המכללה האקדמית אחוה

מכללת אחוה – המכללה האקדמית לחינוך קבלה היתר להעניק תואר בוגר בהוראה החל משנת 1997, בנוסף המכללה מורשית להעניק תוארך מוסמך במסלול "מינהל מערכות חינוך" ובימים אלו היא פותחת תוכנית ללימודי תואר שני במסלול "תרבות עם ישראל והוראתה".

ללמוד חינוך אצל הטובים ביותר

מסלולי הלימוד בהוראה באחוה הינם: חינוך לגיל הרך, חינוך לגילאי ביה"ס היסודי וחינוך מיוחד, התמחות ניתן לעשות בתחומים הבאים: מתמטיקה, מדעים, אנגלית ספרות, לשון, היסטוריה ומנהל מערכות חינוך. בנוסף ישנה אפשרות למורים ולבעלי תפקידים בתחום להצטרף ללימודי תעודה והשתלמות במסלולים כגון: עריכה לשונית, אבחון דידקטי, תראפיה באומנות וגישור.

מטרת המכינה הקדם אקדמית של מכללה אחוה היא לעזור לסטודנט לשפר, לשדרג ו/או להשלים את תעודת הבגרות שלו. מכללת אחוה מתגאה בצוות של אנשי מקצוע אשר מעניקים ייעוץ ויחס אישי לכל סטודנט במטרה לסייע לו להגיע להישגים, המכינה האקדמית מעבירה גם לימודי הכנה למבחן הפסיכומטרי וזאת כדי לעזור לסטודנט להתקבל לאחד מהמוסדות להשכלה גבוהה, ציוני הסטודנטים במכללת אחוה בשנים האחרונות היו גבוהים יותר מהממוצע הארצי.

המכללה האקדמית אחוה מעניקה מסלול לימודים מיוחד לבני 30 ומעלה שהם חסרי תעודת בגרות ורוצים ללמוד במסלול מדעי הרוח והחברה, בתוכנית הלימודים הזו קיימים חמישה קורסי יסוד במקצועות: אשנב למתמטיקה, סוגיות בהיסטוריה, יסודות המשטר, אוריינות אקדמית וקורס אנגלית אקדמית. מסלול זה כולל גם קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי. לנוחות הסטודנטים הלימודים מתקיימים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים ובימי שישי בבוקר.

תמיכה ונוחות לסטודנטים שבמכללה

מכללת אחוה מעניקה מספר רב של מסלולים נוחים לסטודנטים, אשר מאפשרים להם לרכוש השכלה אקדמית ולהגיע לתואר המבוקש, ללא צורך לשנות את אורך חייהם. המסלולים המיוחדים מעניקים אפשרות ללימודים אקדמיים גם לבני 30 פלוס ללא תעודת בגרות, גם לאנשים עובדים, גם לסטודנטים ממגזרים אחרים וגם לתושבי האזור שבסמוך למכללה, בנוסף לשעות לימוד נוחות המכללה ו/או המועצות המקומיות מעניקות מלגות וסיוע כספי.

במכללת אחוה קיימים שני מכוני אבחון: מכון אחו"ה לאבחון חינוכי והנחייה ומכון אל"ה לאבחון של לקויות למידה. שני המכונים הללו הינם מיועדים גם לתלמידי בית הספר וגם לסטודנטים ממוסדות אחרים להשכלה גבוהה. מטרתו של מכון אל"ה הוא לא רק לאבחן את הקשיים של הסטודנט, אלא לתת לו כלים ותוכניות שיעזרו לו לרכוש השכלה האקדמית למרות הקשיים שמהם הוא סובל, תוכנית האבחון של המכון מוכרת על ידי המוסדות האקדמיים בארץ.

במכללת אחוה ישנו מסלול מיוחד בעבור המגזר הבדואי/ערבי שנועד להעניק לסטודנט תעודת בכיר מוסמך, הלימודים כוללים שיעורים עיוניים והתנסות מעשית תוך התייחסות מיוחדת להבדלים החברתיים והתרבותיים של החברה הבדואית/ערבית לעומת החברה הישראלית. הסטודנטים במסלול זה ילמדו ויכירו את שאלות היסוד בתחום החינוך, הם ילמדו תיאוריות ומחקרים בחינוך במקביל להתנסות המעשית. מסלולי הלימודים בתחום הינם: הגיל הרך, ביה"ס היסוי – התמחות במדעים וחינוך מיוחד לכיתות ג'-ו'.

