מדיטציה ויוגה קורסי עיסוי עיסוי תאילנדי טווינא רפלקסולוגיה בתי ספר קורס רפואה משלימה

קורס עיסוי תאילנדי

כל מי שביקר בתאילנד מכיר את נפלאות העיסוי התאילנדי. אך מעבר לאטרקציה תיירותית נחמדה, מדובר בטכניקת מגע טיפולית המעניקה יתרונות משמעותיים למטופל, טיפול נעים ומפנק ויכולת ייחודית למטפלי מגע ומעסים. עיסוי תאילנדי מתבסס על תורות עתיקות אותן פיתחו מומחי יוגה, כאשר ההיסטוריה של הטכניקה הזו מרתקת לא פחות מהיישום המעשי שלה.

שיטת העיסוי התאילנדי היא שיטה שפותחה בהודו לפני כ-3,000 שנה על ידי יוגיסטים שהפכו את הגישה לנפוצה ברפואה העממית. הטכניקות חולקות עקרונות ואלמנטים מרפואת האיורוודה ההודית, הרפואה הסינית ותורות מזרחיות אחרות. עד היום, מדובר על עיסוי נפוץ בתרבות התאית וברפואה המסורתית בדרום מזרח אסיה.

עקרונות הטיפול – בעיקר מניעה

עיסוי תאילנדי מבוצע כאשר המטופל לבוש באופן מלא, בעוד מהות הטיפול היא בבסיסה מניעה. לכן בתאילנד אנשים רבים עוברים טיפול באופן שגרתי וקבוע כדי למנוע מחלות ומצבים בריאותיים שליליים. למרות האמור, עיסוי תאילנדי הוא יעיל מאוד בהפגת כאבים ושיפור סימפטומים פיזיים שונים. טיפול עיסוי תאילנדי מבוצע לרוב על מזרון או משטח רחב אחר, הוא כולל מתיחות, לחיצות ומניפולציות שונות שנעשות לאורך מסלולי אנרגיה הנקראים "סנים" – בדומה למרידיאנים ברפואה הסינית והיפנית. בעלי ניסיון ביוגה ישימו לב לדמיון בין עבודת המטפל על ה"סנים" לבין תנוחות יוגה מסוימות. טיפול עיסוי תאילנדי כולל דגש רב על מתיחות והבאת המטופל למצבים לא שגרתיים התורמים למניעת בעיות ופיתרון סימפטומים שונים. המטפל עושה שימוש כמעט בכל חלקי גופו במהלך עיסוי תאילנדי: ידיים, אצבעות, מפרקים, ברכיים, רגליים ועוד. על המטפל להכיר טכניקות תשאול ואבחון על פי תורת היוגה והרפואה המסורתית של תרבויות המזרח, ידע מסוים בתזונה יוגית, רפואה מערבית ואורטופדיה ועוד.

קהל יעד והסמכה מקצועית

קורס עיסוי תאילנדי מיועד על פי רוב לאנשים בעלי רקע כלשהו בטיפולי מגע, אמנויות לחימה או יוגה. חסרי ניסיון עשויים למצוא את עצמם "אבודים" בתכני הקורס המתבסס על ידע מוקדם בפילוסופיות מזרחיות, ידע טכני לגבי מגע ותנועה ועוד. ישנם קורסי עיסוי תאילנדי המוצעים במסגרת העשרה למטפלי מגע ואלו מסגרות קצרות וממוקדות יותר שלא כוללות לימודי רפואה מערבית ובסיס לטכניקות עיסוי. זאת לעומת מסלולי לימוד מקיפים יותר המציעים הכשרה מעמיקה בתורה זו. ההסמכה המקצועית למסיימי קורס עיסוי תאילנדי יכולה להיות מטפל מוסמך בעיסוי תאילנדי לקורסים של עד שנה אחת, או תעודת מטפל בכיר בעיסוי תאילנדי לתכניות לימוד שלרוב אורכות שנתיים. היות וקורס עיסוי תאילנדי מיועד במהותו למטפלים ובעלי ניסיון כלשהו לתחום, הלימודים הם בעיקר מעשיים בעוד הסטודנטים מקבלים הסברים עיוניים תוך כדי הטיפולים או בצורה מודפסת ומרוכזת.

נושאי הלימוד בקורס עיסוי תאילנדי

  • פילוסופיות ויסודות ברפואה תאילנדית ויוגית – שלושת הדושות, סנים, תנוחות יוגה רלבנטיות, נקודות מארמה ועוד.
  • לימוד טכניקות עיסוי מגוונות, מונחי עבודה רלוונטיים.
  • תשאול ואבחון לפי התורה היוגית והרפואה המסורתית.
  • זיהוי מצבים בעייתיים ופתולוגיים במערכת התנועה בגוף.
  • השפעת עיסוי תאילנדי על השרירים ומערכות הגוף.
  • טכניקות עיסוי וטיפול מתקדמות למטפלים בכירים.
  • נקודות אקופרסורה תאילנדיות למטפלים בכירים – ידע רפואי קליני בעיסוי תאילנדי.
  • כירופרקטיקה תאילנדית.
  • טכניקות עיסוי ועבודה בהתאם לפתולוגיות שונות.

סרטונים

הסבר על יוגה מסאז':

קורס עיסוי תאילנדי: