המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

פוקוס במצלמה

תפקידו של הפוקוס במצלמה הוא להקנות לצלם שליטה מלאה על חדות התמונה. כדי להתאים את הפוקוס לתנאי הצילום ולנושא המצולם, ברוב המצלמות תינתן האפשרות ללחוץ חצי לחיצה על כפתור הצילום וכך, העדשה תתאים את עצמה לתנאי הצילום הספציפיים. ישנה אפשרות לשלוט בפוקוס המצלמה באופן ידני או אוטומטי, בעוד שימוש בכל אחד מהמצבים הללו יהיה תלוי בתנאי התאורה ובמרחק הצלם מהנושא המצולם.

איך המצלמה יוצרת פוקוס?

המצלמה כוללת בתוכה מערכת אשר תפקידה למדוד את המרחק בין הצלם לבין אותו האובייקט הנדרש לצילום. מצלמות פשוטות נותנות את הפוקוס על פי מרכז התמונה, כאשר המצלמה מודדת את מרחק האובייקט הממוקם במרכזה של התמונה. רוב המצלמות הדיגיטליות החדשות יותר תומכות גם בשינויי פוקוס, כך שאם הצלם מעוניין לתת פוקוס על אובייקט הנמצא למשל בצד התמונה, הוא יוכל לעשות זאת.

פוקוס – ידני או אוטומטי?

ישנם צלמים אשר משתמשים רק בפוקוס ידני למרות שהדבר כרוך במאמץ גדול יותר וזאת כדי להשיג שליטה מלאה על הפוקוס. לעומתם, צלמים אחרים בוחרים להשתמש בפוקוס האוטומטי, אשר במידה ומכוונים אותו בצורה נכונה – הוא בהחלט עשוי להביא לתוצאות טובות. ישנם מצבי צילום מסוימים בהם שימוש במצב הידני של הפוקוס יהיה מומלץ גם עבור אלו שלא מורגלים בו. אלו הם למשל מצבים כמו צילום בשעת רוח חזקה או צילום במצבים בהם אין ניגודיות ברורה בין האובייקטים המצולמים.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר