המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

תיקוני צבעים

כולנו רוצים לצלם תמונות ולקבל תוצאות מדויקות ב"פגיעה ישירה", כלומר לתפוס את הרגע המושלם בדיוק בתמונה אחת. אך פעמים רבות, זהו לא המצב ותוצאות הצילום אינן משביעות רצון. בין השאר, אחראיים לכך פגמי צבע השונים המופיעים בתמונה בשל תנאי צילום מסוימים או שאר נסיבות טכניות. את התמונה בעלת הפוטנציאל לא כדאי למהר ולגנוז - קיימות כיום שלל תוכנות עריכה ועיבוד דיגיטליות מתקדמות ואיכותיות אשר מאפשרות לנו לבצע תיקוני צבעים בקלות ובפשטות.

התוכנות לעריכת התמונות

כאמור, קיים כיום מגוון רחב מאוד של תוכנות לעריכת תמונות דיגיטלית. אלו מעניקות לנו בין היתר את היכולת לבצע תיקוני צבע בתמונות. חלק מהתוכנות הללו פשוטות לתפעול ולא כוללות פונקציות רבות ואילו אחרות מורכבות יותר ודורשות לימוד והכרה של הפונקציות הכלולות בהן. תוכנות מסוימות ניתנות להורדה בחינם ואילו שימוש באחרות כרוך בתשלום. בין התוכנות הללו ניתן למצוא תוכנות כמו: paint.ne, פוטושופ, פיקאסה ועוד. בנוסף, ישנם אתרי אינטרנט המציעים לגולשים שירותי עריכת תמונה ותיקוני צבע, ללא צורך בהורדת תוכנה ייעודית.

תיקון צבע באמצעות הפוטושופ

פוטושופ היא תוכנת עריכת התמונות הפופולארית ביותר בעולם. התוכנה מציעה מגוון רחב של פונקציות באמצעותן תוכלו לשפר באופן משמעותי את התמונות ולתקן ליקויים ופגמים שונים, ביניהם תיקוני צבעים. מי שלא בקיא בתוכנת הפוטושופ, יוכל (לפחות בשלב הראשון) להסתפק בתיקון התמונות האוטומאטי של פוטושופ, היות וזו מציעה לנו מספר כלים לביצוע תיקון אוטומטי לתמונות בצורה פשוטה למדי. אחד מהכלים הללו נקרא Auto contras – את פעולה הזו תוכלו לבצע על ידי לחיצה בו זמנית על המקשים: alt + shift + ctrl +L.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר