המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

קורס צילום תת ימי

העולם התת מימי הוא עולם מרתק ומסתורי, על כך יעידו סרטי הטבע והכתבות הצבעוניות המספקות לנו לאורך השנים תמונות מרהיבות ונדירות מהמעמקים. עבור הצלם התת ימי, מדובר בעבודה מאתגרת המספקת ריגושים ואפשרויות שפשוט לא קיימות בשום בשום תחום צילום אחר. קורס צילום תת ימי, הוא הדרך המקצועית והבטוחה "לצלול" אל העולם המרתק הזה.

ייחודיותו של הים

קורס צילום תת ימי בישראל מוקדש לים בלבד, היות ואין לנו במדינה מאגרי מים גדולים אחרים שניתן לצלול ולצלם בהם. בכל מקרה, הים הוא זה שמציע את אפשרויות הצילום המרהיבות ביותר. העולם שמתחת לפני הים הוא עולם אחר במסגרת העולם שאנו מכירים מעל פני היבשה – הכל שונה מתחת למים ולכן, חווית הצילום התת ימי היא חוויה שקשה לתאר במילים. הים ייחודי בכל כך הרבה מובנים, החל מבעלי החיים והנופים המגוונים שניתן למצוא בו, כלה בעבודה תוך כדי צלילה ו"ריחוף" במים ועד מרכיבי הסכנה והריגוש הקיימים בכל צלילה.

צילום תת ימי ורישיון צלילה

קורס צילום תת ימי מחייב רישיון צלילה מעשי בתוקף. קורסי הצילום התת ימי אינם כוללים הכשרה לצלילות עצמן ולכן על הצלמים להיות בעלי רישיון צלילה מתאים לעומקים הרלוונטיים לצילום בכל קורס. לרוב, תעודה של כוכב אחד או שני כוכבי צלילה מספיקה היות והצלילות אינן עמוקות מאוד. האתר המועדף לצלילה בישראל הוא ללא ספק אילת, לכן במקרים רבים קורס צילום תת ימי יכלול שהות מרוכזת של כמה ימים באילת למטרת התנסות בצילומים תת ימיים בשונית ובים האדום.

מבנה קורס צילום תת ימי

מבנהו של קורס צילום תת ימי כולל לרוב שיעור אחד לפחות במתכונת עיונית בכיתה. בשיעור זה נלמדים המבואות לצילום מתחת למים, טכניקות, היסטוריה של התחום, סקירת עבודות מקצועיות, סקירת ציוד ודרישות וכן הלאה. השיעורים המעשיים (לרוב 3-5 צלילות מעשיות) כוללים ירידה מתחת למים וביצוע סדנאות צילום מודרכות ומקיפות שלאחריהן יתקיימו סקירת העבודות, ניתוח וסיכומים. חשוב לציין כי ישנם קורסים לצילום תת ימי שמאפשרים השתתפות גם לצוללים בעזרת שנורקל ולצוללים חופשיים. את מבנה הקורס המדויק ואת האפשרויות הקיימות עבור המשתתפים יש לברר באופן ייעודי עם בית הספר לצילום.

ציוד לצילומי מים

מתעניינים רבים דואגים לגבי ההצטיידות במצלמה מתאימה לצילום תת ימי ובשאר הציוד ההיקפי – ציוד המלווה בעלויות לא מבוטלות. מרבית בתי הספר לצלילה מכירים את הנושא ומאפשרים ללומדים בקורסים להשאיל מצלמה מתאימה, עדשות, כיסויים תת מימיים מקצועיים ושאר ציוד רלוונטי. מי שיבחר להמשיך לצלם מתחת למים יצטרך לרכוש לאחר הקורס את הציוד הדרוש באופן עצמאי. במחיר קורס צילום תת ימי נכלל גם ציוד הצלילה עצמו ללא קשר לציוד הצילום. ברוב המקרים, המחייה בעת השהות באילת או באתרי צלילה אחרים אינה כלולה במחיר ועל הצלמים הלומדים לדאוג לסידורים אלו בעצמם – אוכל, מלון במקרה הצורך, ביטוחים, נסיעות ועוד. חשוב לברר את הפרטים הללו מראש מול בית הספר לצילום.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר