המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

רזולוציה ודחיסה

כדי להבין את עיקרון הרזולוציה והדחיסה בצילום, כדאי ראשית להבין את המושג רזולוציה. רזולוציה מורכבת למעשה מכל האלמנטים הרלוונטיים שבסופו של דבר יקבעו את איכות התמונה: כמות הפיקסלים בצילום (ככל שיהיו יותר פיקסלים בתמונה כך הרזולוציה תהיה גבוהה יותר), רמת דיוק הצבע, מעבר הגוונים, רמת הניגודיות וחדות התמונה.

כיצד קובעים רזולוציה?

צילום ברמת רזולוציה נמוכה יכול להתאים למי שמעוניין למשל להוריד את התמונות המצולמות אל המחשב ולא לעשות בהן איזשהו שימוש מיידי. אולם, במידה והצלם מעוניין להדפיס את התמונות מהמחשב, חשוב מאוד שכמות הפיקסלים תהיה גבוהה, כלומר לצלם ברזולוציה גבוהה ככל הניתן. המצלמות הדיגיטליות מאפשרות לנו לקבוע את רמת הרזולוציה על ידי פונקציה ייעודית ואפילו, מצלמות מסוימות יציגו את רמת הפיקסלים בתמונה בכל מצב אפשרי.

ומה לגבי הדחיסה?

צילום ברזולוציה גבוהה יכול לתפוס מקום רב על גבי כרטיס הזיכרון של המצלמה, מה שיכול להוות בעיה אם אנחנו מעוניינים לצלם מספר רב של תמונות בו זמנית. בעידן הדיגיטלי המתקדם יש לכך כמובן פיתרון והוא – דחיסה. כיום, כל המצלמות הדיגיטליות מאפשרות לבצע פעולה של דחיסת התמונות ובכך להקטין את גודל התמונות ולגרום לכך שהן יתפסו מקום מצומצם על גבי כרטיס הזיכרון. פעולת הדחיסה אומנם משמיטה מספר נתונים מהתמונה, אבל כאשר פותחים בפועל את הקובץ, הנתונים שהוסרו משוחזרים בצורה מלאה. כדי שתהיה לצלם אפשרות להדפיס את התמונות וליהנות מתוצאות ברורות ואיכותיות, מומלץ לצלם ברזולוציה הגבוהה ביותר שאותה המצלמה מאפשרת וכן לבצע דחיסה ביחס קטן ככל הניתן.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר