מדיטציה ויוגה קורסי עיסוי עיסוי תאילנדי טווינא רפלקסולוגיה בתי ספר קורס רפואה משלימה

בתי ספר לרפואה משלימה

הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית בישראל צוברת תאוצה אדירה בשנים האחרונות והופכת עבור אנשים רבים לפיתרון המועדף במקום או לצד טיפולים רפואיים קונבנציונאליים. רביםם בציבור מבינים כיום כי רפואה משלימה היא תחום מקיף ומגוון שכולל ידע מעשי אמיתי בבריאות האדם, לצד תורות אלטרנטיביות ולעיתים רוחניות יותר. גם הלימודים במסגרת בתי ספר לרפואה משלימה הפכו לממוסדים ואיכותיים יותר במגוון מובנים והיבטים.

את הפריחה בתחומי הרפואה המשלימה והאלטרנטיבית ניתן לראות באמצעות כמות האנשים האדירה המחפשת מטפלים ופיתרונות משלימים לצורכי טיפול בבעיות בריאות, מניעה, סיגול אורח חיים בריא ועוד. אך נתון נוסף שמאשר ומחזק את הנושא, הוא כמות בתי ספר לרפואה משלימה בישראל. מספר בתי הספר בתחום גדל פלאים בשנים האחרונות, עם פתיחתם של מוסדות חדשים לצד הגורמים הוותיקים יותר שפעילים כבר שנים רבות. עובדה זו מהווה יתרון משמעותי לאלו השואפים להפוך למטפלים, היות והיצע מוסדות הלימוד האדיר מביא לעליה ניכרת באיכות הלימודים, שיפור הפיקוח והידע.

מגוון עצום של מסלולי לימוד

בתי ספר לרפואה משלימה בישראל מציעים מגוון רחב של מסלולים ותכניות לימוד. התחום אמנם עדיין אינו נלמד לקראת תארים אקדמיים בישראל, אלא רק במסגרת מכללות פרטיות או שלוחות לימודי חוץ של מוסדות אקדמיים מוכרים, אך הוא לגיטימי וגדול מאוד. ניתן כיום ללמוד במסגרת בתי ספר לרפואה משלימה תחומי רפואה משלימה קלאסיים כמו יוגה, תזונה טבעית, שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי שוודי, טווינא ועיסויים נוספים, לצד תחומי רפואה אלטרנטיבית וטבעית כמו נטורופתיה, רפואה סינית, איורוודה (רפואה הודית מסורתית) ותחומים כמו פסיכותרפיה הוליסטית ואחרים. חשוב להבין כי רפואה משלימה מהווה מערך שירותים וטיפולים שמוענקים כגורם משלים לצד לטיפול רפואי אחר – לרוב השלמה לטיפולים קונבנציונאליים אך גם לצד טיפולים אלטרנטיביים. רפואה אלטרנטיבית כמו רפואה סינית ונטורופתיה, נועדה במקרים רבים להוות תחליף לטיפול רפואי מערבי "רגיל". אלו שיטות שנסמכות על ידע עתיק יומין, על בסיס מדע הרפואה המערבית ועל תורות רפואיות, טיפוליות, בריאותיות ולעיתים רוחניות מגוונות.

מה חשוב לדעת לגבי בתי ספר לרפואה משלימה?

ראשית, חשוב כמובן לוודא שבבית הספר הרלוונטי קיים המסלול המבוקש על ידך. לא בכל מוסד לימודים ומכללה קיימים כל המסלולים מכיוון שכאמור קיימים המון כאלו. במכללות הגדולות ניתן לרוב למצוא את כל המסלולים בכמה סניפים/קמפוסים שונים, אך יש מכללות קטנות יותר שמתמחות רק בתחום מסוים. מבחינת מיקום גיאוגרפי, בכל הארץ פרוסים קמפוסים של מכללות ובתי ספר לרפואה משלימה, כך שאין כל בעיה למצוא מסגרת קרובה לבית או לחילופין בעיר ספציפית. יש בהחלט חשיבות להכרה של בית הספר לרפואה משלימה – הן מבחינת הארגון המייצג והמפקח בישראל, הן בקרב הציבור ולעיתים מבחינה בינלאומית למטרת לימודי המשך אקדמיים בחו"ל. המכללות הגדולות מוכרות ומהוות לרוב חלק מעמוד השדרה של ארגוני הרפואה המשלימה בישראל ולעומתן, יש מכללות פרטיות הנמצאות בתהליך אישור כזה או אחר ויש לבחון זאת בקפידה. כמו כן, חשוב לבחון את סוג התעודה המתקבלת בסיום הלימודים. סטודנטים מסוימים עשויים לבקש להמשיך לתואר אקדמי בתחום ולכן, רצוי לבחור בית ספר או מכללה שמפעילה תכנית שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות מחו"ל למטרת השלמת תואר עם נקודות זכות מהלימודים (לימודי התואר נעשים לרוב בישראל דרך האינטרנט).

בחירת בית ספר לרפואה משלימה

רצוי לערוך רשימה מצומצמת של בתי ספר לרפואה משלימה רלוונטיים ואז לקבוע פגישת ייעוץ בכל אחד מהם. רק כך ניתן להתרשם מאיכות הקמפוס, מסביבת הלימוד, מאוכלוסיית התלמידים בבית הספר, מהצוות וכדומה. חשוב לזכור שפגישות ייעוץ אלו הן למעשה פגישות מכירה ולכן, יש לבחון את הדברים בצורה מושכלת על פי קריטריונים חשובים באופן אישי. גם מחיר הלימודים משחק תפקיד – בתחום לימודים שאינו מוכר אקדמית שכר הלימוד עשוי בהחלט להיות יקר במסלולים הגדולים והארוכים, כך שלמחיר, להנחות ולתנאי התשלום יש חשיבות מהותית עבור רוב האנשים. בסופו של דבר, חשוב לבחור מבין בתי ספר לרפואה משלימה את בית הספר שמרגיש לכם נכון ואיכותי מבחינת לימודים, בית ספר שמעניק תעודה נחשבת בשוק העבודה וכזה המאפשר סביבת לימודים נעימה וחיובית.

קבל מידע על לימודי רפואה סינית
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על בתי ספר לרפואה משלימה

מדיטבע נטורופתיה תחום הנטורופתיה הוא תחום ההתמחות של מכללת מדיטבע. המכללה מציעה תחום מרכזי זה במודל של תכנית לימודים מקיפה וארוכה - הלימודים במסלול נמשכים 4 שנים. בין תכני הלימוד: לימודי רפואה מערבית - אנטומיה, פיזיולוגיה להמשך קריאה »
הקולג' לרפואה משלימה הקולג' לרפואה משלימה מקיים קשרים אקדמיים ושיתופי פעולה עם אוניברסיטת SHANDOONG בסין, כך שקיימת לסטודנטים אפשרות ללמוד את התחום בסין באופן מעשי, כאשר חלקים נרחבים של ההכשרה הקלינית נעשים במסגרת של בתי חולים בישראל. להמשך קריאה »
מכללת תמורות רפואה סינית תמורות מציעה את מסלול לימודי הרפואה הסינית כמסלול העיקרי של המכללה. הבוגרים מסיימים את לימודיהם כשהם בעלי הכשרה מקיפה ברפואה סינית כולל תזונה סינית, דיקור, צמחי מרפא סיניים, טיפולי מגע בראייה סינית (טווינא, להמשך קריאה »
סמינר הקיבוצים ביה"ס לרפואה משלימה של סמינר הקיבוצים מסתמך על התשתית הלימודית, האקדמית והטכנולוגית של המכללה הגדולה. לכן, מציע בית הספר סביבת לימודים עשירה ואיכותית, סגל מרצים מוביל, אפשרויות טכנולוגיות של למידה מרחוק ועוד מגוון אפשרויות להמשך קריאה »
מירב אודות מירב לרפואה משלימה בית הספר מירב מאפשר למתעניינים ברפואה משלימה ללמוד במגוון רחב של מסלולי הכשרה למטפלים בתחומים שונים. הלימודים נערכים בקמפוסים נעימים ואיכותיים – לא בפורמט האקדמי של האו"פ בו לומדים בעיקר לבד להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי רפואה סינית
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר