המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

קורס צילום בסיסי

קורס צילום בסיסי הוא כרטיס הכניסה היעיל ביותר לעולם הצילום. הקורס הבסיסי מאפשר לצלמים מתחילים הרוצים לפתח את יכולותיהם לעשות זאת ללא הטרחה הכרוכה בקריאת מדריכים עצמיים או בניסוי לא מוכוון ולא מקצועי עם מצלמת ה-DSLR שרכשו. אלא, באמצעות התנסות מעשית ממוקדת ומעניינת אשר מעניקה לתלמידים את מגוון הכלים הבסיסיים ליכולות צילום איכותיות.

צילום בסיסי על כל גווניו והיבטיו

קורס צילום בסיסי מיועד לצלמים מתחילים ולאנשים חסרי ניסיון מקצועי בתחום. ברוב המקרים, התלמידים אשר לומדים בקורסים הבסיסיים הם אנשים שעשו את המעבר המבורך ממצלמה פשוטה (גם אם איכותית) למצלמת SLR (רפלקס) בעלת יכולות מקצועיות חשובות כמו שליטה ידנית על הצמצם והחשיפה ויכולת צילום מהירה מאוד. קורס צילום בסיסי הוא בדיוק כזה – קורס המקנה את יסודות הצילום הנדרשים לצורך צילום איכותי ומקצועי יותר מעבר ל-Point and Shoot של מצלמות כיס. הבסיס הנלמד במסגרת קורס צילום בסיסי הוא מגוון ורב היבטים בשל עושרו של עולם הצילום, המהווה חלק מהותי מהמשיכה של אנשים רבים כל כך אליו. התכנים הנלמדים במסגרת קורס יסודות הצילום כוללים היבטים טכניים רבים בנושאי תפעול המצלמה ואופן הצילום, בנוסף להיבטים תאורטיים הנוגעים למהות עבודת הצלם ואותו "צייד" מרגש ומרתק אחר התמונה המושלמת. בשל השלטון הכמעט מוחלט של הצילום הדיגיטלי, קורס צילום בסיסי נוגע רק לצילום דיגיטלי ואינו כולל תכנים בנושאי צילום בפילם שהיה נהוג בעבר. לכן, הקורס כולל במקרים רבים גם שיעורים בתוכנות מחשב וכלים טכנולוגיים לשיפור הביצועים.

מבנה ותכנים בקורס צילום בסיסי

קורס צילום בסיסי כולל כאמור היבטים רבים אותם יש ללמוד כדי להקיף את מכלול עבודתו והתנהלותו של צלם מקצועי או חובב. לכן, מבנה הקורס יכלול לרוב מעל 10 מפגשים, כאשר הממוצע הוא 12-15 מפגשים. מבנה קורס צילום בסיסי כולל שיעורים עיוניים ותאורטיים בכיתות לימוד בעזרת הרצאות, מצגות, הדגמות חיות ושאר עזרים, וכן שיעורים מעשיים בסטודיו ובשטח. שיעורים אלו כוללים צילומים בפועל, התנסויות שונות וניתוח של התוצאות. להלן תכני הלימוד:

  • המבנה הפיזי של המצלמה, דרך פעולת המצלמה הדיגיטלית, מונחי בסיס ומשמעותם, תפקודי מצלמה – חשיפה, איזון לבן, רזולוציה ושיטות דחיסת קבצים, תפקודי מצלמה בתנאי תאורה שונים, תריס, צמצם, ISO, עדשות וכדומה.
  • בניית קומפוזיציה לתמונה, תאורה, שימוש בפילטרים וכדומה.
  • סדנאות צילומי שטח שונות – רחוב, טבע, פורטרטים, לילה ועוד.
  • ניתוח עבודות צילום.
  • תוכנת פוטושופ ותוכנות עריכה דיגיטלית אחרות.

קיימים מוסדות לימוד וכן צלמים רבים המציעים קורס צילום בסיסי לציבור המתעניינים בתחום, החל ממוסדות לימודי חוץ ובתי ספר לאומנות ועד בתי ספר ייעודיים לצילום וצלמים פרטיים. כיום ניתן ללמוד את קורסי הצילום הבסיסי במסגרות של קבוצות קטנות ובינוניות וגם במסגרת של קורסי צילום אישיים.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר