המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

קורס צילום ספורט

צילום ספורט הוא תחום מסקרן ואפילו נערץ על מיליוני אוהדי ספורט ברחבי העולם. זהו תחום מיוחד במינו, בעיקר בשל העובדה כי הוא מאופיין בקצב מהיר ובמשמעויות הצילום השונות על פי ענף הספורט המצולם. צלם ספורט מקצועי מסוגל להמחיש תחושות ורגעים מרגשים מאירוע ספורטיבי כזה או אחר באופן שאפילו מאמר ציורי ומקיף אינו יכול. לכן, קורס צילום ספורט הוא אחד הקורסים המבוקשים ביותר על ידי כל מי ששואף להיות "על הקווים" ולהעביר לעולם את התמונות הספורטיביות המיוחדות וההיסטוריות ביותר.

לכידת הרגע הספורטיבי המושלם

קורס צילום ספורט מספק ללומדים בו ידע תאורטי וכלים מעשיים ללכידת רגע השיא הספורטיבי – התמונה שמזקקת בשבריר השנייה את מהותו של אירוע הספורט המתועד. הצילום יכול להמחיש לצופים בתמונה את היקף המאמץ של הספורטאי, את גודל האתגר ואת מהות ההישג או האירוע עצמו. בצילום ספורט כל שנייה חשובה, בעוד הספורט במקרים רבים מציג שיא ביכולות אנושיות. ספורט אינו רק פיזי אלא גם רגשי ועבור רבים זוהי תשוקה משמעותית ואפילו עניין של כמעט חיים ומוות. בוגרי קורס צילום ספורט יוכלו לדעת בדיוק מתי ואיך לצלם כך שילכדו את אותו רגע של מאמץ מרבי, רגע הניצחון המתוק או התבוסה המבישה ואת המשמעויות הרגשיות הנלוות לרגעים אלה.

למי מיועד הקורס?

קורס צילום ספורט מיועד לבעלי רקע בסיסי בתחום הצילום, בוגרי קורסי יסודות הצילום או צלמים חובבים בעלי ניסיון מעשי אישי. בנוסף, קורס צילום ספורט יכול להוות כלי שימושי ביותר לצלמים מקצועיים שמבקשים להוסיף נדבך מקצועי למערך הפעילות שלהם. הקורס נוגע בנושאים ספציפיים מעולם צילום הספורט ואינו כולל לימוד מונחי יסוד או טכניקות בסיסיות בצילום, אך על התלמידים בקורס להיות בעלי מצלמת SLR איכותית. מעניין לדעת כי צלם ספורט איכותי אינו חייב להיות "חיית" ספורט מושבעת – אך כמובן שמי שאוהב ספורט ייהנה יותר בעבודה ויוכל לספק לרוב תוצאות אישיות וגבוהות יותר. קורס צילום ספורט נלמד לרוב במסגרת של קבוצה מצומצמת יחסית ואינו נמשך זמן ממושך – הקורס כולל כ-4-5 מפגשים בממוצע. הקורס מתחיל בכיתת לימוד מקצועית וסופו בשטח, באתר ספורטיבי כזה או אחר למטרת יישום החומר הנלמד והתמודדות עם הייחודיות של צילום הספורט.

תכני הלימוד בקורס צילום ספורט

ישנם נושאי צילום רבים שמחייבים מהירות פעולה ודיוק בבחירת התמונה האידיאלית, אך בכל זאת יש משהו בצילום ספורט ששונה מצילומי בעלי חיים או צילומי רחוב. תכני קורס צילום ספורט כוללים את הנושאים הבאים:

  • דגשים חשובים בצילום ספורט, מהו צילום ספורט ומונחים מקצועיים מהתחום.
  • לימוד על הציוד המקצועי הרלוונטי לצילום ספורט ודגשים ספציפיים לענפים פופולאריים ומרכזיים.
  • טכניקות צילום מעשיות לעולם הספורט – נגיעה במגוון רחב של ענפי ספורט.
  • סדנאות צילום ספורט מעשיות בשטח – כדורגל וכדורסל, משחקים קבוצתיים, אופניים, ענפי ספורט ליחידים, ספורט מים, ענפי ספורט מהירים ודינמיים ועוד (בהתאם להיצע בשטח ולתכנית הלימודים בכל בית ספר).
  • ניתוח הצילומים וביקורת על העבודה, לימוד טכניקות עיבוד תמונה ממוחשבות (בחלק מהקורסים).
קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר