הכרת שוק ההון הבורסה אופציות ניתוח טכני מניות בתי ספר קורסים

הבורסה

אם אתם באמת אבל באמת רוצים להשקיע ישירות בבורסה, עליכם ללמוד את הנושא על בוריו, התחילו בלימוד בסיסי של שוק ההון ומשם תתקדמו למחקר מעמיק של כל המכשירים הפיננסיים שעומדים לרשותכם

אני והבורסה מה זה קשור?

הבורסה נוגעת לכל אחד ואחד מאיתנו, בין אם אנחנו מבינים בשוק ההון, מושקעים בו בצורה זו או אחרת ובין אם אין לנו מושג מה בכלל קורה שם. הבורסה נחשבת לאחד הכלים החשובים והעיקריים לצמיחת הכלכלה והיא בעצם הצינור שמקשר בין הציבור ובין שוק ההון.

בבורסה נסחרים ניירות ערך שונים מתוך מטרה לגייס הון בעבור חברות, בתי השקעות, בנקים, הממשלה וכדומה. ניירות הערך שנסחרים בבורסה הינם: מניות, אופציות, תעודות סל, אגרות חוב, קרנות נאמנות ועוד. כך שכל משקיע פרטי או ציבורי יכול למצוא את כלי ההשקעה המתאים לו ביותר.

איך ניתן לסחור בבורסה?

אם בעבר ניתן היה למכור ולקנות ניירות ערך אך ורק באמצעות הבנק, באמצעות בית השקעות כלשהו, או באמצעות חברת ברוקרים, היום בזכות המסחר הממוחשב והמשוכלל, כל אחד יכול לפתוח חשבון מסחר אצל אחת מחברות הברוקרים, להוריד את תוכנת המסחר למחשב שלו ולסחור באמצעותו בכלים הפיננסיים שהבורסה מציעה לציבור הרחב.

האם כדאי לכל אחד להשקיע בבורסה?

זו באמת אחת השאלות החשובות ביותר שעליכם לשאול את עצמכם לפני הכניסה לתחום זה. שוק ההון שניתן להגיע אליו גם באמצעות הבורסה בארץ והבורסות בעולם, נחשב לאחד השווקים הכי מסוכנים והכי לא צפויים הקיימים, לכן דווקא האפשרות שכל אדם יכול לסחור ישירות בבורסה, מעלה את הסיכון לפגיעה. כמו כל תחום אחר בחיים גם בבורסה צריך להבין ולא רק להבין, אלא גם לצבור תקופה ארוכה של ניסיון. אפשר בהחלט להשוות את הבורסה לים שורץ כרישים, ואילו אתם המשקיעים הקטנים, הינכם הדגיגים שהכרישים אוכלים בלי סוף, לפחות בתחילת דרככם.

מצד שני, כולנו יודעים שקשה מאוד לחיות אך ורק ממשכורות וכולנו חולמים למצוא לעצמינו דרך נוספת שבה נוכל למנף את הכסף שעומד לרשותנו. אמנם מעטים הסוחרים הרגילים שהצליחו לשחק אותה בגדול בבורסה, אבל עדיין יש אנשים שיש להם חוש להשקעה, הם הצליחו להבין כיצד השוק הזה עובד ובעיקר הם הצליחו להבין את הנוסחה שעוזרת להם מצד אחד להוריד את הסיכונים ומצד שני להגדיל את הרווחים וכך הם מצליחים לעשות כסף גם בבורסה.

אם אתם באמת אבל באמת רוצים להשקיע ישירות בבורסה, עליכם ללמוד את הנושא על בוריו, התחילו בלימוד בסיסי של שוק ההון ומשם תתקדמו למחקר מעמיק של כל המכשירים הפיננסיים שעומדים לרשותכם, רק לאחר שתצברו מספיק ידע תוכלו להתחיל לסחור וגם אז – בהתחלה מומלץ מאוד להשקיע סכומי כסף קטנים ככל האפשר ודרך השקעות קטנות אלו להבין האם באמת אתם מצליחים להרוויח כסף בבורסה.

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על הבורסה

אגרות חוב הממשלה או החברה שהנפיקה את אגרות החוב מתחייבות להחזיר לרוכש האגרות את מחיר האיגרת בתוספת ריבית ידועה מראש, בתום תקופת זמן קבועה מראש. הרווח של המשקיע נובע מהריבית שהוא צבר בתקופה שבה הוא החזיק להמשך קריאה »
מניות את המניות ניתן לקנות ולמכור באמצעות תוכנת מסחר אינטרנטית, לאחר פתיחת חשבון מסחר אצל אחת מחברות הברוקרים או באמצעות מתן הוראות לבנק. הטעות הגדולה של המשקיע הישראלי המשקיע הישראלי מתרכז בדרך כלל במניות ישראליות והוא לעיתים להמשך קריאה »
איך משקיעים בבורסה הפרסומות הרבות, המאמרים השיווקיים, הטיפים והעצות גורמים להרבה אנשים לחשוב שהמסחר בבורסה הוא פשוט והוא יכול להניב הכנסה כספית קבועה ויפה, אבל המציאות היא שמעט מאוד אנשים פרטיים מצליחים להרוויח באופן קבוע ממסחר במניות להמשך קריאה »
מהי הבורסה? מהי הבורסה בשביל החברות? בשביל החברות הבורסה משמשת כמקום שבו הן יכולןת להשיג הון באמצעות הנפקת מניות. החברה מנפיקה את המניות שלה והן נקנות ונמכרות בבורסה. כל מניה שנקנית על ידי המשקיע, בעצם מכניסה כסף להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר