המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

תאורה לצילום

האור הוא אחד המרכיבים העיקריים והחשובים ביותר בצילום. במידה ועושים שימוש נכון באור, ניתן ליצור תמונות יפות ומדויקות. לעומת זאת, שימוש לא נכון באור עלול להרוס לחלוטין תמונות, אפילו אם הן בעלות פוטנציאל רב.

צילום: familymwr

הכירו את פונקציות המצלמה שלכם

אז נכון שעידן הצילום הדיגיטאלי מציע לנו את האפשרות להשתמש במצלמות דיגיטאליות בעלות פונקציות מגוונות אשר מסייעות לנו לשלוט בנושא התאורה בצילום. אבל כדי לשלוט בנושא בצורה מקסימאלית ולדעת מהם כלי התאורה שיועילו לנו בעת הצילום, חשוב ללמוד את האפשרויות הרבות הטמונות בפונקציות התאורה המתקדמות הללו.

התנסו במגוון מצבי צילום

כל מי שהתנסה מספר פעמים בצילום יודע מה קורה כאשר מצלמים תמונה באור יום מול השמש, או כאשר שוכחים להפעיל את הפלאש בחושך. מדובר כמובן בידע בסיסי והוא לבדו, לא יספיק כדי לדעת כיצד לנצל לטובתנו את התאורה בעת הצילום. בכדי ללמוד את נושא התאורה והשפעתה על הצילום, חשוב להתנסות בכמה שיותר סוגי תאורה שונים. ככל שתתנסו ותכירו יותר סוגים של תאורה טבעית על ידי צילום במצבים שונים, כך יהיה לכם קל יותר להחליט "בזמן אמת" מהו סוג תאורה המתאים לכם ביותר עבור כל סוג של צילום.

מה חשוב לדעת בנושא תאורה?

  • השתנות תאורה טבעית: ישנם מספר גורמים המשפיעים על השתנות התאורה הטבעית, כמו מיקום האובייקט ביחס לשמש, שעת הצילום ועונת השנה. צלם הרוצה להשתמש בתאורה טבעית, חייב לקחת בחשבון את הפרמטרים הללו ולבחור בהתאם את הזמן ואת המקום בו הוא מצלם.
  • בהירות האור: ככל שהאור באזור הצילום בהיר יותר כך יהיה קל יותר לצלם בו. במקרה כזה, חשוב להנמיך את רגישות החיישן של המצלמה. בנוסף, כדי להשיג צילומים חדים יותר כדאי לסגור את הצמצם של המצלמה כאשר האור בהיר.
  • ניגודיות התאורה: ניגודיות התאורה היא היחס בין שתי עוצמות תאורה שונות אשר מאירות את האובייקט המצולם. החשיבות העיקרית של השליטה בניגודיות התאורה היא בהשפעתה על האווירה אותה תעביר התמונה (ניגודיות גבוהה בעת הצילום תייצר אווירה דרמטית יותר ולעומתה, ניגודיות נמוכה תייצר אווירה רגועה יותר).
קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על תאורה לצילום

תאורה מלאכותית
צילום: kevin dooley
מהי תאורה מלאכותית? תאורה מלאכותית כוללת בעצם מקורות אור שונים אותם יכול הצלם להוסיף לתאורה הטבעית הקיימת. ישנם סוגים שונים של מקורות אור מלאכותיים בהם הצלמים יכולים להמשך קריאה »
איזון לבן גם אם צילום הוא רק תחביב עבורכם, סביר להניח שתשאפו להגיע למצב בו אתם מפיקים את המקסימום מהמצלמה שלכם. כדי לצלם תמונות כמה שיותר מוצלחות באמצעות המצלמה הדיגיטאלית שלכם, חשוב להכיר את מכלול הפונקציות להמשך קריאה »
היסטוגרמה בצילום עד לפני שנים לא רבות, על הצלם היה לבצע מדידות מורכבות כדי לשלוט בגוונים ובבהירות התמונה. כיום, בעידן המצלמות הדיגיטאליות, החיים קלים הרבה יותר - מאז קיומה של פונקציית ההיסטוגרמה במצלמה, המדידות המסובכות הן להמשך קריאה »
גרעיניות תופעת הגרעיניות בתמונות מצולמות באה לידי ביטוי בהופעת נקודות צבעוניות הפוגעות משמעותית באיכות התמונה. הנקודות הללו יופיעו בדרך כלל באזורים הכהים יותר של התמונה כאשר ככל שתמונה גרעינית יותר, כך פחות ניתן להגדיל אותה. על להמשך קריאה »
תאורה טבעית רק לפני כמה שנים, בעידן מצלמות הפילם, רבים מאיתנו חוו את מפח הנפש כאשר הם גילו בזמן פיתוח התמונות שהתמונה שהם צילמו חשוכה מדי, לא ממוקדת או אפילו כהה לחלוטין. הסיבה לכך נעוצה בתנאי להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר