מדיטציה ויוגה קורסי עיסוי עיסוי תאילנדי טווינא רפלקסולוגיה בתי ספר קורס רפואה משלימה

מדיווין

בית ספר לרפואה משלימה מדיווין (Medi Win) מציע מגוון תכניות לימוד במסגרת המכללה האקדמית בוינגייט. בית ספר זה לרפואה משלימה משתלב בצורה אופטימאלית עם המוסד המוביל בישראל מזה שנים להכשרת אנשי מקצוע בתחומי הספורט והחינוך הגופני. כך, מציע בית הספר לבוגריו בתחומי הטיפול השונים מוניטין מעולה, תשתית אקדמית רחבה, סגל מרצים מוביל ולימודים בסביבה שכל מהותה היא בריאות.

במסגרת הלימודים במדיווין, מוצעת לבוגרים הזדמנות לטיפול מעשי במסגרת הקליניקה ההוליסטית של וינגייט. כך יכולים התלמידים לצבור ניסיון מעשי חשוב במסגרת רשמית ומכובדת. ביה"ס זה לרפואה משלימה מתופעל בניהולה של ד"ר גילית שטיינר, בעוד הניהול האקדמי הוא של גורם מוביל בתחום הרפואה הקונבנציונאלית והמשלימה בישראל – פרופסור רפי קרסו. במדיווין מגוון רחב של תחומי טיפול ורפואה משלימה אותם ניתן ללמוד, אם במסגרת מסלולים המשלבים כמה תחומים או אם במסגרת מסלולים ממוקדים יותר.

נטורופתיה

מגמת הנטורופתיה בביה"ס לרפואה משלימה של המכללה האקדמית בוינגייט היא בין המובילות בישראל מבחינת סגל ההוראה, סביבת הלימוד, תכנים מקצועיים ומוניטין התעודה. התכנית מכשירה אנשי מקצוע רחבי אופקים ובעלי בסיס ידע נרחב בתחומי יכולות הגוף לרפא ולמנוע מחלות ולקיים אורח חיים בריא, תוך דגש על תזונה טבעית איכותית בשילוב עם טכניקות מגע טיפוליות. הלימודים במגמת נטורופתיה של מדיווין נפרסים על פני 4 שנים במשך יומיים בשבוע. למעט התעודה הסופית בנטורופתיה (ND), בוגרים מסיימים את מסלולם עם הכשרה ותעודה בתחומים כגון פרחי באך, ארומתרפיה, הרבליסט קליני (צמחי מרפא), אירידולוגיה ומקצוע מגע נבחר – רפלקסולוגיה, שיאצו, עיסוי או סו-ג'וק (חובה במסגרת דרישות איגוד הנטורופתיה הישראלי).

תזונה טבעית

ביה"ס מדיווין מציע מסלול תל שנתי שכולל את כל תכני התזונה הטבעית של מסלול הנטורופתיה אך ללא תכנים ותחומים נוספים, כאשר ההתמקדות היא רק בתזונה טבעית הוליסטית על גווניה הרבים והמרתקים. הלימודים נערכים במשך יומיים בשבוע וכוללים מלבד קורסים מקיפים בתזונה ורפואה טבעית גם רפואה מערבית, צמחי מרפא ועוד.

אוסטיאופתיה

ביה"ס מדיווין הוא בין המוסדות היחידים בישראל המציע תכנית לימודים בתחום מרתק וחשוב זה. אוסטיאופתיה מבוססת על ידע אורתופדי ורפואי רחב מאוד של המטפלים המבצעים מניפולציות שונות לעצמות, השרירים ואיברים שונים. השיטה מסייעת למגוון אדיר של בעיות מבניות, כאבים, פציעות וכן הלאה ולכן בין השאר, היא מקובלת מאוד בעולם המערבי וצוברת תאוצה ופופולאריות בישראל. תכנית הלימודים במסגרת מדיווין כוללת לימודים מקיפים בנושאים רפואיים כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, ביומכניקה, נוירולוגיה, רדיולוגיה, שיטות אבחון, טכניקות אוסטיאופתיות, תיקון פגיעות, חידוש זרימת דם, שחרור מתחי שריר, תנועתיות עצמות, כאבים ועוד. המסלול נמשך 4.5 שנים כאשר הלימודים מתקיימים במשך יום אחד בשבוע וכוללים לעיתים סדנאות וימי לימוד מרוכזים. לבוגרים מוצעת התמחות קלינית מסודרת ומקצועית.

לימודי טכניקות מגע

ביה"ס מדיווין מציע כמה תכניות לימוד שונות לטכניקות מגע טיפוליות. המסלולים זמינים למשל הן במסגרת לימודי נטורופתיה והן במסגרת פרטנית של הטכניקה הרלוונטית:

  • שיאצו: הלימודים הם על פי אסכולות השיאצו נמיקושי ומסונגה, משך המסלול 3 שנים לדרגת מטפל שיאצו בכיר והלימודים כוללים רפואה מערבית, פילוסופיות שיאצו, טכניקות מגע וטיפול, אבחון, מניעה, ריפוי ועוד.
  • רפלקסולוגיה: מסלול חד שנתי או דו שנתי לדרגות מטפל מוסמך או בכיר בהתאמה. כמו כן מדיווין מציעה גם שנת לימודים שלישית שבה נלמדות סדנאות מקצועיות פרטניות ומופעלת התמחות מקצועית מקיפה בתחומים שונים (בוגרי שנה ג' מקבלים תעודת מטפל בכיר מתקדם).
  • עיסוי: תכנית לימודים מקיפה הכוללת טכניקות עיסוי רבות ולימוד גישות שונות בטיפולי מגע. הלימודים נמשכים שנתיים שבסופן מתקבלת תעודת מטפל מוסמך בעיסוי טיפולי. מדיווין מציעה גם לימודים ספציפיים של עיסוי שבדי, עיסוי תינוקות, עיסוי רקמות עמוק, עיסוי ספורטאים ועיסוי רפואי.
  • סו ג'וק: טכניקת מגע קוריאנית מסורתית. התכנית נמשכת שנתיים וכוללת תכנים ייחודיים רבים על תורה מזרחית זו, לצד לימודים כלליים ורלוובנטיים לתחום המגע והרפואה המשלימה.

תכניות לימוד נוספות של מדיווין

לצד למסלולי ההכשרה ברפואה משלימה שפורטו להלן, ביה"ס מדיווין לרפואה משלימה מציע תכניות לימוד נוספות ומגוונות. ניתן למנות למשל תכניות כמו הכשרת מנחי NLP, לימודי צ'י קונג, פלדנקרייז, תנועה טיפולית, ג'הארה (טיפול במים), לימודי גוף-נפש וקורסים ספציפיים המוצעים כלימודי המשך למטפלים או כקורסי העשרה כלליים.

יצירת קשר

מתחם וינגייט הסמוך לנתניה (על כביש החוף). מספרי הטלפון לפרטים והרשמה: 08-863-9390, שיחת חינם *5009.

סרטונים

מגמת עיסוי במדיווין:

אוסטיאופתיה בוינגייט: