המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

קורס צילום אומנותי

אנשים מקשרים אמנות תצוגה לציירים מפורסמים או לאמנים מודרניים אחרים. אולם, הצילום הוא בהחלט צורת אמנות נחשבת ומקובלת אשר צברה פופולאריות רבה הן בקרב הציבור והן בקרב אנשי מקצוע מעולם האמנות. ישנם אמני צילום שמציגים בגלריות ובמוזיאונים נחשבים בכל העולם ומוכרים את עבודותיהם במאות אלפי דולרים. עבור מי ששואף לכך, קורס צילום אומנותי אכן מאפשר לצלמים חובבים ומקצועיים להעשיר את יכולותיהם האמנותיות ולצעוד לאחר מכן את צעדם הראשון בתחום.

מהו צילום אומנותי?

קשה להגדיר באופן מוחלט מהו צילום אומנותי. הרי כמעט כל צילום איכותי ומקצועי הוא סוג של עבודת אמנות, למרות שהצלם תופס רגע קיים ולא משהו שהוא עצמו יצר. בניגוד לציור, מיצגים וכו' צילום הוא תחום רחב מאוד שכולל היבטים מקצועיים שאינם אמנות, לצד היבטים שמיועדים למטרה ספציפית ויכולים אף הם להיחשב אמנותיים בפני עצמם. צילום אוכל למשל, עשוי להיווצר למטרת פרסום ספר בישול, אך הוא יכול גם להיות יצירת אמנות מרשימה בפני עצמה. כך גם לגבי צילום דוקומנטרי וכן הלאה. קורס צילום אומנותי מלמד מהו צילום אומנותי ומה מייחד אותו לעומת צילום עיתונאי למשל (שגם יכול לעיתים לייצר יצירות מרשימות למדי). זהו תחום צילום מאוד אסתטי, תחום שנועד להעביר מסרים, תחושות ואווירה מסוימת מעבר למטרות ספציפיות כמו כתבה, ספר בישול, קטלוג אופנה, פרסום מוצר ועוד. כך שצילום אומנותי מקיף למעשה את כל תחומי הצילום האחרים, רק תוך דגש אסתטי יותר והעברת מסרים מסוימים הרלוונטיים לאותו אמן.

מה לומדים בקורס צילום אומנותי?

צילומי אמנות הם לרוב בעלי משמעות עמוקה ומקיפה יותר מצילומים אחרים. קורס צילום אומנותי נועד ללמד את התלמידים על פיתוח תפיסת אומנות רלוונטית ותפיסת אותה משמעות בצילומיהם. זהו קורס צילום שנועד לצלמים מתקדמים יחסית, מקצוענים או חובבים בעלי בסיס ידע קודם מקיף. הקורס מאפשר עליית מדרגה מבחינה מקצועית ומבחינה ויזואלית כך שכל צילום יקבל דגש אומנותי לצד ההיבט התיעודי או הוויזואלי בלבד. צלם בעל יכולות טכניות גבוהות מאוד למשל, יקבל במסגרת קורס צילום אומנותי כלים עיוניים ומעשיים אודות מינוף יכולות אלו ליצירת תמונות איכותיות יותר במובן עמוק ורגשי.  הקורס כולל לימוד של גישות חדשניות שונות מהנורמה בעולם הצילום, כמו פיתוח נקודת מבט אישית ואמנותית על מושא הצילום ועל עבודת הצלם בכללותה. קורס צילום אומנותי אינו שלם ללא למידה של עבודות צילום אמנותיות אחרות וניתוחן בקנה מידה אומנותי לצד ניתוח טכני מקצועי. בין התכנים הנלמדים במסגרת קורס צילום אומנותי:

  • פורטרטים.
  • גישות צילום שונות כגון גישות יפניות, גרמניות, אמנות ישראלית וכדומה.
  • העברת מסרים בצילום.
  • פיתוח וזיהוי גישה אישית לצילום, ביטוי אישי.
  • צילום אקטיביסטי, מחאתי וכן הלאה.
  • שיעורים אמנותיים וטכניקות של צילום אומנותי.
  • סקירת עבודות צילום אומנותיות, ביקור בגלריות וסקירת אמנים מובילים בתחום.

הקורסים המקצועיים של צילום אומנותי כוללים מספר מפגשים גבוה יחסית מקורסים מתקדמים אחרים – עד 15 מפגשים במקרים מסוימים. קורס צילום אומנותי ממש נכנס לעובי הקורה של עולם הצילום וזוהי בהחלט אפשרות מומלצת לצלמים מנוסים שמבקשים למקסם את יכולותיהם וללמוד כיצד להפיק תמונות מרהיבות ובעלות משמעות – תמונות שהן אמנות במיטבה.

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר