המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

יסודות האור

כל צלם חובב יודע שישנם מגוון מקורות אור אשר משפיעים על התמונה המצולמת. מקורות אור אלו יכולים לסייע לאיכות התמונה בצורה משמעותית או לגרוע ממנה. לכן, כדאי שכל צלם יהיה מודע להבדלים ולתכונות השונות של מקורות האור וינצלם כראוי.

סוגים שונים של מקורות תאורה

את סוגי התאורה ניתן לחלק ל – 2 סוגים עיקריים והם: תאורה טבעית (מקורה העיקרי הוא כמובן השמש) ותאורה מלאכותית (מקורות אור נוספים שלצלם יש שליטה בהם כמו מבזקים, מנורות ועוד).

תכונות מקורות התאורה

כדי לנצל את מקורות התאורה הקיימים בצורה הטובה ביותר, חשוב להכיר את התכונות של כל מקור תאורה. שלושת תכונות התאורה הבסיסיות והחשובות הן צבע, ניגודיות ובהירויות:

  • צבע האור: כל מקור אור מפיק אור בצבע שונה (צבע של נורה ביתית למשל יהיה בדרך כלל צהוב או כתום). ברגע שמתוודעים לצבעו של כל מקור, ניתן לנצל אותו בצורה המקסימאלית לצורך התמונה. במצלמות הדיגיטאליות ישנן פונקציות (כמו איזון לבן) המאפשרות שליטה בצבעים הללו.
  • ניגודיות: מונח המבטא את הבדלי רמת הבהירות באזורים הכהים ובאזורים הבהירים. לכל מקור אור יש רמת ניגודיות שונה וצלם אשר מכיר את תכונת הניגודיות, יוכל להשתמש בה למטרות יצירת אווירה ועוד.
  • בהירות: ככל שמקור התאורה יפיק אור בהיר יותר, תנאי הצילום יהיו טובים יותר. גם בתחום הבהירות, פונקציות המצלמה הדיגיטאלית באות לעזרתנו ובמידה והאור בהיר מדי, ניתן להגדיר את רגישות החיישן לרמה נמוכה יותר ולהפך.
קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר