המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

HDR

כדי להבין את המושג HDR, חשוב לחזור ולהסביר מהו הטווח הדינמי במצלמה ומהו תפקידו. ובכן, ניתן להגדיר את הטווח הדינמי כתחום הרגישות לעוצמת האור של חיישן. במילים אחרות, טווח דינמי הוא הטווח שבין מידת הבהירות הגבוהה ביותר למידת הבהירות הנמוכה ביותר. ובהקשר זה, HDR היא טכניקה לצילום באמצעות טווח דינמי רחב.

מהו HDR?

HDR – High Dynamic Range, היא סוג של טכניקה באמצעותה ניתן ליצור תמונות על ידי טווח דינמי רחב. שימוש בטווח דינמי רחב ייצור תמונות אשר הפרטים בהן יהיו ברורים גם באזורים הבהירים וגם באזורים הכהים. השימוש בטכניקת HDR תתבצע בדרך כלל כשתנאי התאורה בשטח יהיו בעייתיים ובעקבות כך, יהיו הבדלים גדולים ברמות האור שבצילום.

כיצד הטכניקה מיושמת?

טכניקת ה – HDR מיושמת בפועל באמצעות צילום של מספר תמונות ברמות חשיפה שונות ובחיבורן לתמונה אחת. באמצעות צילום של מספר תמונות (בדרך כלל 3), מתאפשר לצלם להתגבר על אותן מגבלות החשיפה של המצלמה ובכך, לנצל בצורה האופטימאלית את רמות האור השונות הזמינות בשלבי הצילום.

עיבוד התמונות

החלק האחרון בתהליך הכלול בטכניקת ה-HDR הוא עיבוד התמונות שצולמו לכדי תמונה אחת. כדי לבצע זאת בצורה הטובה ביותר, יש להשתמש בתוכנות גרפיות שונות כגון תוכנת הפוטושופ. התוצאה הסופית לאחר העריכה, היא תמונה אשר מציגה פרטים ברורים ואיכותיים בכל אזורי התמונה – הכהים והבהירים גם יחד.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר