המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

קורס צילום אוכל

אוכל הוא נושא חושני, עשיר ומורכב וכזה הוא צילום האוכל - תחום מרתק, מרשים ומרהיב. צלם אוכל טוב יכול להפוך ספר מתכונים או תוכן קולינרי למושך ומוחשי בצורה מופלאה ובהחלט להפעיל את בלוטות הטעם בפה... מדובר באמנות של ממש ובתחום שמתפתח מאוד בשנים האחרונות. קורס צילום אוכל מקנה כרטיס כניסה לתחום מעניין וטעים להפליא זה.

חלום קולינרי שמתגשם

צילומי אוכל הם צילומים שאי אפשר להתעלם מהם – כאשר הם טובים ומיוחדים הצופה מיד חושב על המנה המצולמת ושואף לטעום אותה. צילום מזון איכותי הוא ממש מניע לפעולה מצד הצופה והוא גורם "מכירה" ראשון במעלה. קורס צילום אוכל מקנה אפשרות להיכנס לתחום שהוא התגשמות חלום עבור אנשים רבים, לשלב בין שני תחומים ויזואליים וחושיים כמו צילום ובישול ובעיקר, ליהנות מעבודה מגוונת ועשירה. צלמי אוכל אחראיים לאופן הצגת המנה ולאופי הכללי שיתקבל מכל פרויקט צילום קולינרי, לצד עבודה מקצועית של סטייליסטים קולינריים (כן, יש מקצוע כזה). כמובן שההטבה המשמעותית של צילום אוכל היא שאפשר לטעום מכל המנות המופלאות שמצלמים במהלך יום העבודה…

תחומי עיסוק לאחר קורס צילום אוכל

קורס צילום אוכל מאפשר המשך עבודה בתחום והתפתחות אישית בעולם שרק הולך וצובר תאוצה מבחינת אפשרויות תעסוקה. צלמי אוכל עובדים בהפקות של ספרי בישול ומתכונים, במגזינים קולינריים או במגזיני "לייף-סטייל" למיניהם, בצילומים של תפריטים וחומרים פרסומיים למסעדות וליצרניות מזון, פרסומות בתחום הקולינרי, צילומי עיתונות על אוכל ומסעדות ועבור מגוון לקוחות מעולם המזון והבישול. אי אפשר להפריד את עבודתו של צלם האוכל מהמראה הכללי של הפרויקט ומהצלחתו – סיכוייו של ספר בישול להצליח תלויים במידה רבה בצילומי האוכל מעוררי תיאבון/תחושות. בהחלט קיימים צלמים מקצועיים שעוסקים בתחום המזון באופן בלעדי וישנם כאלו שמצלמים אוכל לצד תחומים אחרים כמו צילומי אופנה, רחוב, טבע, תיירות, נוף ועוד.

למי מיועד הקורס?

קורס צילום אוכל אינו קורס למתחילים. זהו קורס צילום המיועד לצלמים מקצועיים או חובבים להם ידע טכני קודם בהפעלת המצלמה, ניצול מאפייני המצלמה ושאר היבטים טכניים-מקצועיים בתחום. קורס צילום אוכל מתמקד בפרקטיקה ובתיאוריה של צילום קולינרי, הוא אינו כולל התייחסות לטכניקות צילום בסיסיות או לשימוש במצלמה.

נושאי הלימוד בקורס צילום אוכל

קורס צילום אוכל כולל 3-6 מפגשים שבועיים שחלקם עיוניים וחלקם מעשיים בשטח ובסטודיו (מטבח יכול בהחלט לשמש כסטודיו במקרה זה!). תכני הלימוד כוללים את הנושאים הבאים:

  • סקירה עיונית ומקצועית של עבודות בתחום צילום אוכל – מה מניע אותנו כצופים, מה מושך ומה לא.
  • ז'אנרים וגישות בצילום אוכל.
  • תאורה לצילומי אוכל, הדגשת מאפיינים במנה, בניית התפאורה לצילום, קומפוזיציה וכדומה.
  • סטיילינג קולינרי לצילומי אוכל, בחירת רקע, התאמה למטרת הפרויקט וקליעה למהותו.
  • צילום אוכל מעשי בסטודיו, ניתוח התמונות והמשך צילומים.
  • עיבוד תמונות אוכל בעזרת פוטושופ וכלים מקצועיים נוספים.
  • לקוחותיהם של צלמי אוכל, מאפייני השוק המקצועי.
קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר