המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

קורס צילום למתחילים

קורס צילום למתחילים הוא הדרך הטובה ביותר להיכנס לעולם הצילום הייחודי, בעוד הקורס כולל את הבסיס ההכרחי הדרוש לצלם. מדובר באפשרות מצוינת עבור אלו שרכשו מצלמת DSLR חדשה או שחושבים לרכוש אחת כזו. אנשים רבים בוחרים ללמוד בקורס זה - אם למטרה ממוקדת כמו לפני טיול משמעותי בחו"ל או אם כדי לקבל כלים מקצועיים שישמשו את הצלמים המתחילים לאורך השנים.

מטרות קורס צילום למתחילים

קורס צילום למתחילים כולל בעיקר שימוש מצלמות רפלקס, כאשר כיום רובן כמובן דיגיטליות (DSLR). הקורס מספק היכרות ראשונית, בסיסית וחיונית עם עקרונות הפעולה של מצלמות הסטילס האיכותיות הללו. הקורס מסייע לצלמים חובבים בראשית דרכם ללמוד את רזי המצלמה מבחינת מקשים, פונקציות, יכולות וכמובן טכניקות צילום מקיפות ומתקדמות. קורס צילום למתחילים לא מלמד את הצלמים החובבים כיצד להפיק צילומי אומנות מרהיבים או צילומי עיתונות ברמה בינלאומית – הקורס מלמד את הבסיס הדרוש לצורך מינוף וניצול מרב היכולות של מצלמות DSLR והוא אכן משפר את רמת הצילום בכל מובן אפשרי. כל בוגר קורס הצילום הבסיסי יפיק בוודאות צילומים איכותיים ומדויקים יותר.

מבנה הקורס הבסיסי

היות וקורס צילום למתחילים מיועד לחסרי ניסיון או ידע קודם בצילום, המבנה שלו מתחיל ביסודות עצמם ומתקדם באפן מובנה לכיוון מקצועי וטכני יותר. ישנם תכנים רבים אותם יש להעביר וליישם בשטח ולכן קורסים אלו כוללים כ-15 מפגשים. הקורס כולל שיעורים תאורטיים בכיתות לימוד מקצועיות וגם שיעורים מעשיים בתנאי שטח, בסביבה עירונית, לעיתים בסטודיו או באתר צילום פנימי. הקורס אמנם נועד בעיקר ללימוד הפרטים הטכניים לגבי המצלמה ויכולותיה כולל הקניית מיומנות צילום בסיסית, אך בסופו נלמדות גם טכניקות צילום ושיטות לתפוס את הרגע המדויק מהזווית הטובה ביותר ובתאורה אופטימאלית.

תכני הלימוד בקורס

  • מצבי המצלמה: אוטומטי, תעדוף חשיפה, שליטה בצמצם ובתריס, מצב ידני מלא, צילום מהיר ותנועתי (ספורט, ילדים ועוד), צילום נוף, מקרו ופורטרטים.
  • צילום שוטף: פיתוח ראיה צילומית וגישה אישית לחיפוש אובייקטים לצילום.
  • צילום שחור לבן ואומנותי: לא במסגרת כל קורס צילום למתחילים, הפקת צילומים מיוחדים ואמנותיים יותר.
  • קומפוזיציה: כיצד להפיק צילומים מרהיבים ומיוחדים במינם, בימוי של תמונות ובחירה של התמונה המושלמת מבחינת סך המרכיבים המשלימים ומעצימים אחד את השני. איך רואים את "התמונה" בכל מקום.
  • עדשות: הבנת היתרונות והמאפיינים של שימוש בעדשות שונות.
  • תאורה: פלאש, תאורה טבעית, צילומי לילה, תאורה פנימית ומלאכותית, מגבלות ויתרונות של סוגי תאורה שונים, שליטה בתאורה.
  • עיבוד תמונה ממוחשב: לימוד בסיסי של פוטושופ או כלים דיגיטליים אחרים לעיבוד תמונה (בחלק מהקורסים).
  • תחזוקת המצלמה והציוד.
  • סדנאות צילום בשטח: צילום מעשי וסקירת הצילומים שהופקו.
Resolving timed out after 5000 milliseconds

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר