מדיטציה ויוגה קורסי עיסוי עיסוי תאילנדי טווינא רפלקסולוגיה בתי ספר קורס רפואה משלימה

מכללת דאו

מכללת דאו מהווה את אחד הגורמים החדשים בתחום לימודי הרפואה המשלימה בישראל, אך למרות זאת מדובר על מוסד מבוסס ומכובד המתמחה בעיקר ברפואה סינית, טכניקות מגע סיניות ושיטות תנועה מקיפות. המכללה נמצאת באזור פסטורלי בקיבוץ רמת יוחנן ובין מקימיה נמנים אנשי מקצוע מובילים שהקימו בעבר מכללות ותכניות לימוד ברפואה משלימה בכל הארץ. המכללה שמה דגש על יציאה לשטח ולימוד באמצעות סיורים מקצועיים.

רפואה סינית

מסלול לימודי רפואה סינית במכללת דאו נמשך 4 שנים וכולל 3,050 שעות לימוד. בלימודי הרפואה הסינית ניתן דגש על צמחי מרפא סיניים כאשר הסטודנטים לומדים לגדל את הצמחים, לעבד אותם וכמובן לתת מרשמים ספציפיים למטופלים. כמו כן נלמדים כלי טיפול כגון דיקור, תזונה סינית, כוסות רוח, מוקסה ועוד. תכנית ההכשרה כוללת לימודי רפואה מערבית רלוונטיים ומקיפים, תיאוריה ופילוסופיה של רפואה סינית, דיקור ומרדיאנים, אבחון במגוון הגישות הסיניות, תכנון טיפול סיני מקצועי, טכניקות טיפול מקיפות, ציוד המטפל הסיני, ניהול מרפאה פרטית ועוד היבטים מורכבים ומרתקים רבים.

שיאצו

מכללת דאו מציעה מסלול תלת שנתי להכשרת מטפלים בכירים בשיטת השיאצו היפנית ששואבת את מקורותיה מהרפואה הסינית ומטכניקת הטווינא הסינית. מסלול הלימודים המלא של מכללת דאו נמשך 3 שנים והוא כולל 1,500 שעות לימוד, כאשר ניתן ללמוד שנה אחת או שנתיים לתעודת מטפל שיאצו או מטפל מוסמך בהתאמה. תנאי הקבלה הכלליים הם 12 שנות לימוד, מבחן כניסה וראיון אישי.

לימודי תנועה

אחד הדגשים המרכזיים והייחודיים בהם מתמקדת מכללת דאו הוא התנועה. המכללה מציעה מסלול לימודים תל שנתי המיועד להכשרת מטפלים, כמו גם כהעשרה למטפלים מוסמכים בתחומי רפואה משלימה אחרים. התכנית כוללת עקרונות תיאורטיים ומעשיים של אומנויות לחימה סיניות וטכניקות ריפוי סיניות. על הסטודנטים לקבל הכשרה ברפואה מערבית והבנת מערכות הגוף, גישות ופילוסופיות תנועה סיניות וכמובן קורסים מגוונים של טכניקות תנועה, מגע ושילוב דרכים לאיזון גוף ונפש. הלימודים קיימים במגוון מסלולים ואפשרויות, החל מהבסיס הנמשך סמסטר אחד בלבד ועד המסלול המקיף והמלא הנמשך 3 שנים.

לימודי המשך למטפלים

מכללת דאו מכירה בחשיבות המשך ההכשרה המקצועית והעשרתו של המטפל, לכן היא מציעה מגוון רחב של קורסי העשרה מתקדמים המיועדים למטפלים מוסמכים ופעילים בתחומים שונים:

  • רפואת הנפש.
  • אבחנת לשון למתקדמים.
  • תיאוריית הגזעים והענפים – התפתחות והעמקה אישית, היחסים בין היקום לקיום.
  • דיקור קרקפת – YNSA.
  • הקמה וניהול של מרפאת רפואה משלימה פרטית.
  • שיאצו למתקדמים – מרדיאנים מורחב.
  • גינקולוגיה ואורטופדיה למטפלים ברפואה משלימה.
  • עיסוי שוודי, סדנת רפלקסולוגיה וטאי צ'י (למטפלים ולקהל הרחב).

יצירת קשר

טלפון: 04-845-9766, פקס: 04-845-9649, כתובת אימייל: dao@dao-college.co.il, כתובת מכללת דאו: קיבוץ רמת יוחנן 30035.

סרטונים

הסבר על מכללת דאו: