המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

איכות תאורה

האמרה המפורסמת הטוענת כי איכות גוברת על כמות, נכונה ורלוונטית גם לתחום הצילום. כדי שתמונה תצא בסופו של דבר איכותית ויפה, על התנאים לצילומה להיות איכותיים בהתאם בעוד אחד התנאים החשובים ביותר לצילום שכזה, הוא אופי התאורה.

אופי התאורה ומקורותיה

כדי ליצור מצב בו התאורה בצילום תהיה התאורה הנכונה והאיכותית ביותר, יש להבין שלכל מקור תאורה, בין אם הוא טבעי ובין אם מלאכותי, קיימים האופי והתכונות הייחודיים לו. הדבר הראשון שיש להתחשב בו הוא אותו מקור או מספר מקורות תאורה אשר מאירים את פריים הצילום. חשוב לשים דגש על מכלול התכונות שיש לכל אחד ממקורות אלו – עוצמת האור אותה הם מספקים, מיקומם, פיזור האור שהם נותנים והיחס ביניהם לבין האובייקטים המצולמים.

ניגודיות התאורה

ניגודיות התאורה מתייחסת ליחס שבין שתי עוצמות תאורה שונות אשר מאירות את האובייקטים המצולמים. כדי שהתאורה תהיה איכותית ככל האפשר, חשוב שהצלם ידע כיצד להתמודד עם הניגודיות. כדי להתגבר על בעייתיות ניגודיות התאורה יש להשתמש בפילטרים שונים, במבזק (פלאש) או לערוך את התמונה באמצעות תוכנות גרפיות שונות.

פונקציות שונות במצלמה

במצלמות דיגיטאליות ישנן כמה פונקציות המשפיעות על תאורת התמונה (למשל, היסטורגרמה וטווח דינאמי). חשוב להכיר את הפונקציות הללו ואת השפעתן – במידה ומנצלים בצורה הנכונה את אותן הפונקציות בהתאם לתנאי התאורה הקיימים, ניתן להשיג תוצאות איכותיות ביותר שכמובן יבואו לידי ביטוי בתמונות.

איכות המצלמה

גם לסוג המצלמה ישנה חשיבות מכרעת בהשפעה על איכות התאורה. אומנם ניתן להפיק תמונות מצוינות עם איכות תאורה מוצלחת גם במצלמות הנחשבות ל"בינוניות", אבל בעת רכישת המצלמה חשוב לשים לב לסוגי הפונקציות המשפיעות על תאורת התמונה. במידה ותרכשו מצלמה בעלת פונקציות מתקדמות, תוכלו לחסוך לעצמכם בסופו של דבר עבודה רבה – מדידות, ארגונים של פריים הצילום ועוד.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר