האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

ללמוד מוסיקה ומחול מהטובים ביותר

האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים נוסדה בשנת 1933 על ידי הכנר אמיל האוזר מתוך מטרה להעניק חינוך מוסיקלי מקצועי ומקיף לכל מי שמעוניין בכך. בשנת 1947 האקדמיה שינתה את המבנה שלה ואת שמה ל"קונסרבטוריון הירושלמי החדש והאקדמיה למוסיקה". בשנת 1958 בעקבות מצוקת מקום נרכש בית זלמן שוקן ברחוב סמולנסקין ושם האקדמיה השתנה שוב ל"האקדמיה למוסיקה ולמחול על שם רובין בירושלים". משנת 1985 האקדמיה עברה לפעול במתחם של קמפוס האוניברסיטה העברית בגבעת רם, אבל היא שומרת על ישותה העצמאית. מטרתה העיקרית של האקדמיה למוסיקה ולמחול היא להכין את הסטודנטים לקריירה מקצועית כמלחינים, נגנים, מנצחים ורקדנים.

בנוסף על הלימודים התיאורטיים בתחומי המוסיקה והמחול, האקדמיה מעניקה לסטודנטים שלה מגוון רחב של התנסויות וחוויות מעשיות הכוללות בין השאר: סדנאות לג'אז, סדנאות למוסיקה אתנית, סדנאות למוסיקה בת זמננו, סדנאות לאופרה, סדנאות לבארוק, מקהלה קאמרית, קבוצות מחול ועוד.

במתחם מתקני הקמפוס בגבעת רם נמצאים מתקנים לשימושם של תלמידי האקדמיה למוסיקה ולמחול והם כוללים: חנות מכשירי כתיבה וספרים, קפיטריות, בנק דואר, משרדי נסיעות. בנוסף במקום נמצא מרכז הספורט ע"ש קוסל שהינו מרכז משוכלל המכיל בריכת שחייה מחוממת, מגרשי טניס, חדר כושר, מגוון חוגי ספורט ופעילות גופנית ואולמות סקוש, הסטודנטים יכולים לרכוש מנוי במחיר מוזל למרכז הספורט.

לזכות בהרבה שבחים וביקורות חיוביות

תימורה לסינגר כתבת Ynet. שבחה לטובה את האקדמיה למוסיקה בזכות הופעתם במלות חמש שנים למותה של נעמי שמר. הכתבת שיבחה את היצירתיות של הסטודנטים לאקדמיה שהתבטאה בעיבודים ובביצועים המקוריים שלהם לשיריה של נעמי שמר, בנוסף האקדמיה זכתה לשבחים בזכות השתתפות הסטודנטים מהאקדמיה ביום המעשים הטובים על ידי עריכת קונצרטים מיוחדים בדימונה, לתלמידי בית הספר באזור ולדיירי מעון טללים.

האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים מארגנת במהלך שנת הלימודים מספר רב של תחרויות אשר מאפשרות לסטודנט להביא לידי ביטוי את יכולותיו וכישרונותיו בתחום הלימודים שלו כגון: תחרות זימרה רב תחומית, תחרויות קונצ'רטו, תחרות הרכב הג'אז, תחרויות נגינת סולו עם הסינפונייטה ועוד.

במסגרת הלימודים באקדמיה למוסיקה ולמחול קיימת תוכנית לחילופי סטודנטים, סטודנטים הלומדים בשנה השלישית והרביעית וסטודנטים לתואר שני יכולים להגיש בקשה לחילופי סטודנטים שבמסגרת הסטודנטים ישהו סמסטר אחד לפחות באחת מהאקדמיות למחול או למוסיקה באירופה. הסטודנטים של האקדמיה משתתפים גם בפרויקטים של מקהלות ותזמורות באירופה.

ספריות באקדמיה למוסיקה ולמחול

ספריית האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים נחשבת למרכז תרבותי לא רק לתלמידים ולסגל של האקדמיה, אלא גם לאנשים שמעוניינים ללמוד על המוסיקה והתרבות. בספרייה נמצאים אוספים של כ- 50,000 כותרים (חלקם נדירים) כתבי עת וספרי קריאה. בנוסף קיים בספרייה סטודיו קול שמאפשר האזנה לתקליטורים וצפייה בסרטי וידאו. הספרייה כוללת גם ארכיון של מוסיקה ישראלית, מאגרי מידע ונגישות לאינטרנט.

ייחודיות האוניברסיטה

אין ספק שאקדמיה למחול ולמוסיקה בירושלים עונה על לכל הציפיות, כאשר אווירת המוסיקה וצלילה נשמעים בכל רחבי האקדמיה, הסטודנטים של האקדמיה זוכים לשלל רב של התנסויות מעשיות, אשר מאפשרות להם לפתח את הכישרון המיוחד שלהם ולהביא אותו לידי ביטוי באמצעות השתתפות בתחרויות שנערכות מטעם האקדמיה, בקונצרטים ומופעים לקהל הרחב. המרצים שמלמדים באוניברסיטה הינם אומנים מוכשרים בפניי עצמם, אשר מעניקים מהידע ומהניסיון המקצועי שלהם כדי לקדם את הסטודנטים ולהכשיר אותם בצורה המקצועית ביותר תוך מתן יחס אישי וחם לכל סטודנט וסטודנט.

פקולטות באקדמיה למוסיקה ולמחול

  • הפקולטה לאמנויות הביצוע
  • הפקולטה לקומפוזיציה, ניצוח וחינוך מוסיקלי
  • הפקולטה למחול
  • לימודי תואר שני

מידע נוסף

כתובת: האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, קמפוס גבעת רם ירושלים 91904
טלפון: 02-6550422 פקס: 02-6550411


עוד על האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

לימודי מוסיקה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ללמוד במקום שמחבר בין המוסיקה לאדם האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים נוסדה ב-1932 ורק לאחר 21 שנה קיבלה הכרה מלאה כמוסד להשכלה גבוהה. האקדמיה מכשירה מוסיקאים ורקדנים כדי שיהיו הטובים ביותר בתחומם. באקדמיה למוסיקה ולמחול מסלולי להמשך קריאה »