אורות ישראל מכללה אקדמית לחינוך

איפה הכי כדאי ללמוד חינוך? מלבד מכללת אורות ישראל ריכזנו עבורכם מספר מדריכים קלים להבנה שיעזרו לכם לבחור את המסלול הטוב ביותר בחינוך, על מקצועותיו השונים.

למידע מפורט על מסלולי החינוך השונים, תנאי קבלה, התמחויות בחינוך ועוד 

מצויינות, חינוך ותורה

מכללת אורות הינה מוסד לימוד תורני שמכשיר את בוגרות האולפנות ובוגרות בתי הספר התיכוניים הדתיים לתפקידי ההוראה והחינוך, המכללה שואפת להפוך את תלמידותיה למורות בעלות השכלה רחבה בנוסף לתודעה דתית עמוקה אשר לא רק יחנכו את הדורות הצעירים אלא גם יחדירו בו ערכים של אהבת הארץ ויראת ה'.

מכללת אורות מציעה מספר מסגרות לימודים המיוחדות למכללה זו וביניהם מספר מכונים, מטרת המכון הגבוה ללימודי מנהיגות חינוכית ואמונה בימינו, היא לפתח אצל התלמידות תכונות של מנהיגות חינוכית תורנית תוך התמודדות עם צרכני החינוך המשתנים. המכון הגבוה ללימודי חינוך ואמונה שפועל במקביל למכללה מכשיר את הסטודנטיות לתפקידן כמורות על ידי טיפוח והעצמה אישית של הסטודנטית המגיעים מתוך לימודי חינוך, מידות ואמונה.

מכללת אורות מציעה מסלול לימודי מצוינות לסטודנטיות בעלות כישורים מיוחדים וזאת כדי לתת להן את הכלים וההכשרה המתאימים להוביל את מערכת החינוך בארץ, השתתפות בתכנית המצוינות מעניקה לסטודנטיות הטבות כספיות כגון פטור מלא משכר לימוד, כמו כן הסטודנטיות חייבות להתמיד בתוכנית הלימודים ולהגיע להישגים גבוהים ובמקביל גם לתרום חברתית לקהילה.
הצטיינות תורנית-אקדמית-פדגוגית במכללת אורות

מכללת אורות רואה את שלושת הנושאים תורנות, אקדמיה, פדגוגיה כשלושת הנושאים המרכיבים את המצוינות, כדי להגיע למצוינות זו המכללה שואפת להעמקת הידע לא רק בנושאים הקשורים לתנ"ך ולדת אלא גם בנושאים אקדמיים כגון: מתמטיקה, ספרות אנגלית, היסטוריה, ארץ ישראל ועוד. הלימודים במכללה הינם ברמה גבוה מאוד תוך מתן יחס חם וביתי לכל סטודנטית.

מכללת אורות היא המכללה הדתית הראשונה שהמועצה להשכלה גבוהה אישרה לה להעניק תואר שני, המכללה מקיימת לימודי מאסטר כבר חמש שנים במסלול של הוראת מקרא וספרות חכמים וכבר שלוש שנים היא מלמדת תואר שני בייעוץ חינוכי בעתיד המכללה מקווה לפתוח מסלול נוסף לתואר שני במינהל חינוכי מנהיגותי.

האיחוד בין מכללת אורות לבין מכללת מורשת יעקב מאפשר למכללה להעצים את משאביה ולהמשיך לשדרג את עצמה. המכללה מתחייבת להמשיך להתקדם לרענן ולהתחדש ולהתאים את עצמה לדרישות המשתנות של מערכת החינוך יחד עם העמקה בתחומים של האמונה והדת.

ספרית מכללת אורות

שני שליש מהספרים של מכללת אורות קשורים ומוקדשים לתחום ההוראה, הפדגוגיה, פסיכולוגיה, דידקטיקה, מדעי החברה, ספרות ולשון. שאר הספרים מתוך 65,000 הספרים שנמצאים בספריה קשורים למקצועות הקודש ולימודי ארץ ישראל ובתוכם גם ספרים הקשורים לנושאי השואה ומורשת המזרח. בנוסף נמצאים בספריה אנציקלופדיות, מילונים ולקסיקונים.
בספרייה מצויים גם כ- 160 כתבי עת בעברית ובאנגלית, תכניות לימודים לבתי הספר ומחשבים לשימוש הסטודנטיות.

ייחודיות מכללת אורות ישראל

בנוסף לאווירה החמה והמגוננת שמכללת אורות מציעה לסטודנטיות שלה, המכללה מציעה גם מסלול מיוחד שנקרא "המסלול לריקוד" מסלול זה מעניק ידע עיוני מעמיק במקצועות של תולדות האמנות וכן לימודים מעשיים השמים דגש על טכניקה, יצירה וכשרון. המסלול המיוחד מאפשר שילוב מרתק בין לימודי המחול ללימודי חינוך ולימודי העשרה ביהדות, מכללת אורות היא המכללה היחידה בארץ שמכשירה מורות למחול אמנותי תורני מקצועי.

מסלולי הלימוד במכללה האקדמית אורות ישראל

  • המסלול לחינוך העל יסודי
  • המסלול לחינוך המיוחד
  • המסלול לגיל הרך
  • המסלול לריקוד
  • המסלול לחינוך יסודי

מידע נוסף

כתובת: אלקנה ד.נ. הר אפרים 44814
טלפון: 03-9061234

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חינוך
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר