הכרת שוק ההון הבורסה אופציות ניתוח טכני מניות בתי ספר קורסים

ניתוח טכני

הסוחרים בשוק ההון מתחלקים לשתי קטגוריות עיקריות – סוחרים שמבצעים את החלטות המסחר שלהם על פי ניתוח פונדמנטלי (כלכלי) וסוחרים המבצעים את החלטות המסחר שלהם על פי ניתוח טכני בלבד, מתוך התובנה שהגרף מגלם בתוכו את כל המידע הנחוץ להם כולל גם נתונים כלכליים, או לפחות את הרגשת הקונים והמוכרים לגביי הנתונים הכלכליים.

כדי לבצע ניתוח פונדמנטלי על הסוחר להיות כלכלן, שיודע להעריך ולשקול נתונים ואירועים כלכליים ואת השפעתם על סקטור מסוים בשוק ההון. גם אז התחזיות שלו אינן יכולות להיות מדויקות במאת האחוזים מכיוון שהמסחר רובו ככולו מושפע מהפסיכולוגיה של הקונים והמוכרים – כלומר מהתגובה של המוכרים והקונים לנתון, למצב פוליטי כלשהו ואפילו לאסון טבע, מלחמה וכדומה – תגובה שהרבה פעמים קשה מאוד לנבא אותה.

על מה מבוסס הניתוח הטכני?

הניתוח הטכני יוצא מתוך נקודת הנחה שההיסטוריה חוזרת על עצמה, כלומר לכל סחורה, מניה, מדד, מטבע יש מחזורי שיא ושפל ומגמות (עלייה וירידה). אם מסתכלים על גרף המחיר אפשר לראות שלכול הסחורות, המדדים, המניות והמטבעות יש תבניות טכניות שחוזרות על עצמן ומעידות בפנינו מה עתיד לקרות (כמובן שיש תבניות אמינות יותר וישנן כאלו שהן אמינות פחות וגם כאן לא מדובר במדע מדויק אלא בשאלה של הסתברות על פי בדיקה היסטורית).

הסוחר מבצע את הניתוח טכני על הגרף ומשם מגיע למסקנה האם עליו לקנות או למכור סחורה מסוימת, והוא כמובן גם יכול לשבת על הגדר ולחכות להתפתחויות נוספות.

הכלים העיקריים המשמשים את המנתחים הטכניים הם: קווי מגמה, קווי תמיכה והתנגדות, נקודות שפל ושיא ותבניות טכניות כדוגמת הפסגה הכפולה, תבנית ראש כתפיים, תבנית המשולשים וכדומה. זיהוי נפח המסחר הוא גם פקטור חשוב מאוד למנתח הטכני, מכיוון שללא נפח מסחר גבוה, אין בדרך כלל משמעות לתבניות הטכניות.

סוחרים רבים נעזרים גם במתנדים הבנויים בדרך כלל מנוסחאות מתמטיות שנועדו להראות למנתח הטכני מגמות ועוצמות מסחר בזמן אמת.

מדוע עדיין ישנם הרבה סוחרים בשוק ההון שמפסידים כספים?

למרות שלניתוח הטכני ישנם כללים ברורים מאוד לזיהוי נקודות שפל ושיא, קווי תמיכה והתנגדות, קווי מגמה ותבניות טכניות, עדיין רק סוחרים מעטים מאוד הסוחרים על פי הניתוח הטכני מצליחים להרוויח מהמסחר בשוק ההון.

הסיבות לאחוזי ההצלחה הנמוכים מתחלקות לשלוש –

  • הסיבה הראשונה קשורה לגורם הפסיכולוגי שמשפיע על האובייקטיביות של הסוחר וגורם לו פעמים רבות לבצע החלטות מסחר שגויות.
  • הסיבה השנייה היא חוסר ניסיון – רק מנתחים טכניים שבלו לפחות שנתיים מול המחשב בניתוח טכני של גרפים מצליחים באמת להבין את תנועת המחיר ולהוציא מכך כסף.
  • הסיבה השלישית היא ניהול סיכונים שגוי – גם למנתחים הטכניים הטובים ביותר יש עסקאות מפסידות, אבל מנתחים אלו יודעים כיצד להוציא מהעסקאות המצליחות שלהן את המקסימום האפשרי כדי שהן יכסו על העסקאות המפסידות וכך אותם מנתחים עדיין יוצאים רווחיים בשוק מסוכן זה.

בסרטון שלפניכם תוכלו לראות הסבר קצר אודות ההנחות שעומדות מאחורי תורת הניתוח הטכני –

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על ניתוח טכני

תבנית משולשים תבניות משלושים הן תבניות המשך מגמה, כלומר אם אנחנו נמצאים במגמת עלייה, עלינו לחבר שני שיאים (השיא השני יותר נמוך מהראשון) ושני שפלים (השפל השני יותר גבוה מהראשון). התבנית היא מאוד גמישה והיא בעצם להמשך קריאה »
תבנית ראש כתפיים תבנית ראש כתפיים היא תבנית היפוך מגמה פופולארית ביותר, בעיקר בגלל האמינות הגבוהה שלה ופחות בגלל הזיהוי שלה. התבנית בנויה בעצם משלוש שיאים. השיא השני יותר גבוה מהשיא הראשון ואילו השיא השלישי באותו גובה להמשך קריאה »
אסטרטגיות מסחר אסטרטגיות מסחר הן הדרך הטובה ביותר להצליח בשוק ההון. מספר אסטרטגיות המסחר המשמשות מנתחים טכניים, בכניסתם לעסקאות ואף ביציאה מהן, הוא עצום ורב, כך שכל סוחר יכול לבחור את אסטרטגיית המסחר המתאימה לו ביותר. כאשר להמשך קריאה »
רמות פיבונאצ'י מנתחים טכניים רבים עובדים עם אסטרטגיות מסחר הקשורות לרמות פיבונאצ'י. לפני שנספר לכם מה הן רמות הפיבונאצ'י העיקריות שאליהן מתייחסים המנתחים הטכניים, נקדים ונאמר שפיבונאצ'י היא בעצם סדרה מתמטית שבה כל מספר הוא הסכום להמשך קריאה »
רצועות בולינגר מתנד רצועות בולינגר נחשב לאחד המתנדים הפופולאריים ביותר בקרב המנתחים הטכניים. מתנד זה אשר הומצא על ידי ג'ון בולינגר בודק את סטיות התקן של המחיר באמצעות חישוב של ממוצע נע, בדרך כלל 20, ושתי להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר