המצלמה הדיגיטלית עדשות צילום סוגי צילום ציוד צילום תאורה לצילום טכניקות צילום קורסי צילום

קורסי צילום

עולם הצילום הוא עולם מרתק ומיוחד אשר מציע שפע של אפשרויות גם לצלמים חובבים וגם לאלו שמבקשים להפוך את העיסוק בצילום למקצוע של ממש. רבים מאיתנו מצלמים תמונות פשוטות בעזרת מצלמות כיס או מצלמות של טלפונים סלולריים, אך ידע מקצועי ושימוש בציוד איכותי מאפשרים תוצאות מדהימות והגעה לרמות ויזואליות ויצירתיות מרשימות. כיום, קיימים קורסי צילום רבים אשר עונים על העניין הרב בתחום, החל מקורסים מקיפים ומקצועיים ועד לקורסים ספציפיים וקצרים מאוד.
צילום: Carlosinho

קורסי הצילום המגוונים מתמקדים לרוב בהקניית הבנה תיאורטית של נושא הקורס, במתן כלים מקצועיים מבחינת טכניקות צילום וכן בהיכרות עם ציוד הצילום, הבנת היכולות של המצלמה ודרכי תפעולה, ציוד היקפי רלוונטי כמו עדשות, חצובות, פלאשים, סוגי דחיסת קבצי תמונות דיגיטליות, תוכנות ממוחשבות לעיבוד תמונה ועוד.

קורס צילום מקיף ומקצועי

מבין שלל קורסי הצילום המוצעים כיום לציבור הרחב, קורס זה הוא המקיף והמקצועי ביותר. זהו קורס צילום שמאפשר היכרות עם עולם הצילום החל מהבסיס ההכרחי לעבודה איכותית ועד לטכניקות מתקדמות של צילום והתעמקות בתחומי צילום ספציפיים. קורס מקיף זה מכיל מגוון עצום של תכנים ולכן מתקיים במשך כמה עשרות מפגשים על פני תקופה ארוכה. הלימודים מתחילים בשיעורים תיאורטיים אודות בסיס עולם הצילום ומתקדמים בהדרגה ובצורה מובנית לעבודה מעשית במגוון תנאי שטח וצילום פנים. קורס מקיף זה מיועד לצלמים חובבים בעלי ידע מסוים בתחום וכן לאנשים בעלי רצון מהותי ללמוד את כל רזי התחום, אנשים להם תשוקה ממשית לתיעוד ולצילום.

קורס צילום בסיסי – יסודות הצילום

זהו קורס לצלמים מתחילים או כאלו שרכשו זה עתה מצלמת רפלקס איכותית. זהו קורס ארוך יחסית שכולל לימודים תיאורטיים לצד עבודה מעשית רבה. הקורס מלמד את היסודות ההכרחיים לעבודה עם ציוד צילום, מונחים חשובים, טכניקות בסיסיות והתמקדות בתחומי צילום נפוצים כמו צילום פנים, צילום טבע, צילום עירוני, צילומי נוף וכדומה.

קורס צילום טבע

קורסי צילום רבים מספקים את האפשרות להעמיק בז'אנר מסוים בעולם הצילום. מבין אלו, קורס צילום טבע הוא מהפופולאריים ביותר. קורס שכזה מתמקד בצילומי טבע כלליים או לחילופין בתחומים מרתקים ומורכבים של צילום בעלי חיים או בתת-תחומים אחרים השייכים לעולם הטבע. אלו קורסים אידיאליים לחובבי טיולים ומסעות, לחובבי צילום חסרי הכשרה שנוסעים לטיול מיוחד באפריקה, אלסקה או לכל מקום ייחודי אחר שבו טבע פראי. כמו כן, הקורסים הללו מיועדים גם לאנשים המבקשים לתעד בצורה איכותית את נפלאות הטבע שנמצא מסביבנו כל הזמן. בין היתר, ניתן למנות במסגרת קורסי צילום אלו קורסי צילום נוף המלמדים כיצד לתפוס את הנוף בצורה האיכותית והמיוחדת ביותר, קורס צילום מאקרו שנוגע בעומקם של פרטים ומלמד כיצד להפיק תמונות תקריב מדהימות ומדויקות ואפילו קורסים עולמיים שבהם התלמידים טסים בעצמם ליעד מיוחד בעולם על מנת לטייל ולצלם בו.

קורס צילום אופנה

קורס צילום אופנה יהיה מיועד לרוב לצלמים חובבים בעלי ניסיון קודם וידע מקצועי מתקדם יחסית. הקורס ממוקד מאוד ולכן אינו ארוך במיוחד, הוא כולל לרוב 10-15 מפגשים. במסגרת הקורס התלמידים לומדים היבטים תיאורטיים של צילומי אופנה, טכניקות צילום רלוונטיות, נושאים היקפיים הנדרשים לעבודה בהפקת אופנה, סוגים של צילומי אופנה כמו צילום למגזינים, קטלוגים, פרסומות ועוד, סטיילינג ובניית הצילום. קורס שכזה מתנהל בסביבות משתנות – החל מכיתת לימוד, דרך עבודה מעשית בשטח וצילום מקצועי בסטודיו. ברוב המקרים, קורס צילום אופנה יכלול חלק הנוגע ללימוד תוכנות עיבוד תמונה דיגיטליות כאשר פוטושופ היא ללא ספק המובילה שבהן. ניתן למצוא קורסי צילום אשר נוטים יותר לצילום סטודיו וכאלו שמתמקדים בצילומי אופנה באופן מובהק.

קורס צילום רחוב

סביבה עירונית מציעה מגוון אדיר ומיוחד של סיטואציות ואנשים שניתן להנציח בצורה מעניינת. צילום אורבאני הוא ז'אנר מושך ומורכב מאוד המשלב בין אמנות, טכניקות צילום, פסיכולוגיה ומהות התרבות עצמה. צלם רחוב צריך ליישם ידע מקצועי רב על מנת להשיג תמונות איכותיות ומרתקות, אך גם להתחשב בנושאים שאינם קשורים ישירות לצילום, לחפש כל העת את הסיטואציה הייחודית ולהציג את הדברים בצורה ויזואלית שהיא גם תיעודית, אך גם אמנותית ומרגשת. קורס צילום רחוב כולל מפגשים ממוקדים הכוללים מעט חומר תיאוריה עיוני. המפגשים מתמקדים בהתנסות רבה בשטח, יציאה לרחוב וביצוע צילומים באתרים חיצוניים תוך לימוד טכניקות מקצועיות וטכניות לצד התנהלות נכונה מול אנשים וסיטואציות.

קורס צילום אמנותי – אבסטרקטי

צילום אמנותי או צילום אבסטרקטי (מופשט) הוא תחום מעניין מאוד שנמצא כיום בחוד החנית של האמנות המודרנית. זהו תחום שכולל עבודת צילום מקצועית ושימוש בציוד מתקדם, בעוד פרשנות הצלם על סיטואציות או תמונות שונה מהותית מכל תחום צילום אחר שנוטה יותר לתיעודי. צילום אמנותי מחייב שליטה מעולה בטכניקות צילום ובציוד עצמו וכמו כן מצריך תפיסה צילומית שונה מהמקובל, כך שהצלם יוכל לראות בעיני רוחו את יצירת האמנות. קורס צילום אמנותי מלמד טכניקות שונות בתחום, תיאוריה באמנות ובצילום אבסטרקטי והתנסות מעשית בשטח. צילום שכזה יכול לכלול חפצים וסיטואציות יומיומיות בפרשנות אישית מיוחדת, או צילום תוך שימוש בטכניקות מיוחדות כמו חשיפה ארוכה כך שנוצרות תמונות שונות מהרגיל.

קורס תאורה לצילום

קורס מקצועי וממוקד מאוד אשר מציע לימוד תחום בעל חשיבות אדירה לצילום מכל סוג שהוא – תאורה. אלו קורסים שפחות מתמקדים במצלמה עצמה אלא יותר בתכנון תאורה מקצועית ואיכותית לצורכי צילום, הבנת התיאוריה מאחורי תאורה מלאכותית, ניצול תאורה טבעית, ציוד מקצועי ושאר היבטים מעשיים של תאורה לצלמים. זהו קורס המיועד לחובבנים בעלי שאיפות מקצועיות מהותיות או לאנשי מקצוע מעולם הצילום.

קורס פוטושופ מתקדם

כיום,השימוש בתוכנות עיבוד תמונה נפוץ מאוד הן בקרב התעשייה המקצועית והן בקרב צלמים חובבים. תוכנת פוטושופ היא ללא ספק השחקן המוביל בתחום בעוד היא מאפשרת שפע אדיר של אפשרויות עיבוד תמונה דיגיטלי. קורסי צילום רבים כוללים לימוד בסיסי של עבודה עם פוטושופ לשיפור ולתיקון תמונות, אך ניתן ללמוד את התחום בקורס ייעודי ומתקדם המעמיק במיוחד בתוכנה חזקה ומשוכללת זו.

קורסי צילום ספציפיים נוספים

מעבר לקורסים שנסקרו, ניתן למצוא קורסי צילום רבים נוספים המתמקדים בז'אנרים מסוימים או בתחומים ממוקדים. קורסים אלו מיועדים לרוב לצלמים חובבים בעלי ניסיון בתחום ואינם כוללים לימודים של יסודות הצילום. ניתן למנות בין קורסי צילום אלו את הקורסים הבאים:

  • קורס צילום אוכל – ז'אנר קטן אך מרתק וכזה שנמצא בצמיחה בשנים האחרונות.
  • קורס צילום אירועים – תחום נפוץ ורלוונטי שמצריך מקצועיות וידע.
  • קורס צילום פורטרטים – הבנת התיאוריה וקבלת כלים מקצועיים להפקת תמונות איכותיות, מרשימות ומיוחדות של אנשים.
  • קורס צילום ספורט – לדעת כיצד לתפוס את הרגע המדויק ואת הסיטואציה האידיאלית בכל אירוע ספורט.
  • קורס צילום תת ימי – על מנת לצלם מתחת למים יש להכיר מונחים, יסודות תיאורטיים וטכניקות צילום מתקדמות בציוד תת מימי משוכלל. הקורס מחייב רישיון צלילה וכולל לרוב למידה מעשית מרוכזת באילת או בחוף ים אחר.

הרצאה מרתקת על הדרך בה הצילום מחבר בין אנשים

http://www.ted.com/talks/david_griffin_on_how_photography_connects.html

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על קורסי צילום

קורס צילום למתקדמים מטרתו של קורס צילום למתקדמים אם קורס יסודות הצילום נועד להיכרות ראשונית עם מצלמת ה - DSLR ועם עולם הצילום בכלל, אז קורס למתקדמים מיועד להעלות את הצלמים החובבים מדרגה משמעותית מבחינת יכולות, ידע ורמת להמשך קריאה »
קורס צילום וידאו סוגים של קורסי צילום וידאו ישנם שני סוגים עיקריים של קורסי צילום וידאו: קורס צילום וידאו במצלמות וידאו ביתיות וחצי מקצועיות וקורס צילום וידאו במצלמות DSLR – מצלמות סטילס בעלות יכולות וידאו גבוהות (לרוב ב-HD). להמשך קריאה »
קורס צילום למתחילים מטרות קורס צילום למתחילים קורס צילום למתחילים כולל בעיקר שימוש מצלמות רפלקס, כאשר כיום רובן כמובן דיגיטליות (DSLR). הקורס מספק היכרות ראשונית, בסיסית וחיונית עם עקרונות הפעולה של מצלמות הסטילס האיכותיות הללו. הקורס מסייע לצלמים להמשך קריאה »
קורס צילום סטודיו עבודה בסטודיו – אתר צילום מבוים קורס צילום סטודיו מספק ללומדים בו כלים לעבודה באתר צילום מבוים וזוהי בעצם מהות הסטודיו – סביבה מבוקרת שבה הצלם, לצד גורמים אחרים שעשויים להיות מעורבים בפרויקט, אחראי על להמשך קריאה »
קורס צילום רחוב ייחודיות הסביבה העירונית קורס צילום רחוב הוא קורס מתקדם וממוקד בז'אנר ייחודי בעולם הצילום. כל ז'אנר ותת-תחום הוא מיוחד ואסתטי מבחינות רבות, אך יש משהו שונה ומזוקק בצילום נופים, אנשים ותרחישים בסביבה עירונית. הרחוב והעיר להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס צילום
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר