המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

קורס צילום סטילס

צילומי סטילס הם אמצעי נפלא להנצחת רגעים יקרים בחיים. צילומי סטילס מייצגים אמנות מדהימה וכאשר היא מבוצעת כהלכה, היא מאפשרת לנו להעביר שלל אינפורמציה ותחושות - רק מלכידתה של מאית שנייה בודדה. בניגוד לווידאו שמספק תמונה רציפה ונעה, צילום סטילס הוא מדויק וקשה הרבה יותר לביצוע מושלם. לכן, קורס צילום סטילס הוא ההזדמנות הטובה ביותר להיכנס לעולם המרתק הזה וללמוד בין השאר כיצד לתפוס את התמונה המושלמת ברגע הנכון.

לצוד את התמונה האידיאלית

צילום וידאו מספק הזדמנויות טובות יותר להנצחת רגעים וללכידת אירועים מיוחדים, בעיקר בזכות הרציפות שלו והעובדה שהוא מתעד בפועל את מה שקורה אל מול העדשה. אולם העובדה היא כי צילומי סטילס מושכים אליהם הרבה יותר צלמים חובבים להם תשוקה עמוקה לתפיסת התמונה המיוחדת. עבור רבים, מדובר ממש בתחושה שדומה לצייד, אלא שבמקום בעל חיים אקזוטי כלשהו, הצייד הוא אחר מושא התמונה ולכידת אותה השנייה שתעביר את המתרחש במלוא העוצמה. בדומה לסוגי אמנות רבים אחרים, קשה להסביר זאת במילים. למרות שניתן לנתח כל תמונה במונחים מקצועיים, כאשר תמונה היא באמת טובה ומיוחדת רואים זאת מיד, לעומת תמונות סתמיות שצולמו כלאחר יד. סיבות אלו בין השאר אחראיות להתפתחותם המשמעותית של קורסים לצילומי סטילס בישראל.

קורס צילום סטילס בסיסי

קיימים סוגים רבים של קורסי צילום סטילס, החל מהקורסים הבסיסיים ביותר ועד לקורסים מקצועיים או כאלו ששמים דגש על תחום ספציפי מעולם הצילום. קורס צילום סטילס נפוץ הוא הקורס הבסיסי שמספק לצלמים מתחילים את צעדיהם הראשונים בתחום (בדרך כלל לאחר רכישת מצלמה איכותית או כאשר אלו גמלו בליבם לעלות מדרגה בכל הנוגע לכישורי הצילום שלהם). קורס צילום בסיסי כולל היבטים תאורטיים של יסודות הצילום, לימוד מונחים מקצועיים ושאר נושאים רלוונטיים לצילום ולהבנת יכולות המדיום הזה. קורס צילום סטילס כולל כמובן היכרות מעמיקה עם מצלמות הרפלקס (מצלמות בעלות שליטה ידנית על הצמצם ויכולת צילום ללא זמני המתנה שמאפיינים מצלמות דיגיטליות), בנוסף ללמידת תכונות מיוחדות ושימוש במלוא היכולות של מצלמות מתקדמות אלו. הקורס כולל למידת נושאי תאורה מלאכותית וטבעית, ניצול מאפיינים בתנאי השטח של כל תמונה ומיקום בצורה אופטימאלית, בחירת זוויות צילום, ציוד היקפי ועוד. הקורס כולל בנוסף עבודה מעשית רבה בסטודיו לצילום ובשטח לצד השיעורים העיוניים.

קורסי סטילס נוספים

לצד קורסי יסודות צילומי הסטילס, ישנם קורסים מתקדמים וספציפיים יותר, למשל קורס צילום אופנה, קורס צילומי טבע, צילום סטודיו, פורטרטים, קורס אמנות הצילום וקורס צילום מתקדם. היבט משמעותי מאוד כיום לגבי קורס צילום סטילס הוא עבודה בעזרת תוכנות מחשב גרפיות, כאשר פוטושופ היא המובילה שבהן. תוכנות אלו מאפשרות עיבוד תמונה מתקדם, שיפור ו"ניקוי" תמונות וכן מכלול גדול מאוד של יכולות גרפיות וויזואליות המאפיינות את עידן הצילום הדיגיטלי.

כרטיס הכניסה הטוב ביותר לעולם הצילום

לסיכום, קורס צילום סטילס מהווה דרך נכונה ואיכותית להתמקצעות בתחום הצילום וללמידת העבודה עם מצלמות תוך הפקת המרב מהן. קורס צילום סטילס מלמד אותנו כיצד ללכוד את אותם רגעים מרגשים, מצחיקים, יפים בצורה הטובה ביותר ועל ידי מינימום מאמץ. מדובר בפיתרון קלאסי לצילומי משפחה נצחיים, לקראת טיול הספארי המיוחל באפריקה או פשוט לשכלול תחביב ישן ואהוב. את קורסי הסטילס השונים ניתן ללמוד במסגרת קורסים של צלמים פרטיים או במוסדות לימוד גדולים המציעים לימודי חוץ והמשך, על פי בחירתו של כל תלמיד.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר