המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

מילוי ואיזון אור

כל מי שהתנסה בצילום וודאי מודע לקיומו של המבזק (הפלאש). תפקידו העיקרי של המבזק הוא להאיר את נושאי הצילום במצבים בהם התאורה לא עובדת לטובת הצלמים. אולם, לא כל צלם מודע לעובדה שאותו מבזק יכול להועיל גם במקרים בהם תנאי התאורה דווקא טובים לצילום. לתפקיד אותו ממלא המבזק במקרים אלו קוראים בשפה המקצועית "מילוי אור" .

על תפקידו של המבזק

הסביבה בה תרצו לצלם לא תמיד תספק לכם את תנאי התאורה המתאימים ליצירת תמונה ברורה ואיכותית  מצב זה אופייני בעיקר לשעות הערב והלילה בהן מקור האור המשמעותי ביותר בצילום – השמש, לא בנמצא. בדיוק עבור כך קיים המבזק אשר תפקידו כאמור הוא להאיר את האובייקטים המצולמים. ישנם סוגים שונים של מבזקים – ברוב המקרים המבזקים יהיו מובנים בתוך המצלמות, אך צלמים מקצועיים נוהגים להשתמש במבזקים משוכללים יותר, שהם למעשה אביזרים חיצוניים המתחברים למצלמה.

מבזק ומילוי אור

קיימת האפשרות להשתמש במבזק לתועלת התמונה גם כאשר התאורה מספיק טובה לצילום (למשל ביום בהיר של שמש). במקרים כאלו, תפקידו של המבזק יהיה מילוי האור בחלקים החשוכים יותר בפריים המצולם. אור הפלאש יאיר בעוצמה חלשה יחסית (לפחות ביחס למקורות האור העיקריים באותו הפריים) ויסייע לצלם להתגבר על תופעות היכולות לפגוע בתמונה, כמו צללים חזקים על חלק מהאובייקטים המצולמים ועוד.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר