המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

זווית תאורה

לזווית התאורה ולצורה בה היא מכוונת על האובייקטים המצולמים ישנה השפעה גדולה על אופייה ואיכותה של התמונה. יתרה מכך, לזווית הצילום יש השפעה ישירה על הצורה שבה יצא בסופו של דבר האובייקט המצולם בתמונה.

חשיבות זוויות התאורה בצילום

תפקידה של התאורה בצילום הוא משמעותי. חלק מהמטרותיה של התאורה הן בין היתר להדגיש פרטים או להעלים פרטים, ליצור תחושת עומק, ליצור תחושה של תלת ממדיות ולייצר אווירה ותוכן בתמונה. כדי ליצור את התאורה המתאימה לאותו הצילום, חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים ותכונות של התאורה, כאשר אחד מהפרמטרים הללו הוא הזווית בה נכוון את מקור התאורה.

על זוויות והשתקפות האור

כשהאור של מקור התאורה פוגע באובייקט המצולם, קיימת התופעה שבמסגרתה חלק מהאור חוזר בחזרה וזאת בעצם תופעת ההשתקפות. ישנם סוגים שונים של השתקפות אור, ביניהם השתקפות מפוזרת והשתקפות ישירה. לזווית הפגיעה של קרן האור באובייקט יש השפעה ישירה על האופן שבו יוחזר האור ומכאן – על כל מאפייני התמונה.

עוד על השתקפות ישירה

השתקפות ישירה היא תופעת חזרת קרני האור ממשטח מבריק על הזוויות בהן הן פוגעות. במידה ואנו מכוונים את המצלמה למשטח מבריק המחזיר אור, כמו מראה לדוגמה, ההשתקפות הישירה של האור תלויה באותן זוויות בהן ימוקמו מקורות התאורה. לכן, חשוב שהצלמים יידעו לאתר את אותן הזוויות ויתוודעו לדרך בה הן יחזירו את האור. במידה והצלם ימקם את מקורות התאורה בזוויות לא נכונות, המצלמה לא תקלוט את השתקפות מקור האור באובייקט המצולם.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר