המכללה האקדמית בית ברל

חברה, תרבות אמנות וחינוך

המכללה האקדמית בית ברל אשר שמה דגש על ערכי החינוך, מתוך אמונה עמוקה שהחינוך הוא הדרך לשנות את פני החברה ולשיפור איכות החיים. עם השנים שחלפו מכללת בית ברל מבססת את מעמדה כמוסד אקדמי מהמובילים בארץ בתחומים של חינוך, חברה תרבות ואמנות. במכללה האקדמית בית ברל קיים מגוון רחב מאוד של לימודים שמכשירים את הסטודנט לקראת ביצוע תפקידים מקצועיים במסלולים של הוראה וחינוך, אמנות, חברה ותרבות.

במכללה האקדמית בבית ברל נמצא גם המכון האקדמי להכשרת מורים ערבים, באמצעות המכון המכללה שואפת להעניק לתלמידיה ערכים הומניסטיים בנוגע לסובלנות לתרבות, זהות והמורשת של אחרים, במקביל למודעות על ייחודם של האזרחים הערבים במדינת ישראל. התוכנית להכשרת מורים של המכון רוצה לפתח את המחויבות ואת היכולת להביא לשינויים גם חינוכיים וגם קהילתיים מתוך מטרה לקדם את הדמוקרטיה, השוויוניות והצדק החברתיים.

המדרשה לאמנות במכללת בית ברל מעניקה תואר ראשון באמנות, תואר ראשון בקולנוע, תואר שני בחינוך לאמנות, לימודי תעודה באמנות, לימודי המשך באמנות, לימודי תעודה בקולנוע, מסלול לימודים של טיפול באמנויות, הכשרת מדריכים לאמנות, מסלול לימודים של פיתוח ועיצוב משחקי מחשב וכן לימודי אמנות בתכנית אישית.

להפוך להיות המורים הטובים ביותר

מקצוע ההוראה נחשב למקצוע קשה ושוחק אשר התגמול עליו הוא בדרך כלל נמוך מכמות הזמן והמאמץ שהמורה משקיע בתלמידיו. מכללת בית ברל עושה ככל יכולתה להעניק לסטודנט שמעוניין להפוך למורה את הכלים המקצועיים ביותר, יחד עם ידע מעמיק והתנסות מעשית, כדי שהוא יוכל להפוך לא רק למורה מקצועי, אלא גם למחנך טוב אשר יודע כיצד להוביל את תלמידיו למצוינות ולהישגים טובים גם מבחינה לימודית, אבל לא פחות חשוב מכך גם מבחינה חברתית.

המכללה האקדמית בית ברל מציעה מגוון רחב מאוד של השתלמויות למורים, אשר מורכבות מלימודים תיאורטיים בשילוב עם התנסות מעשית. הלימודים במכללה מאופיינים ביחס אישי ורמת לימודים גבוהה במיוחד. בזכות המגוון הרחב של ההשתלמויות למורים, עובדי ההוראה יכולים לרכוש לעצמם ידע מעמיק ומיומנות תוך שמירה על רמה אקדמית גבוהה.

מכללת בית ברל היא המכללה הראשונה בארץ לחינוך אשר קבלה הסמכה לקמפוס ירוק, המכללה הוכיחה שבחומר הלימודים שלה היא משלבת תכנים וערכים הקשורים לאיכות הסביבה והיא פועלת בנוגע לכך גם במישור האקדמי וגם במישור הקהילתי חברתי. מכללת בית ברל פועלת למען איכות הסביבה ומשתלבת במגמה העולמית של החינוך למען אחריות ומחויבות סביבתית והיא משמשת דוגמה עבור מוסדות לימוד אחרים.

ספריות במכללה האקדמית בית ברל

  • הספרייה האקדמית
  • ספריית המדרשה
  • הספרייה הפדגוגית המרכז לתכנון לימודים, הוראה והערכה
  • ספריית מרכז ימימה לחקר ספרות נוער וילדים והוראתה

ייחודיות המכללה

הכניסה למכללת בית ברל נמצאת על כביש סואן בצומת מרכזי במדינה, אבל מרגע שאתה נכנס לתוך שטחה של המכללה אווירת השקט והחינוך עוטפת אותך מכל עבר. אין ספק שהעובדה שהמכללה האקדמית בית ברל שמה את החינוך האידיאולוגיה והערכים בראש סדר עדיפויותיה, ניכרת בכול מקום במכללה החל מהאווירה הרגועה, המבנים הנקיים, גלריות האמנות וכלה ברמת הלימודים האקדמית הגבוהה במיוחד.

מסלולי הלימוד במכללה האקדמית בית ברל

  • חינוך והוראה
  • הכשרת מורים ערבים
  • השתלמויות מורים
  • המדרשה לאמנות
  • חברה וממשל

מידע נוסף

כתובת: המכללה האקדמית בית ברל, דואר: בית ברל 44905.
טלפון: 09-7476333 פקס: 09-7454104


עוד על המכללה האקדמית בית ברל

לימודי לשון עברית במכללת בית ברל החוג ללשון העברית - להכיר את השפה על כל רבדיה המכללה האקדמית בית ברל, חברה, תרבות, אמנות וחינוך - חרטה על דגלה את השאיפה לשפר ולקדם שינוי חברתי ומימוש עצמי דרך החינוך. במכללה, שהינה מוסד להמשך קריאה »
לימודי חינוך מיוחד בבית ברל לימודי חינוך מיוחד במכללה בעלת אידיאולוגיה חינוכית מובהקת ששמה את החינוך לפני הכל המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד אקדמי מכובד אשר בתחומי הלימוד בהם הוא מתמקד נחשב למוביל, בית ברל תמיד נתפס ופועל כמוסד להמשך קריאה »
לימודי תעודת הוראה במכללת בית ברל המקום הנכון ללימודים עם ערכים המכללה האקדמית בית ברל הוקמה בשנת 1949 ובשנת 1970 הוכרזה כמוסד אקדמי. המכללה ממוקמת ליד קיבוץ ניר אליהו בשרון, מרחק נסיעה קצר מכפר סבא. מכללת בית ברל הינה מכללה רב-תחומית להמשך קריאה »
לימודי ייעוץ חינוכי בבית ברל ייעוץ חינוכי תואר שני - M.Ed – ללמוד כיצד לסייע הן לתלמידים והן למוסד הלימודים המכללה האקדמית בית ברל הינה מוסד אקדמי רב תחומי, שמאמינה כי החינוך הוא האמצעי לשיפור ושינוי חברתי המאפשר מימוש עצמי, להמשך קריאה »
לימודי גננות בבית ברל לימודי גננות במוסד אקדמי מוביל ופורץ דרך בתחום החינוך המכללה האקדמית בית ברל קרויה על שם ברל כצנלסון, ממנהיגי תנועת העבודה, המכללה הפכה עם השנים ממוסד קטן להכשרת אנשי חינוך לתנועת העבודה, למכללה רב תחומית להמשך קריאה »