הכרת שוק ההון הבורסה אופציות ניתוח טכני מניות בתי ספר קורסים

אופציות וחוזים עתידיים

כמו בכל מסחר בשוק ההון המטרה שלכם כמשקיעים היא להרוויח כסף, כלומר התפקיד שלכם הוא לאתר את האופציה או החוזה העתידי שלהם סיכויים גבוהים לעלות בתקופה הקרובה, לקנות אותם ואז למכור אותם ברווח.

הרבה משקיעים טוענים שהדרך הטובה ביותר לעשות כסף בשוק ההון היא באמצעות מסחר באופציות וחוזים עתידיים. אופציות וחוזים עתידיים הם בעצם חוזים לטווח ספציפי (קצר בדרך כלל) בין האדם שכתב את האופציה או את החוזה העתידי לבין הקונה. בחוזה זה ישנה התחייבות לקנות את האופציה או את החוזה, בתאריך מסוים בתוספת הרווחים שאותה אופציה או חוזה עתידי עשו, או בניכוי ההפסדים, אם אותה אופציה או חוזה עתידי הפסידו כספים.

כמו בכל מסחר בשוק ההון המטרה שלכם כמשקיעים היא להרוויח כסף, כלומר התפקיד שלכם הוא לאתר את האופציה או החוזה העתידי שלהם סיכויים גבוהים לעלות בתקופה הקרובה, לקנות אותם ואז למכור אותם ברווח (ניתן גם לעשות פעולה הפוכה – למכור – אם אתם סבורים שהאופציה עומדת לרדת).

היתרונות במסחר באופציות ובחוזים עתידיים

היתרונות העיקריים של שני המכשירים הפיננסים הללו, השייכים לעולם המעו"ף, הוא שהחברה שערכה את החוזה (בדרך כלל גוף פיננסי איתן) מתחייבת למשש את החוזה בתאריך מסוים, ללא שום קשר להיצע ולביקוש, כך שאת הסכום שבו קניתם את האופציה או החוזה העתידי אתם לא מפסידים.
יתרון נוסף הוא בתקופת הזמן הקצרה שבה ניתן לעשות רווחים לפעמים מדובר על יום או יומיים ולפעמים רק על מספר שעות, כך שההשקעה בכיוון זה מצוינת לסוחרים שמעוניינים להרוויח כסף בזמן קצר יחסית.

החיסרון הגדול במסחר באופציות ובחוזים עתידיים

החיסרון הגדול באופציות ובחוזים עתידיים הוא כמובן המחסור בהבנה ובניסיון מעשי במסחר בשוק ההון. רק אנשים שבאמת מכירים את שוק ההון בכלל ואת נושא של אופציות והחוזים העתידיים בפרט, יכולים להצליח במסחר בכלים פיננסיים אלו. מדובר בתחום מסוכן מאוד, בעל תנודתיות גבוהה במחירים. ועל אף שאמרנו שכל מה שהסוחר צריך לעשות הוא להעריך אלו אופציות או חוזים עתידיים יכולים לעלות או לרדת, מדובר בחיזוי לא פשוט בכלל, שאמנם מבוסס בדרך כלל על ניתוח טכני, אבל בסופו של דבר שוק ההון המושפע מכל כך הרבה גורמים הוא שוק בלתי צפוי לחלוטין וכל אחד מאיתנו בטח כבר שמע על מפולות והתרסקויות של הבורסות בארץ ובעולם, אשר גרמו לנזקים כספיים גדולים מאוד למשקיעים ובעיקר למשקיעים הקטנים וחסרי הניסיון שחיפשו הזדמנויות קלות לעשות כסף גדול בזמן קצר.

היום המסחר באופציות ובחוזים עתידיים נגיש לכל אחד מאתנו, כולנו יכולים, בסכום כסף קטן מאוד, לפתוח חשבון מסחר אצל אחד מהברוקרים המורשים בארץ, להוריד תוכנת מסחר אינטרנטית למחשב האישי שלנו ולהתחיל לסחור, אבל אל תתנו לפשטות הזו להוליך אתכם שולל. מדובר בתחום קשה מאוד ורבים מהסוחרים המתחילים מפסידים בו סכומים גדולים. רק הסוחרים ששורדים את השנים הראשונות, ואשר למדו מהטעויות שלהם, יכולים בסופו של דבר להתחיל להרוויח כסף ממסחר באופציות וחוזים עתידיים.

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על אופציות וחוזים עתידיים

אופציה מחוץ לכסף אופציה מחוץ לכסף יכולה להיות אופציית Call (קניה) או אופציית Put (מכירה) אשר המחיר של הנכס עליו נכתבה האופציה (וזה יכול להיות: מניה, מדד כלשהו, צמד מטבעות, סחורה וכדומה), נמוך ממחיר המימוש שלו באופציית להמשך קריאה »
אופציה בתוך הכסף כאשר אנחנו משתמשים במונח אופציה בתוך הכסף הכוונה היא שכאשר רכשנו את האופציה, המחיר הבסיסי של הנכס היה נמוך ממחיר המימוש הרשום באופציה שלו. ניקח לדוגמה אופציה על המעו"ף המחיר הנוכחי של האופציה הוא 100. להמשך קריאה »
אופציית Put כל מי שמשקיע בשוק ההון יודע שהוא יכול לא רק לקנות, אלא גם למכור נכס כלשהו כגון: מדדים, מניות, מטבעות חוץ, סחורות וכדומה. אם אופציית Call עוסקת בקניית אופציה על נכס שאתם מעריכים שהוא להמשך קריאה »
אופציית Call מה זאת אופציית Call? כאשר אתם רוכשים אופציית Call, אתם בעצם קונים את הזכות למכור נכס כגון: מניות, סחורות, מדדים וכדומה, תמורת המחיר שנקבע באופציה זו, במועד שהוסכם עליו בחוזה האופציה ובמונחים מקצועיים יותר – להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס שוק ההון
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר