מדיטציה ויוגה קורסי עיסוי עיסוי תאילנדי טווינא רפלקסולוגיה בתי ספר קורס רפואה משלימה

סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים הממוקמת בתל אביב צמחה משמעותית מאז ימיה הראשונים בסמינר להכשרת מורים של התנועה הקיבוצית. כיום ניתן ללמוד במכללה לתארים ראשונים, שניים, לימודי תעודה בעיצוב, רפואה משלימה ועוד. בית הספר לרפואה משלימה של סמינר הקיבוצים מפעיל מגוון תכניות לימוד רחב, תכניות העומדות בכל הסטנדרטים הרלוונטיים וכאלו המאושרות על ידי הגורמים המקצועיים בישראל ו/או בעולם.

ביה"ס לרפואה משלימה של סמינר הקיבוצים מסתמך על התשתית הלימודית, האקדמית והטכנולוגית של המכללה הגדולה. לכן, מציע בית הספר סביבת לימודים עשירה ואיכותית, סגל מרצים מוביל, אפשרויות טכנולוגיות של למידה מרחוק ועוד מגוון אפשרויות מתקדמות לכל סטודנט.

תזונה טבעית

במסלול לתעודת תזונאי הוליסטי טבעי, הסטודנטים לומדים את הבסיס של מדעי התזונה, קורסים ברפואה מערבית וכמובן מגוון קורסים בנושאי יכולות הריפוי והמניעה של תזונה טבעית והוליסטית. הלימודים נמשכים 3 שנים בהן 2,000 שעות לימוד וביניהן 260 שעות של התנסות קלינית בקליניקת מתמחים. הלימודים נערכים במתכונת של 3 ימים בשבוע, כך שניתן בהחלט לשלב עבודה עם הלימודים (קיימת אפשרות ללמידת יומיים בשבוע במכללה בנוסף ללמידה מרחוק). בין נושאי הלימוד המרכזיים בתחום: רפואה מערבית (אנטומיה, פיזיולוגיה, מיקרוביולוגיה, בדיקות מעבדה ועוד), כימיה, עזרה ראשונה, רפואת צמחים, הומוטוקסיקולוגיה, עקרונות התזונה, ויטמינים ומינרלים, רפואה אורתומולקולרית, תזונה סינית והודית, בישול בריא, ניקוי רעלים ועוד. ניתן לשלב את לימודי התזונה הטבעית עם לימודי הרבלוגיה קלינית (רפואת צמחי מרפא) וכך לקבל שתי תעודות מקצועיות.

נטורופתיה

תכנית לימודית זו היא תכנית בת 4 שנות לימוד המהווה השלמה והעמקה מקיפה יותר בעולם התזונה הטבעית. בוגרי התכנית מקבלים בסיומה תעודת נטורופתיה, תזונה טבעית ומטפל מגע בתחום כלשהו, כאשר לרוב השילוב הוא עם רפלקסולוגיה. מכללת סמינר הקיבוצים מציעה אפשרות להשלמת הלימודים לתואר ראשון אקדמי במדעי הבריאות דרך אוניברסיטת טורו בארה"ב (לימוד מקוון). הלימודים כוללים תחומים נוספים מעולם הרפואה המשלימה ולכן מציעה המכללה גם תעודות טיפול מקצועיות בתחומים כמו פרחי באך, ארומתרפיה, צמחי מרפא, עיסוי רפואי או רפלקסולוגיה.

רפואה סינית

מסלול 4 שנתי הנלמד במשך 3 ימים בשבוע או יומיים בשבוע בנוסף ללמידה מרחוק. הסטודנטים לומדים מגוון קורסים רחב הלקוח מעולם המורכב והמרתק של הרפואה הסינית המסורתית, כולל קורסים ברפואה מערבית. המסלול כולל התמחויות בדיקור, רפואת צמחי מרפא סיניים וטיפולי מגע – טווינא או שיאצו. מכללת סמינר הקיבוצים מציעה תכנית השלמה לתואר ראשון בינלאומי ברפואה סינית בשיתוף עם אוניברסיטת צ'נגדו בסין – סטודנטים מתאימים נוסעים לסין ללימודים בני שנתיים בתכנית בינלאומית.

מסלולי רפואה משלימה נוספים בסמינר הקיבוצים

  • רפלקסולוגיה
  • הידרותרפיה ושחייה שיקומית
  • יוגה
  • עיסוי רפואי
  • טווינא
  • שיאצו
  • פרחי באך – למטפלים מוסמכים
  • ארומתרפיה – למטפלים מוסמכים

כתובת ויצירת קשר

לימודי רפואה משלימה במכללת סמינר הקיבוצים מתקיימים במסגרת ביה"ס ללימודי תעודה. כתובת המכללה היא דרך נמיר 149 תל אביב (המכללה מפעילה קמפוסים נוספים וייעודיים באזור תל אביב). מחלקת הרישום של מכללת סמינר הקיבוצים פתוחה בימים א-ה בשעות 08:00-17:00. טלפון המחלקה: 03-6901200. כתובת אימייל: smkb@smkb.ac.il

מבצעים ועלויות

מכללת סמינר הקיבוצים מציעה מודל תשלומים שונה מהמקובל בלימודי רפואה משלימה – במקום שכר לימוד גלובאלי, כל קורס מחושב בנפרד כך שמשלמים בהתאם למספר וסוג הקורסים שבוחרים בכל שנה. עם זאת, למרות היותה של המכללה אקדמית ומוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה, תכניות רפואה משלימה אינן מוכרות כתארים אקדמיים בישראל ולכן הלימודים הם פרטיים ועלותם גבוהה יותר מלימודי תואר ראשון רגיל. העלויות לכל מסלול נקבעות כאמור באופן פרטני על פי קורסים ספציפיים ועל מנת לקבל הצעה לשכר לימוד יש להגיע לפגישת ייעוץ מבכללה עצמה. יש אפשרות לקבלת מבצעים או הנחות, לרוב בהרשמה מראש, בעת תשלום במזומן או בבחירת מספר קטן של תשלומים.

סרטונים

תואר ראשון ברפואה סינית בסמינר הקיבוצים: