קורס צילום וידאו

צילום וידאו מציע את אפשרות התיעוד החיה והדינאמית ביותר. סוג צילום זה מאפשר מגוון אדיר של אפשרויות ואכן, הווידאו משמש אותנו כיום במבחר אדיר של מדיומים. קורס צילום וידאו מקנה לתלמידים את הבסיס הנדרש לצילום מקצועי ואיכותי של תכני וידאו וכמו כן, מציע התעמקות בתחום במידה מקיפה. מדובר באפשרות אטרקטיבית לצלמים חובבים ולצלמי סטילס המבקשים להעשיר את יכולות ומיומנויות.

סוגים של קורסי צילום וידאו

ישנם שני סוגים עיקריים של קורסי צילום וידאו: קורס צילום וידאו במצלמות וידאו ביתיות וחצי מקצועיות וקורס צילום וידאו במצלמות DSLR – מצלמות סטילס בעלות יכולות וידאו גבוהות (לרוב ב-HD). עיקר הקורסים נוגעים למצלמות וידאו ייעודיות, אך יש אנשים שמבקשים ללמוד דווקא כיצד להפיק סרטונים קצרים עם מצלמת הסטילס שלהם ולכן בתי ספר מסוימים עונים על ביקוש מסוים זה. ניתן ללמוד בקורס צילום וידאו למתחילים או בקורסים מתקדמים יותר שפונים לקהל יעד בעל ניסיון, אפילו חובבני, בצילום וידאו – אלו לרוב יכללו גם לימודי עריכה דיגיטלית של תכני וידאו. קורס צילום וידאו לרוב פונה לקהל צלמים חובבים המבקשים לשפר את יכולותיהם וידיעותיהם בתחום, או לצלמי סטילס מקצועיים שמבקשים להוסיף יכולת מקצועית למטרת עבודה בתחום. לא מדובר בקורס וידאו מקצועי שעוסק בעבודת צילום לטלוויזיה – במקרים אלו יש צורך בהכשרה ייעודית לתחום.

אפשרויות עבודה בתחום הווידאו

צלמים לאחר הקורס יכולים לעבוד בתור צלמי וידאו עצמאיים או בחברות תקשורתיות שונות. יש תמיד ביקוש לצלמי וידאו טובים – למשל עבור צילום אירועים פרטיים ועסקיים, בתקשורת מקומית (טלוויזיה קהילתית למשל) או במדיומים אינטרנטיים העושים שימוש בווידאו.

תכנים ומבנה הקורס

אורכו של הקורס הוא כ – 15-25 מפגשים בממוצע. ישנם מסלולים ממוקדים וקצרים וישנם מסלולים ארוכים ומקיפים, אך אלו כבר לא עונים להגדרה של קורס אלא הם מהווים תכניות לימוד מקצועיות. את הקורס ניתן ללמוד במסגרת בתי ספר מקצועיים לצילום, מרכזי לימודי חוץ של מוסדות לימוד מוכרים או במסגרת פרטית על ידי צלם וידאו ומדריך מקצועי. בין התכנים הנלמדים בקורס צילום וידאו:

  • מבוא ועקרונות תיאורטיים של צילום וידאו.
  • מונחים מקצועיים, תפעול בסיסי ומתקדם של מצלמת וידאו.
  • צילומי וידאו בתנאי תאורה משתנים – יום, לילה, תאורה מלאכותית, צילומי פנים מול צילומי חוץ, ניצול האור למטרת שיפור והעמקת הצילום ועוד.
  • טכניקות וגישות מקצועיות בצילום וידאו, סוגי צילומים ("שוטים"), וידאו באומנות, אפקטים ועוד.
  • שימוש בתוכנות מחשב לעריכת וידאו, עיבוד קטעי וידאו ושאר כלים טכנולוגיים הרלוונטיים לעבודתו של צלם וידאו.
  • שילוב סאונד, קריינות, כתוביות וכדומה בקטעי וידאו.
  • לימוד בסיסי של תסריטאות, בימוי ועוד (ברמה בסיסית בחלק מהקורסים).
קבל מידע על קורס צילום וידאו
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום וידאו
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר