ולמיוחד

חלק מהקורסים הנלמדים במסגרת לימודי גננות הם: סביבת גן הילדים, משחק חברתי ותרומתו, ציורי ילדים, תפקידי הגננת, לקויות התפתחות, שלבי התפתחות בגיל הרך, מוזיקה ויצירה ועוד מגוון גדול מאוד של קורסים רלבנטיים ומעניינים. ההתנסות המעשית המודרכת מתחילה החל מהשנה הראשונה.

מטרות ויתרונות המסלול

המטרות של לימודי גננות בבית ברל הן פיתוח מחנכים איכותיים אשר מכירים ומבינים את עולמם המורכב והייחודי של ילדי הגיל הרך ואשר יפעלו תוך תחושת אחריות מקצועית וחברתית ששמה את הילדים וצרכיהם במרכז.

היתרונות של לימודי גננות בבית הספר לחינוך במכללה האקדמית בית ברל הם:

  • מכללה אקדמית מובילה לחינוך.
  • קמפוס איכותי, מתקדם ונעים ביותר באזור נוח להגעה.
  • הכשרה מעשית לגננות לצד תואר אקדמי נחשב.
  • מעונות סטודנטים חדשים בשטח המכללה.
  • סגל מרצים מוביל ואיכותי

תנאי קבלה ללימודי גננות

תנאי הקבלה למסלול לימודי גננות בבית ברל הם ציון התאמה, שמשלב בין ממוצע הבגרות לציון הפסיכומטרי, של לפחות 525, ציון פסיכומטרי של לפחות 475 וממוצע בגרות של לפחות 85, מעבר ראיון קבלה. בית ברל מקבל רק מועמדים בני 20 ומעלה. בעלי ממוצע בגרות של 92 ומעלה זכאים לפטור ממבחן פסיכומטרי במסלול הגננות.

מרצים בבית ברל

ראש המסלול ללימודי גן היא אורית מיוחס, במכללה האקדמית בית ברל בכלל, ובמסלולי החינוך השונים בפרט, סגל מרצים איכותי ומוביל בתחומו אשר כולל אנשי אקדמיה בעלי ידיעות מקיפות וכן אנשי מקצוע בעלי ידע מעשי רחב ורלבנטי.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד בבית ברל, מכללה מוכרת, מכובדת וותיקה, הוא אוניברסיטאי ועומד על כ-12,866 ש"ח שכר לימוד בסיסי, כאשר בפועל רוב הסטודנטים משלמים שכר לימוד מופחת אוניברסיטאי שעומד על 9,521 ש"ח לשנה לתואר הראשון. מכללת בית ברל מעניקה שפע של מלגות פנימיות וחיצוניות לסטודנטים כגון: מלגות סיוע על בסיס נתוני קבלה טובים, מלגות סיוע על רקע של קשיים כלכליים, מלגות משרד החינוך, מלגות כפר סבא, מלגות של משרד הביטחון, מלגות חונכות, מלגות הצטיינות ועוד.