אוהלו – המכללה לחינוך, לתיירות ולספורט בקצרין

מכללת אוהלו הינה מכללה מיוחדת מאוד בתחום ההוראה והחינוך הן בשל מיקומה בעיר קצרין אשר ברמת הגולן והן בשל המגוון המיוחד והשונה של תוכניות הכשרת מורים שהמכללה מציעה לתלמידיה

המכללה האקדמית לחינוך, לתיירות ולספורט

מכללת אוהלו מציעה מסלולים כגון: הכשרת מורים בתחום החינוך הגופני והכשרת מורים לחינוך באוריינטציה סביבתית במסלול הירוק. המכללה רואה עצמה כממלאת תפקיד חשוב בעיצוב דור חדש של מחנכים איכותיים אשר יעזרו לשיפור איכות ההוראה בבתי הספר בכל שכבות הגיל.

מכללת אוהלו רואה במכינה הקדם אקדמאית חלק בלתי נפרד מהמכללה עצמה ולכן היא שמה דגש לא רק על שיפור הציונים למועמדים אשר לא הצליחו להתקבל למסלולי הלימוד של המכללה, אלא גם על חיזוק הביטחון העצמי של הסטודנט וחיזוק האמונה שלו ביכולות האישיות שלו ובאפשרות שלו להצליח. המכללה מאמינה שגישה חיובית לתוכניות הלימוד היא זאת שבסופו של דבר תאפשר לסטודנט לשפר את הישגיו וגם בהמשך הדרך להפוך בעצמו למחנך ומורה אשר מעודד את תלמידיו ונותן להם את הכלים הרוחניים הדרושים להצלחה.

מעונות הסטודנטים במכללת אוהלו הינם מעונות חדשים ומפוארים המחולקים ל- 25 יחידות של חדר בודד ו- 16 יחידות של שני חדרים, החדרים מצוידים בארון, מטבחון עם מיקרוגל וקומקום חשמלי ומיטה, במועדון השייך למעונות ישנה טלוויזיה עם כבלים ואינטרנט אלחוטי. בעתיד הקרוב המכללה מתכננת לשים במעונות גם מכונת כביסה ומייבש. סטודנטים הנותנים עזרה לקהילה וסטודנטים במסלולים מועדפים מקבלים 15% זכאות למגורים במעונות.

ללמוד את הוראת הספורט במקום הטוב מכולם

מכללת אוהלו להוראה זכתה במוניטין רב בתחום של הוראת מקצועות הספורט, במכללה נמצאים מורים ברמה מקצועית גבוהה אשר משלבים בין הקניית הכישורים הגופניים לסטודנטים לבין הקניית הערכים החינוכיים לתלמיד, תוך שימת דגש על בניית דימוי עצמי וגופני טובים לילדים. במכללה נמצאים מתקני ספורט מהמשוכללים בארץ, אצטדיון מקצועי, מעבדת ספורט ומרפאה שמשרתת את הספורטאים המתגוררים בצפון הארץ.

על פי נתונים שהתפרסמו על ידי משרד החינוך, חלק גבוה מבוגרי המכללה האקדמית אוהלו השתלבו במערכת החינוך ומצאו עבודה בהוראה, הנתונים הינם מרשימים ביותר ביחס למוסדות הוראה אחרים. שמה הטוב של המכללה גורם לסטודנטים מכל רחבי הארץ לרצות ללמוד בה, השילוב של חיים בצפון הארץ יחד עם רכישת השכלה אקדמית ומקצוע נחשק מהווה מוקד משיכה נהדר לסטודנטים החדשים.

מכללת אוהלו מציעה לסטודנטים שנת סטאז' – התמחות בהוראה, במסגרת השנה הזו הסטודנטים יתנסו בחוויית ההוראה בתנאי אמת, הם יקבלו תמיכה מקצועית ורגשית מהסגל וכן הערכה בסוף שנת העבודה הראשונה. משרת ההתמחות הינה בהיקף של שליש משרה והיא יכולה להיעשות בכל שכבות הגיל. במהלך שנת ההתמחות יתקיימו סדנאות שבועיות שמטרתן לתמוך בקבוצה המתמחה ולסייע בהתפתחות המקצועית. מתמחה שהצליח לעמוד בדרישות ההתמחות וההסמכה להוראה יוכל לקבל רישיון לעיסוק בהוראה.

ספרית המכללה האקדמית אוהלו

ספרית מכללת אוהלו נועדו כדי לתת שירות עיוני אקדמי לסטודנטים שבמכללה, למרצים לעובדים וגם לקוראים חיצוניים. בספריה קיימים 16,000 כותרים ומאה חמישים כתבי עת בשפות עברית ואנגלית. בנוסף לכותרים אלו ישנם גם שני אוספים מיוחדים בתחומים של ארץ ישראל, ארכיאולוגיה, היסטוריה ובתחום של הספרות האנגלית.

ייחודיות מכללת אוהלו

תפיסת העולם של מכללת אוהלו הרואה את החינוך כערך עליון אשר יאפשר שינוי חברתי, באה לידי ביטוי גם ביחס מתחשב וחם לסטודנטים הלומדים במכללה, בנוסף לחיי קמפוס תומכים ומגוונים המכללה מאפשרת לסטודנטים ללמוד קורס הכשרה מקצועית אשר יעניק תעודת מדריך לסטודנט ויאפשר לו לעסוק בהדרכה בזמן לימודיו וזאת כדי להקל עליו מבחינה פיננסית. כמו כן המכללה מעניקה מלגות מגוונות שחלקן תלויות גם בפעילות התנדבותית בתוך הקהילה.

מסלולי הלימוד במכללה האקדמית אוהלו

  • מדור חינוך גופני
  • מסלול הגיל הרך
  • מדור לימודי חינוך – מדעים וסביבה
  • הכשרת מורים בבית ספר היסודי
  • מדור החינוך מיוחד
  • מדור הכשרת מורים חמ"ד
  • מסלול לימודי המשך
  • מסלול הסבת אקדמאיים להוראה
  • מסלול הכשרת הנדסאים להוראה
  • השתלמויות מורים

מידע נוסף

כתובת: המכללה האקדמית קצרין ת.ד. 222 קצרין 12900
טלפון: 04-6825007 פקס: 04-6825068

קבל מידע על המכללה האקדמית אוהלו בקצרין
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על המכללה האקדמית אוהלו בקצרין
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר