המכללה האקדמית אשקלון

המכללה האקדמית אשקלון, ללמוד במקום עשיר בניסיון

המכללה האקדמית באשקלון קבלה את עצמאותה האקדמית לאחר שהייתה שלוחה של אוניברסיטת בר אילן במשך שנים רבות, למכללה האקדמית באשקלון ישנו ניסיון מקצועי רב בלימוד תוכניות לתואר ראשון, ניסיון שאותו היא צברה בהיותה שלוחה של אוניברסיטת בר אילן במשך 27 שנים. בשלב הראשון המועצה להשכלה גבוהה אישרה למכללה להעניק תואר ראשון בשלושה מסלולים, כלכלה וניהול, עבודה סוציאלית וקרימינולוגיה. המסלול לעבודה סוציאלית צבר לו שם בכל רחבי הארץ והביקוש אליו הוא מהגבוהים ביותר.

בשנת 1986 נפתחה במכללה האקדמית באשקלון המכינה הקדם אקדמאית, שבוגריה סיימו בהצלחה את לימודיהם האקדמאים במוסדות אקדמאיים יוקרתיים בארץ. הלימודים במכללה הקדם אקדמאית נועדו כדי לעזור לסטודנט לשפר את ציוניו בתעודת הבגרות וגם להכשירו ללימודים אקדמאים במוסדות השונים, המכינה של המכללה האקדמאית מוכרת על ידי משרד החינוך בנוגע לקליטת חיילים משוחררים.

מעונות הסטודנטים במכללה הקדם אקדמאית הם חלק ממבנה ייחודי אשר בתוכו נמצאים מלבד המעונות גם קפיטריה חלבים ומועדונית. החדרים של המעונות כוללים שני חדרי שינה, מטבחון, שירותים, מקלחת, פינת ישיבה ומרפסת שירות. בתוך החדרים נמצאים גם מיטה, ארון, פינת לימודים מקרר וכיריים לשימושם של כל דיירי היחידה, בנוסף למעונות למכללה יש גם דירות חוץ הנמצאות בסמוך אליה.

סביבה תומכת ואוהדת לסטודנטים במכללה

במכללה האקדמית באשקלון נמצא מרכז תמיכה לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים, המכללה פועלת ביחד עם עמותת "לשם" וזאת כדי לתת תמיכה רחבה לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים. מרכז התמיכה של המכללה מאפשר סביבה תומכת לאותם סטודנטים וגם סדנאות שעוזרות לסטודנט לשפר את מיומנות הלמידה שלו, מלבד זאת הסטודנט מקבל גם תמיכה אישיתעל ידי חונכים וליווי לאורך כל לימודיו.

המכללה האקדמית אשקלון מפרסמת באתר המכללה את שמות הגופים או הקרנות אשר מעניקים מלגות לימודים לסטודנטים על פי קריטריונים שונים כגון: הישגים בלימודים או מצב סוציו-אקונומי. המכללה מעניקה גם מלגות באמצעות ועדת המלגות של המכללה על פי פרמטרים כגון: מספר הנפשות, מקרים מיוחדים, גובה הכנסה לנפש ועוד.

המכינה הקדם אקדמאית באשקלון מחולקת למספר מסלולים ספציפיים שנועדו להכשיר ולאפשר לסטודנט להתקבל לתחום מסוים של לימודים, המסלולים של המכינה הינם: מכינה במדעי הרוח והחברה, מכינה במדעים מדויקים, מכינה בכלכלה/בנקאות/לוגיסטיקה, מכינה לעבודה סוציאלית וקרימינולוגיה, מכינה דו שלבית ומכינה לבני 30 פלוס. הלימודים במכינה מאפשרים לסטודנט להשלים ולשפר את תעודה הבגרות שלו וגם לצבור נקודות זכות לקראת הלימודים האקדמאיים במסלול שבו הוא בחר, בסיום הלימודים הסטודנט מקבל גם תעודת מכינה בנוסף לתעודת הבגרות.

ספריית המכללה האקדמית באשקלון

הספרייה של המכללה האקדמית באשקלון משתרעת על פני שלוש קומות ונמצאים בה אולמות קריאה, חדרי לימוד, כיתת מחשבים משוכללת, חדר טלוויזיה, חדר מרצים, מכונות צילום ו- 350 מקומות לישיבה. מעמדות המחשב שפזורות ברחבי הספרייה ניתן לחפש קטלוגים, או להשתמש במאגרי המידע הרבים ובאינטרנט.

ניתן להתחבר לאינטרנט בתוך הספרייה גם דרך המחשב הנייד באמצעות האינטרנט האלחוטי. ניתן להיכנס לספרייה של המכללה גם באמצעות גישה מרחוק ולהשתמש במגוון השירותים שבה.

ייחודיות המכללה האקדמית באשקלון

המכללה האקדמית באשקלון נמצאת בתוך בניין יפיפה שבמרכזו רחבת דשא גדולה, למרות השגשוג הרב והצלחה שלה זכתה המכללה בשנים האחרונות אשר הביאה אליה מספר גדול ורב של סטודנטים מכל רחבי הארץ, המכללה עדיין מקפידה על יחס אישי וחם לסטודנטים, וגם על רמת לימודים גבוהה וכיתות לימוד ממוחשבות ומעבדות מעודכנות. אין ספק ש- 42 שנות הניסיון של המכללה באות לידי ביטוי בצוות מורים מיומן ומקצועי.

מסלולי במכללה האקדמית באשקלון

  • בית הספר לכלכלה: כלכלה וניהול, כלכלה ולוגיסטיקה, כלכלה ובנקאות
  • מדעי החברה: קרימינולוגיה, B.S.W בעבודה סוציאלית, הסבה לאקדמאיים בעבודה סוציאלית, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פסיכולוגיה, פוליטיקה וממשל.
  • מדעים מדויקים: B.Sc במחשבים
  • B.A התמחותי – תואר של אוניברסיטת בר אילן
  • B.A רב תחומי – תואר של אוניברסיטת בר אילן
  • מכינה קדם אקדמאית

מידע נוסף

כתובת: המכללה האקדמית אשקלון, רח' יצחק בן צבי, ת.ד. 1071 אשקלון מיקוד: 78211
טלפון: 08-6789222 פקס:08-6789224


עוד על המכללה האקדמית אשקלון

לימודי סוציולוגיה במכללה האקדמית אשקלון ללמוד במקום שמוביל אותך להצלחה המכללה האקדמית אשקלון מוכרת כמוסד להשכלה גבוהה. ב- 1965היא החלה את דרכה כשלוחה של אוניברסיטת בר אילן וכיום היא עומדת כמכללה אקדמית עצמאית לכל דבר ועניין. המכללה מעניקה לימודי תואר להמשך קריאה »
לימודי ממשל במכללה האקדמית אשקלון החוג לפוליטיקה וממשל – החיים הפוליטיים והחברתיים - כאתגר להתחדשות ושיפור כשהוקמה המכללה בשנת 1965היא פעלה כשלוחה של אוניברסיטת בר-אילן, אך משנת 2007, לאחר בדיקה מדוקדקת שערכה וועדת הבדיקות הבין אוניברסיטות, בפן האקדמי ובפן הארגוני, להמשך קריאה »
לימודי בנקאות במכללה האקדמית אשקלון לימודי בנקאות במכללה האקדמית אשקלון – העתיד המקצועי שלכם מתחיל כאן ועכשיו אלפי סטודנטים לומדים במכללה האקדמית אשקלון לתואר ראשון בתחומים רבים. 5,000 מבוגרי המכללה משולבים בשוק העבודה בתפקידים המחייבים ידע מקצועי רב. הקמפוס כולל, להמשך קריאה »
לימודי כלכלה במכללה האקדמית אשקלון המכללה האקדמית אשקלון, המצויה סמוך לחוף הים המרהיב בעיר אשקלון, מציעה מגוון חוגים ומסלולי התמחות ומקיימת בנוסף מספר רב של חוגים ייחודיים ובלעדיים: קרימינולוגיה, פסיכולוגיה, מדעי המחשב, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פוליטיקה וממשל, בית ספר לעבודה להמשך קריאה »
לימודי עבודה סוציאלית במכללת אשקלון מעניקים לך את הקרקע לפריחה והצלחה המכללה האקדמית אשקלון החלה את דרכה בשנת 1965 כשלוחה של אוניברסיטת בר אילן וכיום מוכרת כמכללה אזורית על ידי משרד החינוך. ב 1998 נפתח קמפוס המכללה החדש שנמצא בקרבת להמשך קריאה »