המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

קורס צילום טבע

אין הרבה תחומים יפים ומרגשים בעולם הצילום כמו צילומי טבע. כולנו אוהבים אותם וכאשר הם איכותיים במיוחד, הם מעבירים לנו תחושות עומק מרהיבות, ממש כאילו אנחנו אלו שעומדים מול אותה חיה נדירה. קורס צילום טבע משתמש בידע טכני ועיוני קודם ומעמיק ככרטיס כניסה אל תוך העולם המסקרן והמורכב הזה. בעצם, הקורס מלמד את הצלמים כיצד להפוך לציידי התמונות הטובים ביותר.

צילום: me'nthedogs

צילום טבע – שונה מכל תחום צילום אחר

צילום טבע הוא עולם ומלואו, עולם מרתק הכולל מפגש עם מקומות ובעלי חיים מדהימים וכזה המצריך מיומנות טכנית גבוהה ושונה מהותית מכל תחום צילום אחר. בעוד שגם צילום אומנותי, צילום עירוני וצילום אנושי מספקים תמונות מרהיבות וביכולתם לרגש ולהעביר מסר, צילום טבע מצריך התמודדות עם בעלי חיים ועם הסביבה – גורמים שמתנהגים באופן לא צפוי המחייבים התייחסות ייעודית ומיוחדת. קורס צילום טבע כולל מעבר להיבטים טכניים של התנהלות הצלם בטבע, גם העמקה תפיסתית בנושאי חיבור הצלם אל הטבע, הבנתו ופעולתו בהתאם לקצב הספציפי של כל מקום בו הוא מצלם.

למי מיועד קורס צילום טבע?

קורס צילום טבע אינו קורס למתחילים – זהו קורס מורכב ומקיף מבחינה טכנית וכאמור, הוא כולל התייחסות מיוחדת לעולם המורכב של צילומי טבע ובעלי חיים. הקורס מחייב ידע טכני מקדים לגבי יכולות המצלמה ואופן ההתנהלות הבסיסי של צלם, חובב או מקצוען. כמו כן, במקרים רבים יש צורך בציוד מיוחד ויקר  לרוב כמו חצובות, עדשות עם זום גדול ועוד. לכן, קהל היעד כולל לרוב צלמים בעלי ידע מתקדם יחסית להם ציוד מתאים לביצועים בשטח. כמובן שעל התלמידים בקורס זה להיות בעלי נגיעה מסוימת לטבע ויכולת לשהות בתנאים לא פשוטים לאורך זמן. גם הצלם הטוב ביותר עשוי להפגין ביצועים לא איכותיים ואף לסבול מהתהליך אם אינו מסתדר בחיק הטבע ובתנאי השטח. אין כל חובה להיות אנשי שדה מנוסים או כאלו שיוצאים למחנאות בכל שבוע, אך מי שפוחד מבעלי חיים או מהתנהלות בתנאי שטח, עדיף שיתמקד למשל בצילום אורבאני.

תכני הלימוד בקורס

קורס צילום טבע יכול להיות כללי ולהקיף מגוון היבטים בעולם צילומי הטבע ולחילופין, הוא יכול להיות קורס ספציפי ולהתמקד רק בחלק אחד בתחום.  צילומי טבע יכולים להיות צילומי נוף, צילומים של בעלי חיים וגם צילומי מקרו המתמקדים בהיבטים הקטנים ביותר של עולם החי והצומח. אלו הם התכנים הנלמדים במרבית קורסי צילום הטבע:

  • פיתוח ראיה מרחבית ותפיסת הטבע.
  • מושאי צילום הנמצאים בתנועה ואלו הדוממים.
  • ניצול תאורה ותנאי השטח במקומות שונים והבנת המגבלות של תנאים אלו.
  • טכניקות צילום מעשיות וטכניות בצילומי טבע.
  • צילום בעלי חיים – אפריקה היא דוגמה בולטת לשיא בתחום זה.
  • צילומי נוף – כיצד להפיק את המיטב מהם.
  • צילומי מקרו איכותיים של צמחים ובעלי חיים זעירים.
  • הסתוות בתנאי שטח.
  • צילומי ציפורים.
  • צילומי טבע בלילה.

בנוסף לאלו, נלמדים בקורסים השונים עוד תכנים רבים אחרים, בעוד תכנית הלימוד משתנה בין מוסד למוסד. ניתן ללמוד צילום טבע בבתי ספר של צלמים מקצועיים או במוסדות של בתי ספר לאומנות ולימודי חוץ נוספים. קורס צילום טבע אינו ארוך והוא נמשך לאורך כ – 5 מפגשים עיונים ומעשיים.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר