לימודי משאבי אנוש במכללת אחוה

במכללה האקדמית אחוה אין מסלול לימודי משאבי אנוש בלעדי, אלא הלימודים נערכים במסגרת תואר במדעי ההתנהגות או תארים רב תחומיים מיוחדים שכוללים גם חטיבה של לימודי משאבי אנוש. התואר נמשך 3 שנים.

לימודי משאבי אנוש במכללת אחוה ותואר של אוניברסיטת בן גוריון

מכללת אחוה, או הקמפוס האקדמי אחוה, ממוקמת בין היישובים גדרה לקריית מלאכי והיא מציעה אפשרות לימודים נוחה, אטרקטיבית ומקצועית לתושבי האזור ולכלל הציבור. המכללה קיימת כבר משנת 1971 והיום הקמפוס האקדמי כולל למעשה כמה מוסדות לימודים: המכללה האקדמית אחוה, מכללה אקדמית לחינוך, מכינה קדם אקדמית והמרכז ללימודים כלליים. לימודי משאבי אנוש נלמדים במסגרת המכללה האקדמית והתואר הסופי הוא מטעם אוניברסיטת בן גוריון. המכללה האקדמית אחוה מוכרת כמוסד אקדמי עצמאי והיא מציעה מגוון תארי BA ו-B.Sc, כמו כן המכללה מציעה מסלולי לימודים רגילים וגם מסלולים מיוחדים לאנשים עובדים.

מהות המסלול

סטודנטים אשר מתעניינים בתחום של משאבי אנוש יכולים לבחור ללמוד מקצוע מעניין מאוד שהוא מדעי ההתנהגות במסלול דו חוגי בהתמחות בתקשורת ומשאבי אנוש. בתכנית זו הסטודנטים מקבלים ידע מקיף בתחומים כלליים של מדעי ההתנהגות, וכן ידע מעשי לגבי עולם התקשורת וניהול משאבי אנוש על ההיבטים הרבים הכרוכים בכך. חלק מהקורסים בתכנית לימודי משאבי אנוש הם: שיווק וצרכנות, ניהול משאבי אנוש, יסודות בהתנהגות ארגונית, מערכות מידע, דיני עבודה, ניהול עובדים וכן קורסי חובה במדעי ההתנהגות שמקנים בסיס רלבנטי לתחום כולו. במסגרת לימודי משאבי אנוש במכללת אחוה הסטודנטים נחשפים בין השאר לתחומי הפסיכולוגיה, הניהול, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה.

מטרות ויתרונות המסלול

מטרת המסלול שכולל לימודי משאבי אנוש היא לספק לאנשי המקצוע לעתיד כלים תיאורטיים ומעשיים איכותיים ביותר לעבודה עם ומול אנשים, הלימודים יאפשרו לבוגרים לעבוד בתחום משאבי אנוש באופן יעיל ומקצועי וכן לחקור או לטפל בהיבטים השונים שבו.

היתרונות הם:

  • תואר ומרצים של אוניברסיטת בן גוריון.
  • אפשרות למסלול לאנשים עובדים לתואר ראשון רב תחומי עם חטיבת משאבי אנוש.
  • לימודים מעניינים ורב תחומיים שמקנים ידע רחב ורלבנטי מאוד.
  • אפשרות לשלב חלק משנה ג' בקמפוס אוניברסיטת בן גוריון בב"ש.
  • לימודים בימים ספציפיים בלבד (במסלול רגיל) – א', ג', ד'.

תנאי קבלה

תעודת בגרות מלאה עם לפחות 4 יחידות אנגלית או מעבר מכינה של אוניברסיטת בן גוריון, ציון פסיכומטרי או סכם של לפחות 580 לתארים חד מחלקתיים וציון של לפחות 500 לתארים דו מחלקתיים.

מרצים

חלק מהמרצים במסלול לימודי משאבי אנוש (שהוא חלק ממדעי ההתנהגות) הם: פרופ' יוסף צלגוב, ד"ר קרני שלף, ד"ר דני ממן, ד"ר סיגל רון, ד"ר ניר אביאלי, ד"ר ליאורה נבון, ד"ר יעל פוזננסקי ואחרים.

עלויות ומלגות

התואר של המכללה האקדמית אחוה הוא של אוניברסיטת בן גוריון והמכללה מוכרת ע"י המל"ג כמוסד אקדמי עצמאי, שכר הלימוד הוא אוניברסיטאי – שכ"ל המלא הוא 12,866 ש"ח, שכ"ל מופחת (רלבנטי לרוב הסטודנטים לתואר ראשון) הוא 9,521 ש"ח. המלגות עבור לימודי משאבי אנוש במכללת אחוה הן המלגות הרגילות שזמינות לבקשה של כלל הסטודנטים במוסדות מוכרים בישראל, כמו כן, המכללה מציעה מלגות מצוינות שונות שחלקן מקנות מימון מלא של שכ"ל, מלגות דיקן על סמך מצב כלכלי, מלגות מעורבות חברתית וקישור למלגות של קרנות שונות.