הכרת שוק ההון הבורסה אופציות ניתוח טכני מניות בתי ספר קורסים

מניות

כולנו יודעים מה הן מניות, כולנו יודעים שהמניות נסחרות בבורסה ושהמטרה העיקרית של המשקיע היא לקנות מניות במחיר זול ולמכור אותן במחיר גבוה, כדי להרוויח כסף מהמסחר בהן.

את המניות ניתן לקנות ולמכור באמצעות תוכנת מסחר אינטרנטית, לאחר פתיחת חשבון מסחר אצל אחת מחברות הברוקרים או באמצעות מתן הוראות לבנק.

הטעות הגדולה של המשקיע הישראלי

המשקיע הישראלי מתרכז בדרך כלל במניות ישראליות והוא לעיתים שוכח כליל את העובדה שהיום, באמצעות פתיחת חשבון מסחר אצל אחת מחברות הברוקרים ישירות בחו"ל ולפעמים אצל חברת ברוקרים בארץ, ניתן לסחור במניות בכל העולם.

הבורסה בת"א בהשוואה לבורסות בחו"ל, אינה מציעה מגוון גדול מספיק של מניות ומחזורי המסחר שלה קטנים בהשוואה למחזורי המסחר בבורסות בחו"ל. אחת הבעיות, הנובעות ממחזורי מסחר קטנים, היא שניתן להטות כיוון של מניה מסוימת בקלות רבה יותר בהשוואה לבורסות בעולם.

אם בית השקעות ישראלי גדול מחליט למכור מניה מסוימת שבבעלותו, הוא בדרך כלל ימכור כמות גדולה של מניות, בצורה זו הוא יכול להגביר את ההיצע ולהוריד באופן ניכר את מחירן של אותן מניות וכתוצאה מכך אפילו לגרום להפסדים לאנשים שעדיין מחזיקים במניות אלו. בחו"ל קשה יותר לבית השקעות, או מוסד פיננסי אחר, גדול ככל שיהיה, לשנות את מחיר המניה, גם אם הוא ימכור באותו רגע כמות גדולה של מניות.

המשקיע הישראלי מקשיב לאנשים אחרים

המשקיע הישראלי הרבה פעמים לא אוהב לחשוב בשביל עצמו. אם הוא שמע לדוגמה שהשכן שלו קנה את מניית טבע, הוא עשוי לקנות אותה, גם אם המחיר של המניה נמצא בשיא שממנו אפשר רק לרדת וגם אם הבורסה כולה נמצאת בשיא מסוכן מידי. בדרך זו פעם אחר פעם, הציבור הישראלי נכנס לבורסה כאשר היא נמצאת בשיאה, קונה מניות במחיר גבוה מידי ונופל כאשר הבורסה מתחילה בגל הירידות שלה.

המשקיע הישראלי חולם על התעשרות ומקשיב לתקשורת

זוכרים את תקופת ההשקעה במניות של חברות שטענו שהן גילו מרבצי נפט בארץ. המשקיע הישראלי אשר הושפע מהתקשורת, מהכנסים ומההבטחות של חברות אלו כי המניה שלהן עתידה לעלות, רכש את המניות מתוך החלום העתיק על התעשרות קלה ולא טרח לבדוק בעצם מה עומד מאחורי הבטחות אלו. מחיר המניה של אחת מאותן חברות שעסקו בקידוח זינק ביותר מ- 100% בזכות המשקיע הישראלי, אבל מניה זו לא עמדה בציפיות ומאז מחירה רק הולך ויורד. המשקיע הישראלי קנה את המניה במחיר מופקע בעיקר בגלל הבאז התקשורתי ולאחר מכן צפה מהצד כיצד מחירה יורד בתלילות.

כדי להשקיע במניות אתם חייבים לא רק ללמוד את הנושא, אלא גם להיות פתוחים לנעשה בכל העולם בתחום זה, לפתח את האסטרטגיה המתאימה לכם בלבד והדבר אומר להקשיב לעצמכם ולהפסיק לחלום על התעשרות מהירה או להיות מושפעים מהתקשורת ומפרסומים והבטחות.

להלן סרטון של המנתח הטכני אייל גורביץ בנוגע למניות שמחירן עשוי לעלות, כדי שתוכלו ללמוד כיצד הוא מבצע את החלטות הקנייה שלו

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על מניות

דיבידנד המשקיע ומניית דיבידנד על פניו נראה שעדיף למשקיע לקנות מניית דיבידנד מכיוון שהדיבידנד הוא תשואה המובטחת לבעלי המניה, כל עוד הוא יחזיק בה וכל עוד החברה היא חברה שמייצרת רווחים, אבל בעבור משקיע שקונה מניות להמשך קריאה »
דוחות רבעוניים ודוחות שנתיים במאמר קצר זה ננסה להסביר לכם כיצד הדבר מתרחש הספקולציות של המשקיעים בנוגע לדוחות נניח שמשה, משקיע בעל ניסיון בבורסה, שם את עינו על חברה בולטת שנסחרת בוול סטריט ועוסקת בהפקת נפט. משה שהוא משקיע יסודי להמשך קריאה »
תשקיף מהו התשקיף בדיוק? התשקיף של חברה נסחרת בבורסה הוא בעצם המסמך שמכיל את כל המידע הנחוץ למשקיע כדי שהוא יוכל להחליט האם כדאי לו להשקיע במניה של חברה זו. כל חברה הנסחרת בבורסה חייבת על להמשך קריאה »
חברה נסחרת כאשר אתם רוצים להשקיע בבורסה במניות של חברה נסחרת, אתם כמובן צריכים לחפש מניות של חברה אשר המחיר שלהן צפוי לעלות או לרדת בצורה משמעותית בעתיד. כלומר עליכם למצוא מניה של חברה אשר תהייה להמשך קריאה »
שלבי המסחר בניית אסטרטגיית מסחר אישית אסטרטגיית מסחר היא בעצם תוכנית הפעולה שלכם והיא צריכה לכלול את התנאים המדויקים שלכם לכניסה לעסקה, ההתקדמות של העסקה והיציאה ממנה. אסטרטגיית מסחר כוללת מעין תסריט שאומר לכם באופן מדויק מה להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר