לימודי תקשורת במכללת אורנים

בין הקורסים הנלמדים במסלול תקשורת במכללת אורנים ישנם: מבוא לשפת הקולנוע והטלוויזיה, מבוא לתקשורת חזותית, דיני חופש הביטוי משפט ותקשורת, מבוא לתקשורת המונים, לשון תקשורת ותרבות ועוד.

ללמוד תקשורת וחינוך תוך שאיפה למצוינות אקדמית

מכללת אורנים הנמצאת על גבעה ירוקה ליד נחל קישון, נחשבת לאחת מהמכללות האקדמיות המובילות לחינוך בארץ. במכללת אורנים ניתן ללמוד לתואר ראשון במגוון של מסלולים, תואר שני, תעודת הוראה וכן ללימודי תעודה נוספים. מכללת אורנים שמה את המצויינות האקדמית בראש סדר עדיפותיה והיא מעודדת מצויינות זו אצל תלמידיה בכול התחומים והמסלולים הנלמדים במכללה. במקביל לטיפוח המצויינות, מכללת אורנים מדגישה את חשיבות המעורבות החברתית והיא מעודדת פעילות זו אצל הסטודנטים, בנוסף המכללה מטפחת קשר עם יהודי התפוצות תוך קידום נושאים הקשורים ליהדות וכן לקידום סובלנות בין הדתות.


סרטון של סטודנטית לתקשורת במכללת אורנים

מהות המסלול ללימודי תקשורת

לימודי תקשורת במכללת אורנים באים במטרה להעניק לסטודנטים את מירב הכלים המעשיים אשר יאפשרו להם להשתלב בהצלחה בתעשייה זו. הסטודנטים במסלול זה מתנסים באקטיביזם תקשורתי מול ארגונים שונים בתוך הקהילה ומחוצה לה, במסלול זה ישנה אפשרות לקבלת תעודה הוראה לבתי הספר העל יסודיים.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול לתקשורת

מטרת המסלול היא להעניק ידע מעשי מגוון בנוסף לידע התיאורטי, הסטודנטים במסלול לתקשורת לומדים כיצד להפיק כתבות לטלוויזיה, כיצד כותבים לעיתונות המודפסת וכיצד כותבים לעיתונות האינטרנטית. הסטודנטים צוברים ניסיון בשידורי רדיו באמצעות שידור בתחנת הרדיו של אורנים, הפקת קמפיין פרסומי וכן התנסות בפרויקט תקשורת מיוחד עם אוכלוסיות מיוחדות ונוער בסיכון.

במהלך הלימודים נפגשים הסטודנטים עם אנשי תקשורת מובילים בארץ ולומדים מניסיונם האישי.

המרצים ללימודי תקשורת במכללת אורנים

סגל המרצים במכללת אורנים מקפיד להעניק ידע אקדמי ברמה גבוהה יחד עם יחס חם ואישי לכול הסטודנטים, בין חברי הצוות נמצאים: אופז אוהד, פרופ' בן-שחר רינה, ד"ר ברזל גבי, ממן נסים, ד"ר פוירשטיין מירה, ד"ר פרידמן אריאל, ד"ר קיזל אריה, שגב נורית ועוד.

תנאי קבלה לתקשורת במכללת אורנים

סטודנטים מעל גיל עשרים המעונינים להתקבל למסלול תקשורת במכללת אורנים נזקקים לציון משולב של המבחן הפסיכומטרי וממוצע בגרות של 525 נקודות. באתר המכללה ישנו מחשבון המאפשר את חישוב הציון המשולב. כמו כן, המועמד צריך לעבור ראיון קבלה אישי או קבוצתי.

עלויות ומלגות

שכר הלימוד במכללת אורנים עמד על 9,521 ₪ לשנה על פי המפורסם באתר המכללה, שכר הלימוד אינו סופי והוא מעודכן מעת לעת.

מכללת אורנים מעניקה ומעודדת ניצול מרבי של המלגות העומדות לרשות הסטודנטים. המלגות ניתנות על סמך מצב סוציו אוקונמי, מלגות לעשייה התנדבותית, מלגת קרן גרוס, מלגת קרן רש"י, מלגות חומרים של המכון לאמנות, מלגות הצטיינות, קרן שושנה, קרן ארונה ברנע, קרן וולף ועוד.