מדיטציה ויוגה קורסי עיסוי עיסוי תאילנדי טווינא רפלקסולוגיה בתי ספר קורס רפואה משלימה

מדיטציה ויוגה

התפיסה ההוליסטית החלה לצבור תאוצה ברחבי העולם המערבי בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים מרגישים שמשהו חסר להם באורח החיים המקובל, אורח חיים המקדש הצלחה חומרית, מעמד חברתי וסמלי סטטוס שונים. קצב החיים הקדחתני המאפיין את התרבות המערבית הוא שוחק ביותר ואכן, אנשים רבים חשים עייפות ומעוניינים למצוא איזושהי אמת עמוקה יותר, רוחניות בעלת משמעות וחיבור לעצמם ולטבע.

תרגול מדיטציה

מדיטציה היא טכניקה המובילה את האדם לרמת מודעות עמוקה יותר. במהלך המדיטציה, מתנתק האדם מגירויים חיצוניים ומהסחות דעת, מניח למחשבות ולטרדות היומיומיות להתפוגג ומגיע לרמת מודעות עמוקה יותר. באמצעות המדיטציה מגיע האדם לשלווה עמוקה ולהיכרות עם האני הפנימי שלו, ברמה עמוקה יותר מזו המוכרת לנו מחיי היומיום. אנשים רבים המתחילים לתרגל מדיטציה מרגישים כאילו הם גילו לראשונה בחייהם את המהות הפנימית שלהם. אנחנו כל כך רגילים להגדיר את עצמנו על פי גורמים חיצוניים – העבודה שלנו, הבגדים שלנו, החברים שלנו וכו', שמצב של מדיטציה מהווה בהחלט גילוי פנימי מסעיר וחוויתי.

יוגה

יוגה היא טכניקה הכוללת שילוב של תרגול גופני ותרגולי מדיטציה – יוגה משמשת גם כסוג של התעמלות המחזקת את גמישות השרירים ואת שיווי המשקל וגם כתרגול של מדיטציה. בתרגול של סוגי יוגה שונים משלבים תרגילי נשימה, דמיון מודרך ומדיטציה כדי להגיע לרמת מודעות גבוהה יותר ולהתנתק מההסחות החיצוניות. ישנם סוגים רבים של תרגולי יוגה, חלקם מתמקדים בפן הפיזי וחלקם מתמקדים בפן הנפשי, כאשר חלקם מיועדים לקהל יעד ספציפי – יוגה לתינוקות, יוגה לגיל הזהב, יוגה לנשים בהריון ועוד.

הפילוסופיה

תרגול היוגה והמדיטציה מהווה מעבר לרמת תודעה עמוקה יותר. באמצעות התרגול אנחנו לומדים כאמור להתעלם מהסחות דעת חיצוניות, להתנתק משטף המחשבות הרגילות שעוברות בראשנו ולהיכנס פנימה, לנבכי התודעה שלנו. עבור אנשים רבים, תרגול מדיטציה ויוגה מהווה פסק זמן קדוש מהלחץ היומיומי והזדמנות לאגור אנרגיות ולהתרענן. המדיטציה מביאה אותנו למצב תודעתי שונה ושליו בהרבה ממצב הקונפליקט בו אנחנו נמצאים רוב הזמן, מצב בו אנחנו מנסים להספיק יותר מדי דברים בבת אחת ומתמודדים עם אינסוף גירויים מכל הכיוונים.


עוד על מדיטציה ויוגה

ביקראם יוגה שיטת הביקראם יוגה הפכה במשל הזמן לפופולארית ביותר, בעוד ביקראם עצמו היה למדריך יוגה של ספורטאים וסלבריטאים רבים מרחבי העולם, כולל הנשיא האמריקאי ניקסון. שיטת הביקראם יוגה משלבת את מסורת היוגה הקלאסית עם ידע להמשך קריאה »
אשטנגה יוגה עקרונות האשטנגה יוגה עיקרון הוינייאסה: הקשר שבין התנוחות השונות והאופן בו הן מתחברות ומובילות אחת לשנייה באמצעות נשימה ותנועה. עקרון ה"אוג'יי": שיטת נשימה ייחודית הלקוחה מאומנות הפראניאמה. עיקרון הבאנדהה: התנועות באשטנגה יוגה מתאפיינות בטכניקה הנקראת "באנדהה" – להמשך קריאה »
שיבננדה יוגה ייחודיות השיטה שיטת השיבננדה יוגה מתאפיינת באופייה העדין והרגוע. שיטת השיבננדה מלמדת את המודטים להתחבר אל הקוסמוס, לאהוב, לתת לעולם ולהיטהר. חלק גדול מן האימון מוקדש לעיקרון ההרפיה, על מנת להתאמן במצב נפשי רגוע ושליו. להמשך קריאה »
אקרו יוגה תרגול האקרו יוגה תרגול האקרו יוגה נעשה כאמור בקבוצות וכולל תרגילים מסוגים שונים: אקרו בלאנס – תרגילי שיווי משקל הנעשים בקבוצות קטנות של שני אנשים או יותר. תרגול האקרו בלאנס כולל מעברים בין תנוחות תוך העברת להמשך קריאה »
ויניאסה יוגה הויניאסה יוגה, אם כך, היא שיטת תרגול גמישה הנקבעת על פי היכולות של כל מתרגל – מידת הגמישות שלו, המאמץ שהוא מפעיל, היכולות שלו ומבנה גופו. בתרגול יוגה ישנו דגש על אחדות בין הגוף להמשך קריאה »