מדיטציה ויוגה קורסי עיסוי עיסוי תאילנדי טווינא רפלקסולוגיה בתי ספר קורס רפואה משלימה

מכללת רידמן לרפואה משלימה

מכללת רידמן היא המוסד הוותיק והגדול בארץ ללימודי רפואה משלימה. המכללה נחשבת ביותר בקרב הציבור וקהילת המטפלים בישראל וכן מפעילה שיתופי פעולה אקדמיים עם גורמים מובילים בחו"ל. את מכללת רידמן הקימה ב-1987 סאלי רידמן וכיום המוסד מונה 7 קמפוסים בכל הארץ בהם מגוון אדיר של מסלולי לימוד, צוות הוראה מוביל של מומחים ואנשי מקצוע טיפוליים איכותיים.

מכללת רידמן מציעה תכניות לימוד רב שנתיות ברפואה משלימה ואינטגרטיבית לצד תכניות קצרות יותר וכן קורסים מקצועיים למטפלים או לקהל הרחב. סטודנטים ברידמן, בעיקר במסלולים הרב שנתיים, מתנסים מקצועית בקליניקה ייחודית המציעה טיפולים מוזלים לציבור וליווי ופיקוח של מורים ומומחים לצד הטיפול המקצועי של הבוגרים ושל סטודנטים בשלבי הסיום של לימודיהם.

קמפוסים של מכללת רידמן

מכללת רידמן התרחבה מאוד במהלך השנים וכיום, מפעילה כאמור 7 קמפוסים מאילת ועד הכנרת:

 • תל אביב: הקמפוס הראשי והגדול ביותר של רידמן נמצא ברמת אביב, רחוב חיים לבנון בקרבה לאוניברסיטת תל אביב. הקמפוס כולל ספריה ענקית לרפואה משלימה, מציע את מכלול מסלולי הלימוד של המכללה, גינת גג לרווחת הסטודנטים, אינטרנט, חנות ועוד.
 • ירושלים: בבניין אגד, רחוב יפו בירושלים. בקמפוס זה קיים מגוון תכניות לימוד.
 • חיפה: מתחם בית רוטנברג השקט והמקסים בשדרות הנשיא. קמפוס אינטימי עם מגוון מסלולי לימוד.
 • באר שבע: במתחם One Plaza. בקמפוס נלמדים בעיקר המסלולים הרב שנתיים לצד מספר תכניות חד שנתיות וקורסים קצרים.
 • אילת: בקמפוס הדרומי של רידמן במתחם מכללת אילת. בקמפוס נלמדים מבחר מסלולים אפשריים, קיימת אפשרות לשלב מגורים, עבודה ולימודים בעיר.
 • כנרת: בסמוך לכנרת הפסטורלית, לימודים באווירה ייחודית ונעימה. מסלולי לימוד רב שנתיים וקצרים יותר.
 • משגב: הקמפוס החדש ביותר ברשת רידמן בפארק התעשייה תרדיו. הקמפוס מציע תכניות לימוד רב שנתיות לצד המסלולים הקצרים יותר של המכללה.

בתי הספר במסגרת מכללת רידמן

מכללת רידמן היא כאמור הגוף הגדול ביותר להכשרת מטפלים ברפואה משלימה בישראל. בוגרי חלק מהמסלולים יכולים להמשיך להשלמת תואר אקדמי ברפואה טבעית או משלימה במוסדות אקדמיים מוכרים ומאושרים בארה"ב (בצורה מקוונת וללא צורך ללמוד בארה"ב). כמו כן המכללה מפעילה תכנית מיוחדת שבה בכל שנה סטודנטים מצטיינים ונבחרים יכולים ללמוד שנה אחת ממסלול רפואה סינית בסין, במסגרת מוסדות לימוד מכובדים ובתי חולים במדינת הענק. מכללת רידמן כוללת מבחר בתי ספר המוקדשים לתחומים ספציפיים בעולם הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית:

 • ביה"ס לרפואה סינית: מסלול 4 שנתי וקורסים מתקדמים למטפלים. בשיתוף עם אוניברסיטאות רפואה סינית בסין.
 • ביה"ס לרפואה טבעית: לימודי תזונה טבעית במסלול 3 שנתי ונטורופתיה במסלול 4 שנתי, הרבליסט קליני (משולב בנטורופתיה).
 • ביה"ס לפסיכותרפיה הוליסטית: מגמת פסיכותרפיה גופנית ומגמת פסיכותרפיה טרנס-פרסונאלית.
 • ביה"ס לתרפיות מגע: שיאצו, טווינא, רפלקסולוגיה, עיסוי שוודי, עיסוי אינטגרטיבי, ג'ין שין, טיפול רב תחומי במגע.
 • ביה"ס לאיורוודה ויוגה: מסלול 4 שנתי או 3 שנתי לאיורוודה (מטפל בכיר או מטפל איורוודי בהתאמה), בשיתוף אוניברסיטת גוג'ראט בהודו. מגוון קורסים להכשרת מדריכי יוגה.
 • ביה"ס ללימודים מתקדמים: קורסים מתקדמים למטפלים ברפואה משלימה ואינטגרטיבית.
 • ביה"ס לאימון הוליסטי.

כל מסלולי הלימוד הרפואיים של מכללת רידמן כוללים לימודי רפואה מערבית מקיפים (אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה) וקורסים מדעיים רלוונטיים כמו כימיה, בדיקות מעבדה וכדומה. כל התכניות מאושרות על ידי הארגונים הישראלים השונים וחלקם גם על ידי ארגונים בינלאומיים המרכזים את הוראת הרפואה המשלימה בנושאים ספציפיים. כמו כן, מכללת רידמן מציעה לבוגריה שירותי השמה לסיוע בקבלה לעבודה או לפתיחת קליניקה פרטית.

יצירת קשר

הטלפון לשירות ומידע של מכללת רידמן הוא: 1-800-22-09-22

סרטונים

לימודי נטורופתיה ברידמן:

ערוץ היוטיוב של מכללת רידמן:

http://www.youtube.com/user/reidmancollege