ספריית מכללת אחוה

ספריית מכללת אחוה מציעה לסטודנטים שלה מאגר עשיר של ספרי עיון שאותם הסטודנט יכול להשאיל ומרכז פדגוגי שבו מרוכזים המשאבים והידע בעבור הסטודנטים להוראה וחינוך. המרכז הפדגוגי כולל חומרי למידה/הוראה שנמצאים במערכת החינוך הפורמאלי לטווח רחב של גילאים. מטרת המרכז הפדגוגי היא לתת אפשרות לסטודנט להתנסות עצמית, לפתח כישורי בחירה של חומר הלימוד שמתאים לצרכים שלו, לתכנן את סביבת העבודה שלו ולפתח את סגנון ההוראה האישי שלו.

ייחודיות מכללת אחוה

מכללת אחוה אינה פועלת רק למען הסטודנטים כי אם גם למען הקהילה והאוכלוסייה שנמצאת באזור של המכללה, לימודים אלו מציעים סדנאות העשרה מיוחדות במגוון רחב של נושאים שהוא שונה מהמגוון שאנו רגילים לראות במכללות רגילות ללימודי תואר ראשון ושני בחינוך והוראה, מסלול זה כולל בין השאר; מרכז ללימודים הוליסטיים, מרכז ללימודי שפות, סדנאות לאומנות, אירועי תרבות, מועדון צילום ועוד לימודים מיוחדים אשר מעניקים צבע וסגנון אחר למכללת אחוה.

מסלולי הלימוד במכללת אחוה

  • תואר ראשון בחינוך והוראה
  • תואר B.Sc במדעי החיים
  • תואר ראשון במדעי הטבע, חברה ורוח, ניהול
  • תעודה הוראה לאקדמאיים
  • לימודי השלמה למורים והרחבת הסמכה
  • לימודי תעודה והשתלמויות
  • תואר שני במינהל מערכות חינוך
  • תואר שני בתרבות עם ישראל והוראתה

מידע נוסף

כתובת: המכללה האקדמית אחוה, ד.נ.שקמים 79800
טלפון: 3622*

קבל מידע על המכללה האקדמית אחוה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על המכללה האקדמית אחוה

לימודי חינוך מיוחד במכללת אחוה ללמד להוביל ולהנהיג את דור העתיד המכללה האקדמית לחינוך – אחווה נוסדה בשנת 1971 ובשנת 1997 קיבלה אישור מהמכון להשכלה גבוהה להעניק תואר אקדמי בחינוך .B.Ed. במכללה ניתן ללמוד בשלשה-עשר חוגים שונים בתחום החינוך, ביניהם: להמשך קריאה »
לימודי גיאוגרפיה במכללת אחוה ללמוד בכדי להצליח המכללה האקדמית אחוה נוסדה ב-1971 והציעה תוכניות לימוד של אוניברסיטת בן גוריון בלבד. משנת 1994 מכללת אחווה פועלת כעמותה עצמאית והיא הוסיפה תוכניות לימוד ומסלולים חדשים. המכללה מכילה בתוכה שני מרכזים אקדמיים, להמשך קריאה »
לימודי סוציולוגיה במכללת אחוה להבין לעומק את החברה, התרבות והתהליכים שביניהם המכללה האקדמית אחוה מהווה את החלק העיקרי של הקמפוס האקדמי אחוה, השוכן מצפון לקרית מלאכי ומשרת את כלל תושבי השפלה לצד סטודנטים מכל רחבי הארץ. הקמפוס עצמו כולל להמשך קריאה »
לימודי תעודת הוראה במכללת אחוה ללמוד מתוך בחירה במקצוע לחיים אחוה, המכללה האקדמית לחינוך, נוסדה בשנת 1971 ומשנת 1994 פועלת כעמותה עצמאית. המכללה ממוקמת בדרום, בסביבה ירוקה וכפרית ונחשבת למכללה איכותית המשלבת לימודים ברמה גבוהה ועשייה למען הקהילה. קמפוס אחווה להמשך קריאה »
לימודי פסיכולוגיה במכללה האקדמית אחוה לימודי פסיכולוגיה המשולבים עם תחום אחר ממדעי החברה מכללת אחוה קיימת מאז 1971 וכוללת בתוכה כיום מוסדות לימוד שונים כגון: בית הספר למדעי החיים, בית הספר לחינוך והוראה, מכינה קדם אקדמית, מרכז ללימודים כלליים, ולימודים להמשך קריאה »

קבל מידע על המכללה האקדמית אחוה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר