H.I.T – המכון הטכנולוגי חולון

המכון הטכנולוגי חולון – גבוה בשמי ההשכלה הגבוהה

המכון הטכנולוגי חולון נוסד ב-1969 כמוסד לימודים תחת חסותה של אוניברסיטת תל אביב ומשנת 1999 הוא פועל כמוסד עצמאי להשכלה גבוהה שמתוקצב על ידי המועצה להשכלה גבוהה. המכון הטכנולוגי חולון מתמקד בהוראת הנדסה, טכנולוגיה, מדעים ועיצוב, ומאז הקמתו ביסס עצמו כשם דבר בהכשרת אנשי מקצוע בעלי יכולות גבוהות, בעיקר בתחום ההנדסה והעיצוב. במכון מוצעות תוכניות לימוד לתואר ראשון ושני במסגרת הפקולטה להנדסה, הפקולטה לעיצוב, הפקולטה למדעים והפקולטה לניהול טכנולוגיה. כמו כן, במכון קיימים מספר מרכזים העוסקים במחקר של תחומי המדעים וההנדסה.

אחת הפקולטות החזקות במכון היא הפקולטה לעיצוב במסגרתה ניתן ללמוד לתואר ראשון בעיצוב במחלקות תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי ועיצוב פנים. הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון נחשבת לאחת מהפקולטות המובילות והאיכותיות בארץ בתחום זה והדבר מתבטא הן בביקוש להתקבל ללימודים והן בדרישה לבוגרי הפקולטה בשוק העבודה.

פקולטה חשובה נוספת היא הפקולטה להנדסה במסגרתה ניתן ללמוד לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת חשמל ואנרגיה והנדסת תקשורת, והיא נחשבת לאחת מהפקולטות המובילות בתחום זה בקרב המכללות. תוכניות הלימודים משלבות בין ידע תיאורטי לידע מעשי ולשם כך מפעילה הפקולטה מעבדות טכנולוגיות ומשתפת את הסטודנטים במחקר של אנשי הסגל. השילוב הזה מאפשר לבוגרים של הפקולטה להשתלב בצורה טובה בשוק העבודה לאחר סיום הלימודים.

במכון הטכנולוגי חולון קיימת מכינה קדם אקדמית המציעה מסלולים שונים על מנת לאפשר לתלמידים לשפר או להשלים בגרויות, לרענן או להשלים את מקצועות הפיזיקה והמתמטיקה על מנת להתקבל ללימודים במכון, להכין את התלמידים לקראת הבחינה הפסיכומטרית או ללמד אותם כלים בסיסיים בעיצוב על מנת לסייע להם להתקבל לפקולטה לעיצוב.

המכון הטכנולוגי ממוקם בצד המערבי של חולון והגישה אליו נוחה גם אם מגיעים אליו מחוץ לעיר. בקמפוס המכון ישנם שבעה בניינים המכילים את הפקולטות השונות, הספרייה, בניין רדיו והקפיטריות. ישנם מקומות חניה בכניסה לקמפוס וכיום נבנית חנייה תת קרקעית לשימוש הסטודנטים. נוסף על כך, נבנה גם בניין חדש שיכיל את המעונות ומרכז לסטודנטים.

יד ביד עם התעשייה והטכנולוגיה בישראל

המכון הטכנולוגי חולון שואף להתחדש ולשפר את איכות ההוראה והרמה האקדמית של הסגל והסטודנטים, על ידי זיהוי תחומי לימוד חדשים, הפעלת מכוני מחקר ומעבדות מתקדמות, עידוד סטודנטים מצטיינים ושמירת קשר הדוק עם התעשייה וחברות היי-טק, כל זה מאפשר לבוגרים לימודים ברמה גבוהה והזדמנות להשתלב בתפקידים שונים בשוק העבודה. המכון הטכנולוגי חולון גם מפעיל יחידה להכוון תעסוקתי שמאפשרת לבוגרים למצוא הזדמנויות תעסוקה לאחר הלימודים.

במכון הטכנולוגי חולון לומדים כ-3,600 סטודנטים ועל כן הוא מהווה אופציה מושלמת לאנשים המחפשים יחס אישי מבלי להתפשר על לימודים ברמה אקדמית גבוהה. המכון שם לעצמו למטרה להעניק לסטודנטים יחס אישי ולעודד אותם להישגיות בעזרת מלגות, פרסים יוקרתיים ועזרה בשיעורי תגבור בהנדסה ובמדעים. קיימות גם תוכניות לימודים מיוחדות לסטודנטים מהפריפריה ולעולים חדשים ותוכניות לימודים גמישות לסטודנטים שנדרשים לעבוד במהלך הלימודים.

ספריית המכון הטכנולוגי חולון

במכון הטכנולוגי חולון נמצאת הספרייה ע"ש בינה ופרופ' נתן רוטנשטרייך, המשרתת את הסגל והסטודנטים של המכון. ניתן למצוא בספרייה ספרים בנושאים: הנדסה וטכנולוגיה, מדעי החברה, מדעי המחשב, מדעים, אמנות ועיצוב. כמו כן, ישנו אוסף נרחב שנתרם על ידי משפחת רוטנשטרייך הכולל ספרות בפילוסופיה, ארץ ישראל ויהדות.

ייחודיות המכון הטכנולוגי חולון

ייחודיות הלימודים במכון הטכנולוגי חולון מתבטאת בקשר ההדוק של המכון עם תעשיות וחברות בעולם האמיתי. המכון מבקש להכשיר אנשי מקצוע מומחים שישתלבו בתעשייה בתחומי ההנדסה, המדעים והעיצוב, על כן הוא מציע לימודים עיוניים עם דגש על יישומם בשוק העבודה, בתעשייה ובהיי-טק. הדבר נעשה על ידי קיום קשרי גומלין עם תעשיות החשמל והאלקטרוניקה בפקולטה להנדסה, לימוד מתמטיקה שימושית בפקולטה למדעים ועבודה על פרויקטים מעשיים בשיתוף עם חברות ותעשיות שונות במסגרת הפקולטה לעיצוב.

פקולטות

  • הפקולטה להנדסה
  • הפקולטה למדעים
  • הפקולטה לעיצוב
  • הפקולטה לניהול טכנולוגיה
  • המחלקה לטכנולוגיות למערכות למידה

מידע נוסף

כתובת: רח' גולומב 52 , ת.ד. 305 חולון 58102
טלפון: כללי- 03-5026666 מדור רישום והכוון לימודי: 03-5026777 או 6404*


עוד על H.I.T – המכון הטכנולוגי חולון

לימודי עיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון HIT - חוד החנית של הכלכלה והתעשייה העתידית H.I.T מכון טכנולוגי חולון נוסד בשנת 1969, ובשנת 1999 הוסמך למוסד אקדמי, על-ידי המועצה להשכלה גבוהה. המכון עוסק במחקר טכנולוגי ענייני וישומי ודוגל במצויינות אקדמית, תוך חיפוש להמשך קריאה »
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכון הטכנולוגי חולון להיות בחזית המדע והטכנולוגיה H.I.T מכון טכנולוגי חולון קיים מאז שנת 1969. בשנת 1999 המכון הוסמך על-ידי המועצה להשכלה גבוהה והפך למוסד אקדמי. המכון מקנה ידע בטכנולוגיה על כל היבטיה – הכלכלי, המקצועי והתרבותיי כמו להמשך קריאה »
לימודי תקשורת חזותית במכון הטכנולוגי חולון לימודי תקשורת חזותית H.I.T המכון הטכנולוגי חולון - הגורים במכון צומחים לאריות H.I.T המכון הטכנולוגי חולון הוא מוסד אקדמי עצמאי, אשר בשנת 1999 הוכר רשמית על ידי המועצה להשכלה גבוהה. המכון מכשיר סטודנטים בתחומי העיצוב, להמשך קריאה »
לימודי מדעי המחשב במכון הטכנולוגי חולון H.I.T מדעי המחשב - להבין באמת כיצד זה קורה HIT המכון הטכנולוגי חולון כשמו כן הוא - מרכז לימודים המתמחה במחקר והוראה של לימודים אקדמאים גבוהים בתחומי המדע, ההנדסה והטכנולוגיה. המכון נוסד בשנת 1969, ומשנת 1999 להמשך קריאה »
לימודי עיצוב פנים במכון הטכנולוגי חולון המקום שבו רק המוכשרים ביותר מתקבלים ללימודים המכון הטכנולוגי חולון אשר נוסד בשנת 1969 הפך בשנת 1999 למוסד מוסמך אקדמי להשכלה גבוהה. במוכן הטכנולוגי חולון ניתן ללמוד במסלולי מדעים, ניהול טכנולוגיה, עיצוב, הנדסה וטכנולוגיה. המכון להמשך קריאה »