לימודי כלכלה במכללה האקדמית אחוה

לימודי כלכלה באווירה אחרת, בקמפוס אקדמי המציע עושר של פעילויות

המכללה ממוקמת באזור השפלה, צפונית לקריית מלאכי, המכללה פעילה למעשה כבר מ-1971 והיא פועלת באופן עצמאי מ-1994. הקמפוס האקדמי אחוה נמצא בלב אזור ירוק ונעים וכולל את המכללה האקדמית אחוה וגם את מכללת אחוה לחינוך. חלק מהמסלולים לתואר ראשון הם באחריות אוניברסיטת בן גוריון. מרכיבים משמעותיים במכללה האקדמית אחוה הם חיי חברה פעילים, פעילויות תרבות ופנאי עשירות וכן אפשרויות רבות להעשרה מבחינת מקצועות לימוד שונים ומגוונים בתחומי הקמפוס האקדמי.

מהות מסלול לימודי כלכלה באחוה

מסלול לימודי כלכלה במכללת אחוה הוא לרוב מסלול עם התמחות במנהל עסקים, הלימודים מתקיימים באחריות אקדמית של אוניברסיטת בן גוריון מבאר שבע והסטודנטים יכולים לבחור האם ללמוד רק כלכלה, או ללמוד במתכונת שכוללת גם לימודי מנהל עסקים. לימודי כלכלה במכללה האקדמית אחוה נמשכים שלוש שנים, כאשר השנתיים הראשונות הן במכללה והשנה השלישית מתקיימת באוניברסיטת בן גוריון בב"ש, נתון שיש לקחת בחשבון לפני התחלת הלימודים.

הקורסים הנלמדים במסלולי לימודי כלכלה השונים במכללת אחוה הם:

  • שנה א': מבוא למיקרו כלכלה, מבוא למאקרו כלכלה, חדו"א, יסודות חשבונאות, סטטיסטיקה, מחשבים.
  • שנה ב': מיקרו ומאקרו כלכלה, מימון, סטטיסטיקה, תורת מחירים, מבוא לאקונומטריקה.
  • שנה ג': כלכלת ישראל, מחשבים, מבוא לחשבונאות ניהולית, קורסי בחירה בכלכלה (5), קורסי בחירה במנהל עסקים (8).

מטרות ויתרונות המסלול

בוגרי לימודי כלכלה במכללה האקדמית אחוה ישתלבו בשוק העבודה במגוון רחב של תפקידים כלכליים וניהוליים, הלימודים במכללה מספקים מגוון כלים תיאורטיים ומעשיים לעבודה והמשך לימודים בתחום הכלכלי. במסגרת לימודי כלכלה הסטודנטים נחשפים למגוון תיאוריות ותהליכים כלכליים מבחינת המשק והפרט וכן נוגעים בתחומי ניהול כמו חשבונאות, מימון, משאבי אנוש, ניהול ועוד.

היתרונות של לימודי כלכלה במכללת אחוה הם:

  • אחריות אקדמית של אוניברסיטת בן גוריון ותואר נחשב מהאוניברסיטה.
  • סגל מרצים איכותי של אוניברסיטת בן גוריון.
  • קמפוס אקדמי מקיף ואיכותי שכולל אפשרויות חברתיות רבות לצד פעילויות נוספות.
  • לימודים באווירה אינטימית ובכיתות קטנות בשנתיים הראשונות.

תנאי קבלה

מועמדים למסלול לימודי כלכלה במכללה האקדמית אחוה צריכים להציג בגרות מלאה וכן ציון מתאים במבחן הפסיכומטרי. עבור לימודי כלכלה נדרש ידע של לפחות 4 יחידות מתמטיקה ו/או מעבר של מכינת מתמטיקה.

מרצים

סגל ההוראה כולל מרצים מאוניברסיטת בן גוריון אשר מלמדים במסלולים דומים בב"ש, חלקם כולל את פרופ' גילה בניסטי, פרופ' דוד וטשטיין, ד"ר הלנה אוסוויצוב, ד"ר יהודית גבעון, ד"ר דני כהן זאדה, ד"ר יוסי שטראוס, ינאי מימון, דודו פלד ואחרים.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללה האקדמית אחוה הוא אוניברסיטאי ועומד נכון לשנה"ל 2010-2011 על 9,521 ש"ח לשנה, שכר לימוד מופחת לתואר ראשון ולפני תוספות של אגרות, דמי רישום וכדומה. מבחינת מלגות, המכללה מציעה מלגות הצטיינות לפי ציוני פסיכומטרי גבוהים או הצטיינות בלימודים במכללה, מלגות סיוע כלכלי לזכאים ומלגות מעורבות חברתית. כמו כן, ישנם מלגות לעולים חדשים, לחיילים משוחררים ועוד – מטעם קרנות חיצוניות, עם מעורבות של המכללה או בלעדיה.