מדיטציה ויוגה קורסי עיסוי עיסוי תאילנדי טווינא רפלקסולוגיה בתי ספר קורס רפואה משלימה

מירב

בית הספר מירב לרפואה משלימה הוא אחד מבין כמה בתי ספר ללימודי חוץ של האוניברסיטה הפתוחה, המוסד האקדמי הגדול בישראל מבחינת היקף סטודנטים. הלימודים במירב נערכים בשיתוף פעולה מקצועי ולימודי הדוק עם קופת חולים מכבי, בדגש כמובן על המחלקה לרפואה משלימה של הקופה - מכבי טבעי. בית הספר הוא בין המובילים בישראל מבחינת תכניות לימוד, קמפוסים וכמות הבוגרים בשוק העבודה.

אודות מירב לרפואה משלימה

בית הספר מירב מאפשר למתעניינים ברפואה משלימה ללמוד במגוון רחב של מסלולי הכשרה למטפלים בתחומים שונים. הלימודים נערכים בקמפוסים נעימים ואיכותיים – לא בפורמט האקדמי של האו"פ בו לומדים בעיקר לבד ומהבית, אלא במסגרת לימודים פרונטאלית ומעשית כפי שנהוג בלימודי רפואה משלימה. פעילות בית הספר כוללת גם עבודה קהילתית וחברתית של הסטודנטים והבוגרים, למשל סיוע לאוכלוסיות נזקקות בטיפולים שונים – מה שמאפשר כמובן התנסות קלינית חשובה. שיתוף הפעולה של מירב עם קופת חולים מכבי מאפשר לבוגרים קבלה לעבודה טיפולית קלה ומהירה יותר, אפשרויות איכותיות ומעניינות בתקופת ההתמחות וכן חלוקת ידע מקצועי בין הגורמים. בחלק מהמסלולים המלאים של מירב ניתן לקבל נקודות זכות המאפשרות המשך להשלמת תואר אקדמי מלא במסגרת האוניברסיטה הפתוחה.

מסלולי לימוד במירב

ביה"ס מירב לרפואה משלימה מציע תכניות לימוד מלאות המקנות תעודות טיפול מקצועיות ומוכרות על ידי כל הגורמים הרלוונטיים בישראל ו/או בעולם. כמו כן, ביה"ס מציע קורסי העשרה בנושאים ספציפיים מעולם הרפואה המשלימה והטבעית וכן קורסים מיוחדים להעשרת מטפלים מוסמכים. אלו התכניות המלאות הקיימות במירב:

 • רפואה סינית: 4 שנות לימוד (3,000 שעות לימוד), אפשרות לשילוב לימודים מעשיים בסין בשיתוף אוניברסיטה מקומית. הלימודים כוללים מסלול בטיפול במגע – טווינא או שיאצו. הקורסים כוללים החל מרפואה מערבית וכימיה ועד פילוסופיות ברפואה סינית. ישנה אפשרות ייחודית לשלב מסלול זה עם לימודי נטורופתיה.
 • נטורופתיה: 4 שנות לימוד כולל קורס מגע אחד (לרוב רפלקסולוגיה אך אין חובה לכך). הבוגרים מקבלים גם הכשרה ותעודות שונות מלבד נטורופתיה כמו פרחי באך, ארומתרפיה, מטפל מגע, צמחי מרפא.
 • טיפול רב תחומי: עבור מטפלי מגע לעתיד המעוניינים לקבל הכשרה רב תחומית בתחום המגע. מסלול ייחודי הכולל טכניקות וגישות שונות כגון: עיסוי רפואי, טווינא, רפלקסולוגיה, שיאצו וטכניקות מגע נוספות. כמו כן נלמדים קורסי רפואה מערבית וישנו סטאז' מקצועי. משך הלימודים הוא 3.5 שנים.
 • הרבליסט קליני: מסלול בן 3 שנים המכשיר מטפלים בכירים בצמחי מרפא. המסלול כולל לימודים מדעיים רלוונטיים, רפואה מערבית, פילוסופיות ברפואה טבעית וקורסים מעמיקים ברפואת צמחים.
 • שיאצו: טכניקת המגע המרתקת שמקורה ביפן ובסיסה ברפואה הסינית. המסלול ניתן ללימוד באופן בלעדי או במסגרת לימודי רפואה סינית או נטורופתיה. המסלול המלא לתעודת מטפל בכיר נמשך 3 שנים ובו קורסים בנושאי רפואה מערבית, אורתופדיה, נוירולוגיה, טכניקות טיפול, מרדיאנים ועוד.
 • טווינא: טכניקת מגע עתיקה אשר מהווה חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית. ניתן ללמוד כמסלול בלעדי אך לרוב הקורס נלמד במסגרת לימודי רפואה סינית או מסלול מורחב אחר. הלימודים אורכים 3 שנים, דומים בחלקם למסלול השיאצו אך כוללים תכני טיפול וטכניקות שונות.
 • רפלקסולוגיה: טכניקת מגע המתרכזת בכף הרגל ודרכה מטפלת בכל איברי הגוף. לימודים לדרגת מטפל בכיר אורכים שנתיים וניתן להשלים שנה נוספת לקבלת דרגת מומחה.
 • ארומתרפיה: שיטת טיפול המתבססת על תמציות שמנים וריכוזי ריחות שמביאים לריפוי ומניעה. קורס חד שנתי.
 • עיסוי רפואי: ניתן ללמוד במסלול חד שנתי או תלת שנתי, לדרגת מטפל מוסמך או בכיר.
 • קינסיולוגיה חינוכית והעצמה: טכניקה המטפלת באמצעות "תרגילי מוח" למיניהם ומביאה לשיפור הוליסטי של הגוף, הרגש והתודעה. מסלול חד שנתי או דו שנתי.

בנוסף, מירב מציעה קורסים בתזונה וצמחי מרפא, מודעות אישית, רייקי, עיסוי שוודי, פרחי באך, דמיון מודרך, מדיטציה, רפואה מערבית, עיסוי אבנים חמות, טיפולי מגע לילדים עם ADHD ועוד.

קמפוסים

בית ספר מירב לרפואה משלימה מפעיל 4 קמפוסים. אומנם לא בכל קמפוס נלמדים כל המסלולים, אך בהחלט ישנם מסלולים זמינים בכמה קמפוסים שונים לנוחיות הסטודנטים:

 • תל אביב/המרכז: מתחם הכפר הירוק ברמת השרון.
 • באר שבע: בית יציב.
 • ירושלים: מכללת מעיינות (פונה בעיקר לציבור הדתי).
 • מודיעין.

יצירת קשר

1-700-703-100 (לקבלת פרטים מומלץ להתקשר למספר זה ולא לפנות לאו"פ או לקמפוסים).

סרטונים

סרט תדמית על בית ספר מירב: